Banka değil, Papara’yız! Papara’yı bankalardan ayıran yenilikçi özellikleri nelerdir?

Papara

İçindekiler

Sayısı 10 milyona yaklaşan Paparalılar ile 6 yıldan kısa sürede Türkiye’nin en çok kullanılan finans uygulaması olduk. Başarımızın büyüklüğü ve teknolojimizin finans dünyasına yön verecek derecede iyi oluşu, pek çok kişiye aynı soruyu sorduruyor: Papara hangi bankaya ait? Hemen cevaplayalım: Papara hiçbir bankaya ait değil; finansal özgürlüğü sonuna kadar sunabiliyor oluşumuz belki de bu yüzden. 🙂

Tamamen kendi teknoloji altyapımızla çıktığımız finansal özgürlük yolunda, bugün tüm ödemelerini, para transferlerini, bağışlarını, hatta en sevdiğin oyunlara Dijital Kod (E-pin) yüklemelerini, kısaca neredeyse tüm parasal işlerini saniyeler içinde yapabildiğin bir dijital hesaba dönüştük. Üstelik ilk günkü gibi, Papara’yı kullanırken hâlâ kart ücreti, aidat ve işlem ücreti gibi can sıkıcı şeyleri ödemezsin.

Herhangi bir banka altyapısına bağlı olmasa da, Papara, Bankalararası Kart Merkezi, MasterCard ve Visa üye kuruluşudur. Ayrıca Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) kurallarına tabidir. Öte yandan Papara, 5549 sayılı yasa kapsamında Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK) yükümlü kuruluşları arasındadır. Yani, Papara, bir banka hesabıyla yapabileceklerini ücretsiz ve daha hızlı bir şekilde yapabilmeni, bir banka kadar güvenli yapabilmeni sağlar.

İşte Papara ile yapabileceklerin:

7/24 para transferi

Papara ile zaman kısıtlaması olmadan ister kendi hesabına, ister başka bir Papara hesabına, istersen de herhangi bir IBAN’a para gönderebilirsin. Aynı şekilde, kendi banka hesabından Papara hesabına ışık hızında para yatırman dışında, acil paraya ihtiyacın olduğu zaman telefon rehberindeki Paparalı bir yakınından anında ücretsiz para isteyebilirsin.

Bunların yanı sıra para transferi işlemlerin için geliştirdiğimiz IBAN tarama ve düzenli para transferi gibi özelliklerden faydalanabilir, GIF ya da emoji ekleme özelliklerini kullanarak işlemlerini eğlenceli bir hâle getirebilirsin. Gördüğün gibi Paparalı olmak hem havalı hem de ayrıcalıklı.

Tüm para akışın gözünün önünde olsun

Papara ile ay içinde yaptığın tüm işlemleri, anlaşılır harcama grafikleriyle kolayca kontrol edebilirsin. Böylece hangi kategoride ne kadar harcama yaptığını yüzdelerle görür, bütçe planlamanı buna göre yaparsın. Tüm dünyada ve internet harcamalarında borçlandırmadan kullanabileceğin Papara Card ise sadece sahip olduğun, Papara hesabında olan parayı harcamana olanak verir ve borçlandırmaz.

Üstelik Papara Card’ların yönetimi oldukça kolaydır. Dilediğin an kartını kullanıma, temassız ödemeye ya da internet harcamalarına kapatabilir, aboneliklerini takip edebilir ve limit belirleyebilirsin. Böylece Papara ile bütçe kontrolünü asla kaybetmezsin!

Cashback ile kuralsız, şartsız anında nakit kazan

Evet, Papara Card diğer kartlardan çok farklı! Kredi kartlarında alışık olduğun “harcadıkça kazanma” durumu, Papara’da da var, üstelik bugüne kadar görmediğin kadar iyi bir şekilde! Papara Card’ın ile Cashback sabit markalarından yaptığın tüm alışverişlerde, ay sonunu beklemeden anında nakit kazanırsın. Sürekli yenilerini eklediğimiz Cashback markalarını görmek için papara.com’u ziyaret edebilirsin!

Tüm ödemelerin bir yerde

Papara.com ve uygulamasında fatura ödemelerin, İstanbulkart bakiye yüklemelerin, en sevdiğin oyunlara yapacağın bakiye ve dijital kod (e-pin) yüklemelerinin ve daha fazlası için birer kısa yol var. İstersen otomatik ödeme talimatı verip hiçbir faturanın tarihini kaçırma, ister Steam, League of Legends, PUBG hesaplarını Papara’ya bağlayıp oyun keyfini hiç bölmeden saniyeler içinde ödemeni yap!

Temassız ödemelerin en popüleri QR kod da Papara’da

Özellikle pandemi dönerimde harcama alışkanlıklarımızda yaşanan büyük değişim beraberinde yeni seçenekleri de getirdi. Ülkemizde QR kod ile daha fazla ödeme yapılabilmesi için biz çalışmalarımıza çoktan başladık, üstelik sahaya bile indik. Sen artık birçok noktada kolayca güvenli, hızlı ve temassız QR kod ile ödeme yap diye hizmet alanımızı genişletmeye de devam ediyoruz.

En önemlisi: Finansal özgürlük!

Kurulduğumuz ilk günden beri Paparalıları finansal özgürlükle tanıştırıyoruz. Sen de bankacılık sistemlerinin prosedürlerinden sıkıldıysan, hemen bir Papara hesabı oluştur ve finansal özgürlük dünyamıza katıl!

Papara