Papara numaranı yakından tanı: Papara numarası nedir?

Papara

İçindekiler

Selam Paparalı! Papara’nın hızlı, kolay, hesaplı ve keyifli finans dünyasına ve Papara’da yapabileceklerine ne kadar hakimsin? Papara hakkında bilmen gerekenleri paylaştığımız yazı serimizin yeni konusu Papara numarası. Bu yazımızda Papara numarası nedir, sorusunun cevabını paylaşırken, hesabına ait oluşturulan Papara numarası ile neler yapabileceğini ve daha fazlasını anlatıyoruz.

Papara numarası nedir?

Papara hesabındaki kişisel bilgilerinden biri Papara numarandır. Papara numarası, diğer bankalarda sahip olduğun IBAN’a benzer, aynı amaçla işlem görür. Tabii Papara’da para transferinin hızlı, kolay ve ücretsiz olduğunu da belirtelim. 🙂

Papara numarası ile neler yapılır?

Papara numaranı diğer banka hesaplarından Papara hesabına para yatırırken kullanırsın. Eğer Papara hesabına başka bir banka hesabından para transfer ederken Papara numaranı girmezsen işlemin gerçekleşmez. Papara numaranı para transferi işlemin sırasında açıklama kısmına girmiş olman gerekir.

Papara numaranı ayrıca para gönderme işlemin için de kullanabilirsin. Tabii bunun için para göndereceğin kişinin Papara hesabının olması gerekir. Örneğin Papara hesabı olan bir arkadaşına para göndermek istediğinde Para Transferi > Para Gönder > Papara No/IBAN adımlarını takip ederek kolayca para gönderebilirsin.

Papara numarasına nereden bakılır?

Sana ait Papara numarasının ne olduğunu öğrenmenin birden fazla yolu var ve hepsi çok kolay. İlk olarak Papara hesabına giriş yap. Sağ üst köşede yer alan Hesabım’a gir, Hesap Detayları’nı seç ve işte Papara numaran ile hesabına ait tüm bilgiler.

Papara numaranı öğrenmenin ikinci ve çok basit yolu ise şu şekilde: Papara hesabına giriş yap, ana ekranda hesabındaki bakiyenin yazdığı bölümün hemen altından Papara numaranı görüntüle. İşte bu kadar.

İpucu: Ana ekranda gözüken Papara numaranın üzerinde dokunduğunda, Papara numaranı otomatik olarak kopyalamış olursun. Gördüğün gibi kolaylıklar Papara’nın her alanında. 

Papara hesabına para yatırma yöntemleri

Papara hesabına 7 gün 24 saat para yatırabilirsin ve bunun için tercih edeceğin farklı seçeneklerin vardır. Eğer onaysız hesap sahibi isen bakiye limitin ayda en fazla 1.250 TL’dir. Hesabını kolay, hızlı ve de ücretsiz olarak onaylı veya sözleşmeli hesaba çevirebilir, daha yüksek limitler ve işlemlerin keyfini çıkarabilirsin.

Papara hesabına para yatırma yöntemlerin ise şunlar:

 • ATM’den kartsız işlemle para yatırma
 • ATM’den Papara Card ile para yatırma
 • Havale/EFT ile para yatırma
 • PTT/Teknosa/CarrefourSA şubelerinden para yatırma

Papara hesabına nasıl para yatıracağın hakkında detaylı bilgi almak istersen ilgili içeriğimize göz atabilirsin.

İlgili içerik: Papara hesabına para yatırmanın 4 farklı yolu

Papara hesabından para çekme yöntemleri

Papara hesabındaki tutarı çekmek istersen bunun için tercih edebileceğin iki seçeneğin vardır. Birinci, Papara hesabındaki tutarı kendine ait başka bir banka hesabına göndermek. İkincisi ise ATM’lerden kartla para çekmek.

Unutma! ATM’den kart ile para çekme işlemini kullanabilmen için sözleşmeli hesap sahibi olman ve işlemini sözleşmeli hesabına tanımlı Papara Black Card ya da Papara Lite Card ile gerçekleştirmen gerekir. 

İşte Papara’da tercih edebileceğin Papara Card’lar

Papara Black Card: ismine özel hazırlanan ön ödemeli karttır. Özel olması aylık kart ücreti olduğu anlamına gelmez. Papara Black Card’ın aylık kart ücreti, kart aidatı bulunmaz, diğer Papara Card’larda olduğu gibi de seni asla borçlandırmaz. Papara Black Card ile dünyanın her yerinde ve internette alışveriş yapabilirsin. Papara Black Card’a sahip olmak için Papara hesabın üzerinden kolayca başvuru yapabilirsin. Papara Black Card’ın ücretsiz olarak belirttiğin adrese yollanır. Papara Black Card’ın sana ulaştıktan sonra Papara Card adımından kartını aktive etmeyi unutma. Kartının aktive işlemi tamamlandıktan sonra otomatik olarak sözleşmeli hesaba geçmiş olursun. Tüm ATM’lerden kolayca para yatırır ve de çekebilirsin.

Papara Lite Card: Papara'nın, dört farklı renk seçeneğine (gri, pembe, yeşil, sarı) sahip kartlarından olan Papara Lite Card da aylık kart ücreti bulunmayan ön ödemeli karttır. Papara Lite Card ile de dünyanın her yerinde ve internette alışveriş yapabilirsin. Papara Lite Card’ı satış noktalarından 5 TL karşılığında satın alabilirsin. Kartını hesabında tanımladığında ise ödediğin 5 TL anında Papara hesabına iade edilir. Yani Papara Lite Card’da diğer Papara Card’lar gibi aslında ücretsizdir.

Papara Edu Card: Diğer bir Papara Card ise harçlığı teknoloji ile buluşturan ve öğrenciler ile velilerin hayatını kolaylaştıran Papara Edu Card. Öğrenci isen Edu Card’ı tercih ederek nakit taşıma derdinden kurtulabilir ve ödemeleri temassız gerçekleştirebilirsin. Ve daha erken yaşta bütçe kontrolünü sağlar, finansal okuryazarlık konusunda tecrübe sahibi olursun. Veli isen de öğrencine dilediğin an kolayca harçlık gönderebilir ve öğrencinin harcamalarını, öğrencinin onayı ile kolayca takip edebilirsin. Edu Card tıpkı Papara Lite gibi anlaşmalı satış noktalarından alınıyor. 5 TL karşılığında alınan Edu Card, hesapta aktive edildiğinde ödenilen tutar anında Papara hesabına iade ediliyor.  

Papara Lite Card ve Papara Edu Card’a sahip olmak çok kolay. Kartını anlaşmalı satış noktalarından kolayca alabilirsin.

Papara Lite Card, Papara Edu Card satış  noktaları:

 • D&R
 • Gittigidiyor
 • Hepsiburada
 • Teknosa
 • n11.com
 • Kidega,
 • İstegelsin
 • CarrefourSA marketleri
 • Carrefoursa.com
 • CarrefourSA Online Market
 • Trendyol

Hayalet Sanal Kart: İnternet harcamalarını güvenle yapabilmeni sağlayan ve ilk harcamadan sonra otomatik olarak kapanan sanal karttır. Böylelikle güvenliğinden emin olmadığın ya da genel olarak internet ödemelerinden emin olmadığın durumlarda kafan rahat bir şekilde alışveriş yapabilirsin. Kartın, sen harcamanı tamamladığın anda hiçbir aksiyon almana gerek kalmadan yok olur. Böylece kart bilgilerinin kaydolması gibi bir endişe yaşamazsın. Hayalet Sanal Kart oluşturmak ise çok kolay. Papara üzerinden Papara Card  > Yeni Kart > Hayalet Sanal Kart Oluştur adımlarını takip ederek kartını oluşturabilirsin. Unutma bir ayda en fazla 10 adet Hayalet Kart oluşturabilirsin.

Papara Sanal Card: Saniyeler içinde oluşturup anında kullanmaya başlayabileceğin, Papara hesabındaki bakiyeyi internet harcamalarında kullanabileceğin bir sanal karttır. Ancak Papara Sanal Card  oluşturabilmek için onaylı veya sözleşmeli hesap sahibi olman gerekli. Papara hesabına giriş yapıp Papara Card > Yeni Kart > Sanal Kart Oluştur adımlarından sanal kartını oluşturabilirsin. Sanal Kart’ta Hayalet Sanal Kart gibi ayda 10 adet oluşturulabilir.

Papara Hediye Kart: Hangi hediyeyi alayım diye düşünmeden Papara kullanıcısı olsun olmasın dilediğin herkese, istediğin markanın web sitesinde ya da mobil uygulamasında kullanabilecekleri Sanal Hediye Kartı hediye edebilirsin.

Papara ile hayatın çok daha kolay!

Papara, finansal hayatını kolaylaştırmak için her zaman seninle. Güvenli internet alışverişi yapmanı sağlayan Hayalet Sanal Kart’tan armağan göndermenin yenilikçi yolu Hediye Kartı’na, fatura ödemelerinden oyun & e-pin harcamalarına, 7/24 ücretsiz para transferinden harcama bölüştürmeye kadar aradığın tüm finans çözümleri tek bir yerde, en keyifli deneyimle. Şimdi sen de Papara dünyasına giriş yapıp yepyeni bir deneyim yaşayabilirsin. Eğer onaysız hesap sahibiysen de hesabını sözleşmeli veya onaylı yaparak daha fazla işlem gerçekleştirebilirsin. Ücretsiz Papara hesabını saniyeler içinde aşağıdaki butona dokunarak oluşturabilirsin.