“Zafer, ‘zafer benimdir’ diyebilenindir.” 30 Ağustos kutlu olsun!

Papara

İçindekiler

Türkiye’nin işgal güçlerinden kurtulmasını kesinleştiren Büyük Taarruz’un yıldönümü 30 Ağustos’u 1926 yılından beri Zafer Bayramı adıyla kutluyoruz. Cumhuriyet’in ilanından sadece bir yıl önce tüm Türkiye’nin bağımsızlık zaferi ile sonuçlanan 30 Ağustos’tan akıllara kazınan en etkileyici cümle ise yine Mustafa Kemal Atatürk’ün sözleri: “Zafer, ‘zafer benimdir’ diyebilenindir.”

Gururla andığımız her millî bayram gibi, 30 Ağustos’u da Mustafa Kemal Atatürk’ü anarak kutladığımız bir video hazırladık. Finansal özgürlük yolculuğumuzda bize en büyük özgürlük ilhamını veren Atatürk’ün eşsiz dehasıyla kazandığı Zafer Bayramımız kutlu olsun!

30 Ağustos’un tarihi

Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde 30 Ağustos 1922 günü Dumlupınar’da zaferle sonuçlanan Büyük Taarruz, Dumlupınar’dan İzmir’e kadar pek çok ilin tek tek düşman ordularından kurtulmasıyla devam etti.

Son olarak 9 Eylül’de İzmir’in kurtuluşu ile son bulan Büyük Taarruz ve ardından gelen işgalden kurtuluş dizisi, Türkiye’nin tamamen bağımsız bir ülke olmasının önündeki en büyük adımdı.

İlk olarak 1924 yılında Afyon’da Başkumandan Zaferi günü olarak kutlanan 30 Ağustos, 1926 yılından beri tüm Türkiye’de Zafer Bayramı adıyla kutlanıyor.

“Geçmişini bilmeyen geleceğine yön veremez”

Papara’nın vizyonunun arkasındaki motivasyon kaynaklarından bir diğeri de yine bir Atatürk sözü: “Geçmişini bilmeyen geleceğine yön veremez.” Geçmişe yön verenlerin bize sundukları, sağladıklarına teşekkür ediyor, onları saygıyla anıyor ve bizim için yaptıklarını asla unutmuyoruz. Papara olarak bize böyle bir ortam sağlamak için ellerinden gelenin en iyisini yapmış olan atalarımızın bize bıraktıkları yol haritasını hedef alarak bu yolda durmadan çalışıyor, gelişiyor ve ilerliyoruz.

Papara