YouTube Premium’da çok seveceğin özellikler

Papara

İçindekiler

YouTube’un yurt dışında senelerdir sunduğu reklamsız video izleme hizmeti YouTube Red, geçtiğimiz senelerde yepyeni bir forma bürünüp YouTube Premium adıyla tüm dünyada kullanıma sunuldu. Zaten ücretsiz bir platform olan YouTube’a aylık bir abonelik ücreti ödemeyi gereksiz bir harcama gibi görebilirsin ama YouTube Premium’un sunduğu tek şey reklamsız video izlemek değil. YouTube Premium ne işe yarar sorusunun yanıtını arıyorsan yazımızı okumaya devam edebilirsin. Çünkü bu yazımızda sunduğu harika özellikleri senin için listeledik. O zaman YouTube Premium avantajlarından ve özelliklerinden bahsetmeye başlayalım.

YouTube Music Premium ile arka planda müzik dinlemenin keyfini çıkar

Her ne kadar YouTube, premium hizmetini reklamsız video izleme olarak öne çıkarsa da bize göre premiumun en harika özelliği tam donanımlı bir müzik dinleme hizmetini de beraberinde getirmesi. YouTube Premium’dan da bağımsız olarak daha düşük bir ücretle kullanabileceğin YouTube Music uygulaması, aradığın keşiflerden biri olabilir. Diğer müzik dinleme uygulamalarına ek olarak YouTube’daki devasa canlı performans ve amatör kayıt arşivine de erişebileceğin YouTube Music uygulaması, premium kullanıcılarının kullanımına ücretsiz olarak açık.

YouTube Music Premium ile neler yapabilirsin?

 • YouTube Music'te milyonlarca şarkı ve videoyu kesintisiz, reklamsız bir şekilde dinleyebilir ve izleyebilirsin.
 • Uygulamayla videoları ve şarkıları daha sonra internet bağlantısı olmadan dinleyebilmek için mobil cihazına indirebilirsin.
 • Premium seçeneğinde Youtube Music uygulamasını arka plana alarak diğer uygulamaları ya da telefonunu kullanmaya devam edebilirsin.

Reklamlardan kurtul

Çok da uzun sayılmayan bir süre önce video başına bir ya da iki reklam çıkaran YouTube, internet reklamlarına olan talebin artmasıyla her 2-3 dakikada bir reklam göstermeye başladı. Bu duruma her ne kadar alışmaya çalışsak da bazen gerçekten sinir bozucu bir hâl alabiliyor. Premium üye olmasan bile, reklamsız video izlemenin ne kadar büyük bir fark yarattığını anlamak için bir aylık ücretsiz deneme yapabilirsin.

Arka planda video çalıştır

YouTube Premium’un en harika özelliklerinden bir diğeri ise mobil cihazlarda ekran kapalı olduğunda bile video oynatmaya izin vermesi. Videoları arkada ses olsun diye açanlardansan, YouTube Premium tam sana göre. Aynı şekilde telefonda ya da tablette, arka planda YouTube videosu açıkken başka uygulamalara girebilmen de mümkün.

Sevdiğin videoları kolayca indir, çevrimdışıyken izle

Üçüncü parti araçlarla ve uygulamalarla YouTube’dan bilgisayara video indirmek mümkün olsa da, hiçbiri YouTube tarafından onaylı uygulamalar olmadığı için güvenlik konusunda pek çok açıkla karşılaşma olasılığın var. YouTube Premium hiçbir aracıya ihtiyaç duymadan videoları çevrimdışıyken de izlemeye olanak sunuyor. Ayrıca videoları kaldığın yerden izleyebilirsin de.

YouTube Kids’e sınırsız eriş

YouTube Kids’i güvenli bir şekilde kullanabilmek için Ebeveyn Denetimleri ve Ayarları kısmından ayarlamaları yaparak aile boyu premiumun keyfini çıkarabilirsin. YouTube Kids’in genişletilmiş Ebeveyn Denetimleri sayesinde çocuğun kaç yaşında olursa olsun özel ayarlamalar yapabilir ve çocuğun için özel bir profil oluşturabilirsin. Ebeveyn Denetimi kısmında okul öncesi, küçük ve büyük çocuklara özel olarak gelişmiş denetim seçenekleri mevcuttur. Sen de yaş dağılımına göre bu ayarlamalardan dilediğini uygulayabilirsin. Yaş dağılımına göre yapabileceklerin ise şunlar;

 • Okul öncesi, 4 yaş ve altı çocuklar için yaratıcılıklarını geliştirecek, öğrenmeye ve keşfetmeye teşvik edecek içeriklere izin verebilir
 • 5-8 yaş aralığındaki çocuklar için şarkılar, çizgi filmler, el becerilerine yönelik videolar ve genellikle okul öncesi ile ilkokula hitap eden içeriklere izin verebilir
 • 9-12 yaş aralığındaki, okula yeni başlamış mini mini birlere hitap edecek uygun içeriklere göz atabilirsin.

YouTube Originals

Youtube Premium’a dahil olan bir diğer özellik ise YouTube Originals. YouTube Originals’ta YouTube’un original dizi, film ve etkinliklerini izleyebilirsin. Premiumla içerikleri reklamsız bir şekilde izleyebilir, cihazına indirerek internet olmadığında da erişebilirsin. Dizilerin yayınlandıkları an, beklemeden hemen izlemeye başlayabilirsin. Originals içeriklerinin, varsa ek sahneleri ve yönetmen kurguları gibi bonus içeriklerine özel erişim hakkına sahip olursun.

YouTube Premium ne kadar?

Bütün bu özelliklere sahip olmak ve sınırsız YouTube avantajlarından yararlanarak keyifli zaman geçirmek istiyorsan YouTube Premium fiyatı nedir sorusu aklının bir köşesinde olmalı. 2022 yılı itibarıyla Türkiye kullanıcıları yıllık üyelik de yapabilecekler. Buna göre YouTube Premium fiyatları 2022 yılı için aşağıdaki gibi:

 • Aylık paket - 16.99 TL
 • Aile Paketi - 25.99 TL
 • Öğrenci Paketi - 9.99 TL
 • Yıllık paket: 152.99 TL

YouTube Premium iptal edilebilir mi?

YouTube Premium iptal edilebilir ya duraklatılabilir. İptal işlemleri için aşağıdaki adımları takip edebilirsin:

 • YouTube üzerinde profil resmine gel ve ücretli üyelikler kısmını aç
 • İptal etmek istediğin üyeliği seç
 • İptal et’e tıkla
 • İptal sebebini seç ve ileri butonuyla devam et.

Premium hesabını okul, iş ya da seyahatlar gibi sebeplerle bir süre duraklatmak isteyebilirsin. Duraklatma işlemi de çok kolay:

 • Yine profil resmi üzerinden ücretli üyelikler kısmını aç
 • Duraklatmak istediğin üyeliği seç
 • Devre dışı bırak kısmından duraklatı seç
 • Kaydırma çubuğu ile üyeliğini ne kadar süre durdurmak istediğini seçerek üyeliği duraklatı tıkla.

Üyeliğini duraklattığında neler olur?

 • Üyeliğini 1 ile 6 ay arasında duraklatabilirsin. Son fatura döngünün bitiminden sonra üyeliğin duraklatılır
 • Duraklatılan üyeliklerde diğer kullanıcılar da hizmete erişemezler
 • Üyelik duraklatılmış durumdayken de iptal edilebilir
 • Duraklatma durumunda daha önce indirdiğin video ve şarkılar korunur ancak üyeliğini devam ettirmediğin sürece bunlara erişemezsin
 • Duraklatma süresinin sona ermesinden sonra her ay normal YouTube Premium fiyatı üzerinden otomatik olarak ücretlendirme başlar.

Bu yorucu adımlarla uğraşmak yerine Papara’nın hayatı kolaylaştıran Abonelikler özelliğini kullanabilir, platform aboneliklerini tek bir yerden kolayca yönetebilirsin.

YouTube Premium’un 10 TL'sini Cashback ile kazan!

Paparalılara pek çok marka ve kategoride yaptıkları Papara Card’lı harcamalarda anında nakit kazandıran Cashback, YouTube Premium aboneliğini de kapsıyor.

Her ay Papara Card'ın ile yapacağın YouTube Premium üyelik harcamanın 10 TL'si hesabına anında nakit olarak geri döner. Bu program 2023 sonuna kadar devam edecek.

Bu yazıyı 27 Mart 2023 tarihinde güncelledik.

Borçlanma, kazan

Cashback ile harcadıkça nakit kazan

Hemen Dene

Yepyeni bir finans deneyimi için Papara

Ayrıcalıklı bir finans deneyimi yaşamak isteyenler Papara’yı tercih eder. Papara ile 7 gün 24 saat ücretsiz para transferi yapar, faturalarını öder, oyun & e-pin satın alır, İstanbulkart’a bakiye yükler, harcamalarını bölüştürür, bağış yapar, aboneliklerini yönetir ve aylık hesap ile bütçesini bilir. Tüm bunları yaparken de ücretsiz Papara Card’ları dünyanın her yerinde kullanır, harcarken de kazanır.

Standardı yüksek bir deneyime merhaba demek istersen aramıza ışık hızında katılabilirsin. Şimdi zaman kaybetmeden aşağıdaki butona tıkla ve ücretsiz hesabını saniyeler içinde oluştur.

PaparaCashback