Yıllık özetimiz ektedir: 2021 yılında Papara'da neler oldu?

Papara

İçindekiler

Türkiye’de finans hizmetlerini teknoloji ile dönüştürerek sektörde öncü rol oynayan Papara, 2021 yılında yine yepyeni teknolojiler ve özelliklerle 11 milyondan fazla Paparalıya ayrıcalıklı finans deneyimi yaşattı. 2021, Papara için yeni özellikler ve iş birlikleri ile dopdulu geçti. Geleneksel finans ürünleri ve finansal hizmetler karşısında getirdiği çözümleri, nakdin dijitalleşmesini sağlayan yenilikçi uygulamaları ve ‘Banka değil, Papara!’ temasını işleyen reklam kampanyası ile kullanıcısının gönlünde taht kurmayı başaran Papara’nın büyüme yolculuğuna hadi gel birlikte çıkalım.

Papara dünyasında 11 milyonu aşkın kullanıcımız oldu

Papara dünyası büyüdü, büyüdü ve 11 milyonu aşkın kullanıcısı oldu. Finansal hizmet ve ürünlerde çağın gerektirdiği deneyimi yaşayan 11 milyondan fazla Paparalı, geleneksel bankacılığın kanıksanmış kısıtları arasına sıkışmadan, hayatı teknoloji ile kolaylaştıracak ürün ve hizmetlerle ayrıcalıklı bir deneyim yaşadı.

Tavsiye skorunda zirveye yerleştik

Kullanıcılar Papara’yı arkadaşlarına ve yakınlarına tavsiye ederek aralarında banka ve elektronik para firmalarının yer aldığı rakiplerinin ilerisine taşıdı. Araştırma şirketi Estima tarafından gerçekleştirilen ‘Dijital Finansal Hizmetler Marka Bilinirlik ve Algı Araştırması’nın sonuçlarına göre Papara, kullanıcıların tavsiye ettiği markalar değerlendirmesinde %76’lık orana sahip olurken, Net Tavsiye Skoru (NPS) da 72 olarak gerçekleşti.

Teşekkürü borç biliriz. Papara’nın finansal özgürlük dünyasının büyümesinde senin ve milyonlarca Paparalı’nın yüksek kullanıcı memnuniyeti etkili oldu. Hızlı, kolay ve özgür finansal deneyim gerçekten hoşuna gitmiş olmalı ki bizi aynı araştırmada etkili reklam ve tanıtım yapan markalar arasında gösterdin. Biz de onu çok sevdik. Neyi mi?“Banka değil, Papara” başlıklı reklam serimizi. %80’in üzerinde bir beğenilme oranına sahip olan reklamlarımız, PSM Ödülleri’nde Yaratıcılık - En İyi Tutundurma, Pazarlama Başarısı alanında ‘Altın PSM Ödülü'ne layık görüldü. Boğaziçi Üniversitesi tarafından yapılan yarışmada ise Yılın FinTech Şirketi seçildik.

Geleceği şekillendirmek ve ayrıcalıklı bir finans deneyimi yaşatmak için çalıştık

Geçtiğimiz seneye göre işlem hacmimizi %105, gelirlerimizi de %144 oranında artırdık. Papara Card ile yapılan POS işlemlerinde %420, ATM işlemlerinde ise %330 civarında bir büyüme yaşadık. Hayalet Kart, IBAN’a para transferi, fatura ödeme hizmetlerimizden 1 milyonu aşkın yeni kullanıcımız yararlandı.

Kullanıcı sayımızda %82’lik bir artış oldu. 11 milyondan fazla bireysel kullanıcıya, 3 milyonu aşkın da kart sahibine ulaştık.

Bu sene de durmadık, sen daha fazla kazan diye Cashback programımızı genişlettik. Böylece birçok farklı marka ve kategoride Papara Card ile yapılan harcamalarda anında nakit kazandıran Cashback programı ile toplam 100  milyon TL’ye yakın destek sunduk.

Pandemi döneminde QR ile ödeme özelliğini geliştirdik ve yaygınlaşması için sahaya indik. QR kod ile İstanbul, Ankara ve İzmir’deki taksi yolculuklarında, kitapçılarda, marketlerde, seyyar satıcılarda, restoranlarda ve kafelerde kişilerin temassız ve güvenli ödeme yapabilmesini sağladık. Kullanıcılarımızın taksi yolculuklarında da kazançlı çıkması için Papara QR ile yapılan taksi yolculuklarına Cashback getirdik.

Fark yaratan özelliklerimizle  finansal teknolojilerde lider olduk

Son bir yılda Papara’ya pek çok yeni finansal teknoloji eklendi ve Papara bir finansal süper-uygulama olma hedefine biraz daha yaklaştı. Papara’nın senin için geliştirdiği yenilikçi özelliklerinden biri olan Hayalet Sanal Kart, PSM Ödüllerinde En İnovatif Ürün, Hizmet Proje kategorisinde 'Gümüş PSM Ödülü'nü aldı. Papara’ya yeni eklenen çığır açıcı özellikler tabii ki Hayalet Sanal Kart ile sınırlı değil.

Hediye Kartı ile yepyeni ve her zamankinden kolay bir hediyeleşme deneyimine sahip oldun.

Artboard-2-copy-2_2x--1--4

Aylık Özet ile finansal hayatının gerçek patronu olman için önündeki tüm engeller kalktı.

Çoklu Sanal Kart ile internet harcamaların için her ay 10 adet sanal kart oluşturma hakkına sahip oldun.


IBAN tarama özelliği sayesinde daha zahmetsiz para transfer edebildin. Çoklu para transferi özelliği sayesinde de uğraşmana hiç gerek kalmadı.

Artboard-2-copy_2x-9

Abonelik özelliği ile Papara Card ile yaptığın platform aboneliklerinin tümünü tek bir yerden takip edip yönetmenin yolu açıldı.

Bireysel Ticari hesap ile bağımsız çalışan ve küçük işletmeler Papara hesaplarını ya da Papara QR kodlarını kendi POS cihazına dönüştürerek müşterilerine alternatif ödeme yöntemi sunmaya başladılar. Hem pratik hem hızlı ödeme yöntemleri ile işlerini büyüttüler.

2021 yılında olduğu gibi, 2022’de de yepyeni fark yaratan özelliklerden haberdar olmak için Papara Blog’u takip etmeyi unutma!

Kolektif çalışmanın gücüne inandık

Yola çıktığımız günden beri farklı alanda pek çok platform ve marka ile yaptığımız iş birlikleri, hem Paparalıların finansal hayatını olumlu yönde etkiledi hem de Türkiye’nin teknolojinin farklı alanlarında ilerlemesini sağladı.

2021 yılında gerçekleştirdiğimiz FinFree iş birliği ile tüm kullanıcıların borsa yatırımları konusunda daha iyi okur-yazarlar olmasını sağladık.

BlindLook ile ortak geliştirdiğimiz proje ile, görme engelli kullanıcılar için de bir finansal özgürlük deneyimi sağlamayı başardık.

The Academys iş birliği ile hayata geçirdiğimiz Kupa Papara ile Türkiye’nin e-spor alanında güç kazanmasını sağladık.

İklim değişikliği ve sürdürülebilirlik konularında oldukça sağlam bilgiler paylaşan Esmiyor Podcast’in “Sürdürülebilir Seyahat” atölyesine ana sponsor olarak daha yeşil bir gelecek için adım attık.

Papara seninle büyümeye devam ediyor

Yola çıktığımızda herkes için ücretsiz ve zahmetsiz bir para transferi aracıyken, bugün gördüğün gibi günlük finansal hayatındaki tüm işlemleri prosedürlere bağlı olmadan, güvenli ve hızlı şekilde gerçekleştirebileceğin bir hizmete dönüştük. 2021 yılında Papara’ya eklediğimiz özellikler, önümüzdeki yıllarda olacakların sadece ön izlemesi.

Hâlâ Papara’nın finansal özgürlük dünyasına katılmadıysan, yapman gereken birkaç saniyeni ayırmak ve ücretsiz Papara hesabı oluşturmak. Yeni yıla yepyeni bir deneyimle başlamak için zaman kaybetme, hemen Paparalı ol.

Buton-kucuk-16

PaparaCashback