Yılbaşı tatili için Papara’dan harika tavsiyeler

Papara

İçindekiler

2020’yi geride bırakmanın heyecanı hepimizde var. Her ne kadar mükemmel bir yıl olmasa da bitişi mükemmel bir şekilde kutlanmayı hak eden bir yıldı. Koronavirüs önlemleri sebebiyle bu yıl normalde olduğundan biraz daha uzun süre evdeyiz, bu boş zamanı harika bir şekilde değerlendirebilmen için bazı tavsiyelerimiz var. Not defterin hazırsa başlayalım!

Yılbaşı menüsü için harika öneriler

Bu sene yılbaşını kalabalık geçirmeyecek olsak da iyi bir yılbaşı sofrasını hak ediyoruz. Bazı popüler şef ve YouTuber’lar da böyle düşünüyor olmalı ki senin için pratik yılbaşı sofrası önerilerileri hazırlamışlar. Unutma, YouTube’u reklamsız izleyebileceğin YouTube Premium abonelik ücretinin yarısını Papara Card ile anında kazanabilirsin!

1- Refika’dan 1 saatte yılbaşı sofrası

Yıllardır hem televizyonda hem de YouTube’da pratik yemek içerikleri hazırlayan Refika Birgül, yılbaşı için harika bir menü hazırladığı videosunda 1 saatte hazırlayabileceğin mükemmel bir yılbaşı sofrasının ipuçlarını veriyor.

2- Bengi Kurtcebe ile 1 saatte 4 çeşit yılbaşı yemeği

YouTube’un en sempatik ve kendine has yemek kanallarından Bengi Kurtcebe de 1 saatte hazırlayabileceğin harika bir menüyle karşında.

3- Partiye Emir Yargın’la hazırlan!

YouTube kanalında son derece lezzetli yemekleri “çakal” ipuçlarıyla anlatan Emir Yargın, harika bir parti hazırlamak için yapman gerekenleri anlatıyor.

Yılbaşı eğlenceleri online platformlarda!

Birkaç yıl öncesine kadar, televizyonlardaki görkemli yayınlarla geçirilen yılbaşı geceleri artık farklı bir hâl almaya başladı. İşte online mecralarda bulabileceğin birbirinden yenilikçi birkaç yılbaşı yayını:

1- Mücbir Yılbaşı

Geçtiğimiz yılın en orijinal işlerinden birisini yapan Bartu Küçükçağlayan ve Melikşah Altuntaş, haftada üç gün Instagram üzerinden yaptıkları Mücbir Sebepler yayınını, 31 Ocak gecesine özel Gain Medya’ya taşıyor. İkilinin iddiası ise bu yıl 1991 yılına girmek!

2- Sertab Erener yılbaşı konseri

Evet, bu yıl yılbaşında eğlenmek için dışarıya çıkamıyoruz ama sevdiğimiz sanatçıları evlerimize konuk edebiliyoruz. 2021 için hazırlanmış pek çok online konser var, Sertab Erener’in canlı yayınlayacağı konser de bunlardan biri.

3- Ata Demirer Gazinosu

Bu yıl farklı bir yılbaşı deneyimi sunan bir diğer platform ise Blutv. Platformun yılbaşı gecesine özel hazırladığı Ata Demirer Gazinosu, alıştığımız televizyon yayınlarından oldukça farklı olacak gibi görünüyor.

Televizyondaki müthiş programları kaçırma

Her yıl olduğu gibi bu yıl da pek çok televizyon kanalı, yılbaşına özel içeriklerle dolu. “Kumandamı alırım, keyfime bakarım” diyenlerdensen, en iddialı programlar şöyle:

1- O Ses Türkiye Yılbaşı Özel

Yılbaşı gecelerinin en çok izlenen programı olmayı başaran O Ses Türkiye, bu sene de sürpriz ünlülerin eğlenceli performanslarıyla ekranda olacak. Programda kimleri göreceğiz bilmiyoruz ama herkesi heyecanlandıracak birilerinin olacağı kesin. O Ses Türkiye Yılbaşı Özel, 31 Aralık akşamı TV8’de.

2- İbo Show Yılbaşı Özel

İlk olarak ne zaman yayın hayatına başladığını hiçbirimizin tam olarak bilemeyeceği İbo Show, geçtiğimiz aylarda ekranlara geri dönüş yaparak televizyondaki müzikli eğlence boşluğunu doldurdu. Yılbaşı gecesine özel olarak da oldukça kalabalık bir kadroyla harika bir program hazırlayan İbrahim Tatlıses, bu yılbaşı gecesi Star’da.

Netflix’te izleyebileceğin yılbaşına özel içerikler

Dünyanın en büyük online film ve dizi izleme platformu Netflix’te de yılbaşı temalı onlarca içerik var. İşte Netflix’te bulabileceğin yılbaşını daha da güzelleştireceğini düşündüğümüz içerikler. Unutma, Papara Card ile Netflix üyelik ücretinin yarısını anında nakit kazanabilirsin!

1- 2020 Bit Artık

Black Mirror’ın yapımcılarının hazırladığı farklı bir 2020’ye veda komedisi Bit Artık 2020, Netflix’te yayında. Başrollerinde Lisa Kudrow, Samuel L. Jackson ve Hugh Grant gibi ünlü oyuncuları barındıran 2020 Bit Artık, kahkahalarla dolu bir yılbaşı için ideal.

2- A Very Murray Christmas

Klasik bir yılbaşı eğlencesi arıyorsan, A Very Murray Christmas tam sana göre! Başarılı oyuncu Bill Murray’nin kar fırtınası yüzünden yetişemediği bir yılbaşı eğlencesini konu alan müzikal film, Miley Cyrus, Amy Poehler, Maya Rudolph, George Clooney gibi isimlerin şarkı söyleyip eğlendikleri bir yılbaşı eğlencesine dönüşüyor!

3- Dolly Parton's Christmas on the Square

Uzun zamandır ekranlarda görmediğimiz Dolly Parton, klasik bir Noel hikayesiyle Netflix’e dönüş yapıyor. Bakalım noel anne kılığındaki Dolly Parton, Noel’i kurtarabilecek mi?

Tombala ile eski günlere dön!

Yılbaşı denince akla ilk gelen şeylerden birisi tombala. Ev halkının modunun düştüğü an bir can simidine dönüşen tombalayı bu dönemde her yerden satın alabilirsin; bir noktada ihtiyacın olacaktır.

İyi seneler!

2020 pek çoğumuz için tuhaf ve görece yalnız bir seneydi, yine de kendisinden çok fazla şey öğrendik. Umarız 2021, daha fazla kişiyle yüz yüze görüşebildiğin ve harika anılar biriktirdiğin bir yıl olur. İyi seneler.

Keşfet