Yeşilçam filmleri Netflix’te; Netflix Cashback’te!

Papara

İçindekiler

Kaç yaşında olursan ol, kendini iyi hissetmek için yapabileceğin en iyi şeylerden biri eski bir Yeşilçam filmi açıp, nostaljik hisler eşliğinde birkaç saat geçirmek. Sanıyoruz ki Netflix de bunun farkında, çünkü artık en sevilen Yeşilçam filmleri Netflix Türkiye kütüphanesinde! Eminiz ki senin de favori birkaç Yeşilçam filmin vardır, ama gözünden kaçanlar olduysa bu listeye göz atabilirsin. İşte Netflix’te izleyebileceğin en iyi Yeşilçam filmleri. Netflix abonelik ücretinin yarısını anında nakit kazanmak için yapman gereken tek şeyin ödemeni Papara Card ile yapmak olduğunu unutma!

1- Neşeli Günler

Eski Türk Sineması denildiğinde akla gelen ilk filmlerden biri şüphesiz “Limon mu, sirke mi?” tartışmasıyla akıllara kazınan Neşeli Günler. Başrollerinde Adile Naşit ve Münir Özkul’un yer aldığı 1978 yapımı filmde, neredeyse tüm Yeşilçam yıldızları yer alıyor. Ayşen Gruda, Şener Şen, Ahmet Sezerel ve Oya Aydoğan’ın da yan rollerde harikalar yarattığı film, bir turşu dükkanı işleten 6 çocuklu bir çiftin, “Turşu limonla mı, sirkeyle mi yapılır?” tartışmasının ardından çocuklarını bölüşerek boşanmalarını anlatıyor.

2- Şekerpare

Yeşilçam’ın en sıradışı yönetmenlerinden Atıf Yılmaz’ın 1983 yapımı filmi Şekerpare, Osmanlı’nın son dönemlerinde geçen oldukça komik ve garip bir aşk hikayesini konu alıyor. Müzikal kategorisine de alabileceğimiz Şekerpare, filme özel bestelenmiş eğlenceli müzikleriyle de öne çıkıyor. Şener Şen, İlyas Salman, Yaprak Özdemiroğlu, Şevket Altuğ ve Neriman Köksal’ın ön planda olduğu filmin kadrosu oldukça kalabalık.

3- Mavi Boncuk

Hesabı ödeyemedikleri için gece kulübünden atılan altı arkadaşın, intikam amacıyla kulübün yıldızını kaçırmalarını konu eden Mavi Boncuk, ismini başroldeki Emel Sayın’ın “Mavi Boncuk “ şarkısından alıyor. Halı ile insan kaçırma gibi bir klasiği hayatımıza soka film, hem oldukça komik, hem de iç ısıtıcı türden. Başrollerinde Emel Sayın’a eşlik edenler ise tam bir yıldızlar geçidi: Tarık Akan, Münir Özkul, Metin Akpınar, Kemal Sunal, Zeki Alasya ve Halit Akçatepe.

4- Gülen Gözler

Yeşilçam Sineması’nın en büyük yönetmenlerinden Ertem Eğilmez’in 1977 yılında yayınlanan filmi Neşeli Günler, bir erkek çocukları olması için durmadan çocuk yapan ve bir ev dolusu kız çocukla başbaşa kalan bir ailenin kızlarını zengin adamlarla evlendirme çabasını konu alıyor. Münir Özkul, Adile Naşit, Ayşen Gruda, Müjde Ar ve Şener Şen gibi yıldız isimlerin harika performanslar sergilediği filmin unutulmayan sahnesi ise, Vecihi karakterini canlandıran Şener Şen’in planörle eve daldığı an.

5- Hababam Sınıfı

Yeşilçam Sineması’nın en popüler serisi Hababam Sınıfı, kaç kez izlemiş olursak olalım, karşılaştığımızda gözlerimizi alamadığımız bir klasik. Serinin ilk filmi Hababam Sınıfı ve Hababam Sınıfı Uyanıyor da, Netflix Türkiye arşivinde seni bekliyor.

6- Çöpçüler Kralı

Kemal Sunal ve Ayşen Gruda’nın başrollerini paylaştığı Çöpçüler Kralı, bir gündelikçiye aşık olan bir çöpçünün trajikomik hikayesini anlatıyor. Apti karakterini canlandıran Kemal Sunal, aynı kişiye aşık olan polis Şener Şen’in canlandırdığı Şakir’le aşkı için rekabet içine girer ve olaylar gelişir.

Yeşilçam keyfini yarı fiyatına yaşa!

Pek çok markada Cashback ile anında nakit kazandıran Papara, Netflix abone ücretlerinin de yarısını kazandırıyor. Hâlâ Paparalı değilsen, Netflix abonelik ücretinin %50’sini anında kazanmak için yapman gereken tek şey saniyeler içinde bir Papara hesabı oluşturup Netflix ödeme aracını Papara hesabın olarak belirlemek. Hemen Paparalı olmak için aşağıdaki butona dokun.

Bu yazı 6 Ocak 2023 tarihinde güncellenmiştir. Netflix Cashback programı devam ediyor.
Keşfet