Dünyanın ilk sesli kartı Voice Card’ı duyurduk

Papara

İçindekiler

Selam Paparalı,

Papara Card ailemizin yeni üyesi olan ve görme engelli kullanıcılarımızın ses teknolojisi ile işlem tutarını duyabildiği Voice Card’ı güzel bir lansmanla tanıttık.

Dünyada bir ilk olan Voice Card’ın lansmanı, 10 Ocak 2023 tarihinde Soho House İstanbul’da gerçekleşti.

Moderasyonunu Orkun Işıtmak’ın gerçekleştirdiği etkinlikte sahnede CEO’muz Emre Kenci’ye Voice Card’ı hayata geçirirken güçlerimizi birleştirdiğimiz Mastercard Türkive ve Azerbaycan Genel Müdürü Avşar Gürdal, Thales Türkiye ve Azerbaycan Ülke Direktörü Ali Yıldız ve BlindLook Kurucu Ortağı Sadriye Görece eşlik etti. Ayrıca çok sayıda basın mensubu ve influencer, etkinliğe katılım gösterdi.

Dünyanın ilk sesli kartı Voice Card ile tanış
“Papara sesi duydu” diyerek geliştirdiğimiz dünyanın ilk sesli kartı Voice Card, görme engelliler için POS ödemelerini güvenli hâle getiriyor.

Voice Card lansmanına dair notlar

Voice Card’ın lansmanı, Orkun Işıtmak ve CEO’muz Emre Kenci olmak üzere sahneye çıkan tüm partnerlerin kendilerini sesli olarak betimlemesiyle başladı.

Ardından Voice Card için çektiğimiz film tüm davetlilere gösterildi.

Filmi aşağıdan izleyebilirsin:

CEO’muz Emre Kenci açılış konuşmasında sınırları kaldırmanın, kuralları değiştirmenin, özgürlük sağlamanın Papara'nın DNA'sında olduğunu vurguladı.

Papara'nın geçtiğimiz yıl Yuvarla markasını satın aldığını ve bu sayede 2022'de 750 binden fazla bağışa aracılık ettiğini belirten Kenci, alanında lider olan şirketlerin topluma karşı sorumlulukları olduğunu, Papara'nın da fintech alanında lider bir şirket olarak, bu sorumluluk bilinciyle Voice Card'ı hayata geçirdiğini söyledi. CEO’muz Emre Kenci, Voice Card’ın nasıl çalıştığını ve hangi probleme çözüm olduğunu davetlilerle paylaştı.

CEO’muz Emre Kenci konuşmasının ardından Mastercard, Thales ve BlindLook’tan partnerlerimizi sahneye davet etti.

Papara CEO’su Emre Kenci, Mastercard Türkive ve Azerbaycan Genel Müdürü Avşar Gürdal, Thales Türkiye ve Azerbaycan Ülke Direktörü Ali Yıldız ve BlindLook Kurucu Ortağı Sadriye Görece, moderatörümüz Orkun Işıtmak’ın sorularını yanıtladı.

Ardından soru cevap bölümüne geçildi ve tüm davetliler ürüne ilişkin sorularını yöneltti.

Katılımcılar, deneyim alanında Voice Card’ı deneyimledi

Etkinlik sırasında özel olarak tasarlanan deneyim alanında ise davetliler Voice Card’ı deneyimleme imkânı buldu. Üzerinde braille alfabesi ile Papara logosunun yazılı olduğu tişörtler deneyim alanında Voice Card ile ödeme yapılarak alınabildi.

Görme engelli kullanıcılar için geliştirilmiş olan ve dünyanın ilk sesli kartı unvanını taşıyan Voice Card, POS işlemlerinde tutarı ve süreci duyabilme olanağı sunuyor. Voice Card hakkında daha fazla bilgi için linke tıklayabilirsin.

Paparalı ol

Henüz Paparalı değil misin? Hızlı, kolay, hesaplı ve keyifli bir finans deneyimi için Papara hesabını ücretsiz oluşturabilirsin. Hemen aşağıdaki butona dokun, aramıza katıl.

Haberler