Veliler için yeni nesil harçlık kartı: Papara Edu Card

Papara

İçindekiler

Papara’nın geliştirdiği yeni nesil harçlık kartı Edu Card'ı bir önceki içeriğimizde anlatmıştık. Öğrencilerin yanında nakit taşıma zorunluluğunu ortadan kaldıran, temassız ödeme özelliği sayesinde kağıt ve madeni para ile hastalık bulaşma riskini azaltan ve bunlar dışında hem öğrencilere hem de velilere birçok kolaylık sağlayan Papara Edu Card’ı bu yazımızda bir de veliler için anlatmak istedik.

Papara Edu Card ile veliler öğrencilerinin hesabına anında para gönderebiliyor

Eğer veli isen Papara hesabında tanımladığın öğrenci hesabına yani öğrencinin Papara Edu Card’ına anında ücretsiz para gönderebilirsin. Tüm işlemlerini zaman kısıtlaması gibi bir derdin olmadan 7/24 anında ücretsiz gerçekleştirirsin. Böylece, öğrencinin yanında olamadığın zamanlarda nakit problemi yaşar mı diye huzursuz olmana gerek kalmaz. Ayrıca, öğrencin belirlediğin tutara göre harcar; yani kart limitini de sen belirlersin. İstersen dilediğin tutara göre dilediğin zaman anında para gönderebilir, istersen de günlük, haftalık veya aylık harçlık planı oluşturup, ödeme talimatı verebilirsin. Karar tamamen senin :)

Öğrencinin harcamaları da kontrol altında

Papara Edu Card ile öğrencinin alışverişlerini ve tüketim alışkanlıklarını öğrencinin izin vermesiyle takip edebilirsin. Böylece, öğrencinin nereye, ne kadar harcadığını bilirsin ve için rahat olur.

Papara Edu Card ile limitler de belirlenebiliyor

İlerleyen zamanlarda öğrencinin sahip olduğu Papara Edu Card’ın limitini de belirleyebileceksin. Öğrenci hesabından yapılan onayla  veli olarak ister öğrencinin yapacağı internet harcamalarını kısıtlayabilir istersen de kantin dışında yapacağı harcamaları engelleyebilirsin. Kontrol tamamen sende ve öğrencinde olur. Böylece, öğrencinin istemediğin harcamalarını yapmasına engel olabilir ve aynı zamanda yapılan tüm harcamaları takip edebilirsin.

Erken yaşta tasarruf edebilmek ve bütçe yönetimini sağlamak

Bütçe kontrolü yapabilmek ve bütçeye uygun harcama yapmak çok önemli. Özellikle de bunu erken yaşta öğrenebilmek, yetişkinlik yıllarına gelindiğinde büyük bir artı. Papara Edu Card ile öğrenciler harcamalarını ve hesabındaki tutarı bilerek erken yaşta kendi bütçesini yöneterek tasarruf etmeyi öğrenebilir. Erken yaşta alınan bu sorumluluk ise öğrencinin gelecekte daha başarılı olmasına ve kendi bütçesini uygun bir şekilde yönetebilmesini sağlar.

Paparalı ol

Eğer Papara hesabın yoksa buradan veya öğrencinin Papara Edu Card’ı yoksa da buradan anında ücretsiz hesap açabilirsiniz.

Papara