Başarıyla üye oldunuz Papara Blog
Great! Next, complete checkout for full access to Papara Blog
Welcome back! You've successfully signed in.
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.
Veliler için yeni nesil harçlık kartı: Papara Edu Card

Veliler için yeni nesil harçlık kartı: Papara Edu Card

. Okuma süresi: 2 dk

Papara’nın sunduğu öğrenciler için oluşturulan yeni nesil harçlık kartını bir önceki içeriğimizde anlatmıştık. Öğrencilerin yanında nakit taşıma zorunluluğunu ortadan kaldıran, temassız ödeme özelliği sayesinde kağıt ve madeni para ile hastalık bulaşma riskini azaltan ve bunlar dışında hem öğrencilere hem de velilere birçok kolaylık sağlayan Papara Edu Card’ı bu yazımızda bir de veliler için anlatmak istedik.

Papara Edu Card ile veliler öğrencilerinin hesabına anında para gönderebiliyor

Eğer veli isen Papara hesabında tanımladığın öğrenci hesabına yani öğrencinin Papara Edu Card’ına anında ücretsiz para gönderebilirsin. Tüm işlemlerini zaman kısıtlaması gibi bir derdin olmadan 7/24 anında ücretsiz gerçekleştirirsin. Böylece, öğrencinin yanında olamadığın zamanlarda nakit problemi yaşar mı diye huzursuz olmana gerek kalmaz. Ayrıca, öğrencin belirlediğin tutara göre harcar; yani kart limitini de sen belirlersin. İstersen dilediğin tutara göre dilediğin zaman anında para gönderebilir, istersen de günlük haftalık veya aylık harçlık planı oluşturup, ödeme talimatı verebilirsin. Karar tamamen senin :)

Öğrencinin harcamaları da kontrol altında

Papara Edu Card ile öğrencinin alışverişlerini ve tüketim alışkanlıklarını “öğrencinin onay vermesi ile” takip edebilirsin. Böylece, öğrencinin nereye, ne kadar harcadığını bilirsin ve için rahat olur. Ayrıca, ilerleyen süreçlerde Papara Edu Card ile öğrencinin tükettiği besinleri de kontrol edebilme şansın olacak. Eğer öğrencinin bir gıdaya alerjisi varsa, tüketmesini istemediğin ürünü satın almasını kısıtlayabileceksin. Bu sayede, veli olarak öğrencinin ne tükettiğini düşünmek zorunda kalmaz, harcamalarını bilirsin.

Papara Edu Card ile limitler de belirlenebiliyor

İlerleyen zamanlarda öğrencinin sahip olduğu Papara Edu Card’ın limitini de belirleyebileceksin. Öğrenci hesabından yapılan onay ile birlikte veli olarak ister öğrencinin yapacağı internet harcamalarını kısıtlayabilir istersen de kantin dışında yapacağı harcamaları engelleyebilirsin. Kontrol tamamen sende ve öğrencinde olur. Böylece, öğrencinin istemediğin harcamalarını yapmasına engel olabilir ve aynı zamanda yapılan tüm harcamaları da takip edebilirsin.

Erken yaşta tasarruf edebilmek ve bütçe yönetimini sağlamak

Bütçe kontrolü yapabilmek ve bütçeye uygun harcama yapmak çok önemli. Özellikle de bunu erken yaşta öğrenebilmek, yetişkinlik yıllarına gelindiğinde büyük bir artı. Papara Edu Card ile öğrenciler harcamalarını ve hesabındaki tutarı bilerek erken yaşta kendi bütçesini yöneterek tasarruf etmeyi öğrenebilir. Erken yaşta alınan bu sorumluluk ise öğrencinin gelecekte daha başarılı olmasına ve kendi bütçesini uygun bir şekilde yönetebilmesini sağlar.

Eğer Papara hesabın yoksa buradan veya öğrencinin Papara Edu Card’ı yoksa da buradan anında ücretsiz hesap açabilirsiniz.