Veliler için Papara

Papara

İçindekiler

Papara hızlı, kolay, hesaplı ve keyifli finansal hizmetler ile hayatını kolaylaştırırken, tek dokunuşla hesap ve bütçe yönetimi yapmanı sağlıyor. EFT ve havale kısıtlamasına takılmadan 7/24 ücretsiz para transferinden, fatura ödemelerine, harcarken anında nakit kazandıran Cashback programından İstanbulkart’a bakiye yüklemeye kadar keşfedilecek birçok ayrıcalık seni bekliyor.

Ayrıca Papara, velisi olduğun Paparalının da finansal okuryazarlığının gelişmesine yardımcı oluyor. Velisi oldukları Paparalı hesabına yeni nesil harçlık kartı Edu Card'ı eklediğinde, veliler tüm kart harcamalarını takip edebiliyor, kartın nerede kullanabileceğine dair ayarları kontrol edebiliyor.

Bu yazıyı 30 Mart 2023 tarihinde güncelledik. Veli İzni isteme sürecini sadeleştirdik.

Veli isen, velisi olduğun 13-18 yaş aralığındaki Papara kullanıcısının Papara'yı tüm özellikleriyle, daha yüksek limitlerle kullanması için ona izin vermen gerekiyor.

Papara kullanabilmek için senden izin isteyen fakat onay alamayan 13-18 yaş aralığındaki kullanıcın, yeni güncellemeyle Papara'yı Onaysız Hesap haklarına sahip olarak kullanabilecek ve bazı limitli finansal işlemler gerçekleştirebilecek.

Onaysız Hesap sahibi kullanıcıların limitlerine dair ayrıntılar için Ücretler & Limitler sayfamıza göz atabilirsin.

Papara olarak uymakla yükümlü olduğumuz yasal düzenlemeler gereği yayımladığımız bu yeni güncelleme ve izin sürecine dair ayrıntılı bilgiye 13-18 yaş aralığındaki kullanıcılar için Papara hesap kullanımıyla ilgili yeni düzenleme başlıklı yazımızdan ulaşabilirsin.
💡
Henüz Papara’yı tanımıyorsan, Papara nedir? başlıklı yazımızı okuyabilirsin.

Senin için Papara’da neler var?

14 milyondan fazla Paparalı finansal işlemlerini anında ve kolayca gerçekleştiriyor. Üstelik 13-18 yaş aralığında bir Paparalının velisi ise düzenli harçlık gönderebiliyor ve harcamaları kontrol edebiliyor.

Para Transferi

Papara’da 7/24 para transfer edebilir, işlem ücreti ödemezsin. Dilediğin Paparalıdan rehberden isim seçerek para isteyebilir ve ona para gönderebilirsin. Bir başkasının IBAN’ına da ücretsiz para transfer edebilirsin.

Papara Card

Papara Card ile hesabındaki tutar kadar para harcar, borçlanmazsın. Papara Card’ını yurt içinde, yurt dışında ve internette güvenle kullanabilirsin. tüm ATM’lerden para yatırır ve çekebilirsin. Akbank ATM’lerinden ise ücretsiz işlem gerçekleştirirsin.

Cashback

Cashback ile birçok marka ve kategoride yaptığın harcamalardan anında nakit kazanabilirsin. Netflix, YouTube Premium, Spotify'daki üyelik ödemelerinden anında nakit kazanabilirsin. Üç ayda bir yenilenen Cashback programlarımızla sevdiğin markalarda kazançlı alışveriş yapabilirsin. Papara Card ile yaptığın harcamalardan kazandığın anında nakitleri dilersen ay sonunda toplu olarak da alabilirsin. Cashback programımızı üç ayda bir yeniliyoruz. Anında nakit kazanabileceğin markaları keşfetmek için Cashback sayfamızı ziyaret et.

Fatura Ödeme

Papara hesabın üzerinden faturalarını kolayca ödeyebilir, otomatik ödeme talimatı oluşturabilir ve her ay ne kadar fatura ödediğini takip edebilirsin.

Sigorta

Papara'nın Cep Telefonu Sigortası ürünüyle cep telefonu sigortası satın alabilir, Evcil Hayvan Sigortası'yla Türkiye'deki tüm veterinerlerde geçerli hizmetlerden yararlanabilirsin. Ayrıca ilerleyen süreçte duyuracağımız Seyahat Sağlık, Scooter, Eğitim, Tamamlayıcı Sağlık, Konut ve Deprem Sigortası gibi yenilikçi ürünlerden ilk haberdar olanlar arasına katılabilirsin.

Aylık Özet

Her ay hangi kategoride ne kadar harcama yaptığını görüntüler, ayrıntılı grafiklerle harcamalarını takip edebilirsin.

İstanbulkart’a bakiye yükleme

Papara hesabın üzerinden hem kendi İstanbulkart’ına hem de çocuğunun İstanbulkart’ına anında bakiye yükleyebilirsin. Hesabına birden fazla İstanbulkart ekleyip her birini isimlendirebilirsin.

Bağış

Papara hesabından birçok kuruma ister kendi, ister başkası adına bağış yapabilir, dilersen düzenli bağış talimatı oluşturabilirsin. Yuvarla özelliğini kullanarak harcamalarındaki küsuratları da bağışa dönüştürebilirsin.

Papara Edu

Harçlığı teknolojiyle buluşturan bir harçlık hesabı ve temassız ödeme yapılabilen harçlık kartı sunan Papara Edu sayesinde öğrencinin bütçesini nasıl yönettiğini şeffaflıkla görebilir, kontrol edebilirsin. Velisi olduğun Papara kullanıcılarına 7/24 ücretsiz harçlık gönderebilir, düzenli harçlık tanımlayabilirsin.

Papara’nın hızlı, kolay, hesaplı ve keyifli dünyasında çok daha fazla ürün ve hizmet keşfetmek istiyorsan aramıza katıl.

Paparalı ol

Papara hesabın yoksa aşağıdaki butona dokunup aramıza hemen katılabilirsin. Ücretsiz Papara hesabını saniyeler içerisinde oluşturmak için dokun.

Papara