Karantinada kendini geliştir: Papara’dan ufuk açıcı belgesel ve kitap önerileri

Papara

İçindekiler

Hafta sonlarını evde geçirmek artık hepimiz için yeni normal oldu. Son açıklanan kısıtlamalara göre, yılbaşında bunun biraz daha genişletilmiş bir versiyonunu yaşayacağız, ama moral bozmaya hiç gerek yok! Çünkü evde vakit geçirmeyi seven Paparalılar, senin için her hafta harika öneriler sunmaya devam ediyor. Kozandan çıkmaya yardımcı olur mu bilmiyoruz ama bu yazıda hafta sonunu evde geçirmeyi iple çekeceğin belgesel ve kitapları listeledik. İstersen belgesellerden başlayalım!

YouTube’da izleyebileceğin en iyi belgeseller

Videoyla ilgili her şeyi bünyesinde barındıran YouTube, tabii ki pek çok belgesele de ev sahipliği yapıyor. Kimisi uzun metraj, kimisi kısa metraj, ama çoğu ödüllü YouTube belgesellerini reklam kesintisi olmadan YouTube Premium’la izleyebilirsin. Üstelik Papara Card ile YouTube Premium abonelik ücretinin yarısını anında nakit kazanırsın!

Uçan Adam (2019)

1960’lı yıllarda İsviçre'ye işçi olarak taşınan Kerim Dağcı’nın yerel ve oldukça sıra dışı olan “uçma” sporuna başlamasıyla adının uçan adam olarak anılması sürecini anlatan belgeselin yönetmenleri Uğur Ersöz ve Nusret Oğuzhan Yıldız.

Kedi (2017)

Amerika’da en çok izlenen Türk filmi olma özelliği taşıyan Ceyda Torun imzalı belgesel, soluksuz izlenmeyi vadediyor. İstanbul’dan sunduğu kuşbakışı manzaralar eşliğinde yakın arkadaşlarımız olan kedilerin yaşantısı, anbean tebessüm ettirecek. Bu belgeseli reklamsız izlemek için YouTube Premium üyeliği oluşturabilirsin. Eğer yoksa, Papara Card’ınla YouTube Premium üyeliğini alıp, anında %50 nakit kazanabilirsin.

Saksak: Bir Tütün Belgeseli (2018)

Turan Kubulay’ın Cannes Film Festivali’nde gösterilen kısa metraj belgeseli Saksak, yurt içi ve yurt dışında pek çok festivalden ödülle dönmüş bir film. Belgesel, tütün endüstrisinin yerel üretici üzerindeki acımasız etkilerini anlatıyor.

Netflix’te izleyebileceğin en iyi belgeseller

Devasa bir film ve dizi arşivinin yanı sıra etkileyici bir belgesel kütüphanesini de bünyesinde barındıran Netflix, Papara Card’lı ödemelerinde anında %50 nakit kazanmanı sağlıyor! Netflix’te izleyebileceğin en iyi belgeselleri senin için listeledik.

Night On Earth (2020)

Doğa belgeselciliğine boyut atlatan Netflix’in altı bölümlük projesi Night On Earth, vahşi doğanın daha önce görmediğimiz yüzünü gözler önüne seriyor: Karanlığı. Son çekim teknolojileriyle hazırlanan Night On Earth’ün Türkçe seslendirme kadrosunda Halit Ergenç ve Beren Saat gibi isimler yer alıyor.

The Game Changers (2018)

Spor, protein ve hayvansal gıdalar arasında kurulmuş bağı yıkmayı başaran The Game Changers, kendi alanlarında son derece başarılı sporcuların beslenme konusunda nasıl farklı bir noktaya geldiklerini çarpıcı bir şekilde anlatıyor.

The Social Dilemma (2020)

Sabah gözümüzü açtığımız an ve gece yatmadan önce son gördüğümüz şey genel olarak telefon ekranı. Bu duruma nasıl geldik, hayatımıza çeki düzen vermezsek bundan sonra nasıl bir noktada olacağız gibi sorulara cevap vermeye çalışan The Social Dilemma, bağımlı olduğumuz sosyal medya platformlarının kurucularının ağzından çarpıcı itiraflarla dolu bir belgesel.

Bir hafta sonunda okuyabileceğin klasikler

Günlük sorumluluklarından bir nebze de olsa uzaklaşabildiğin hafta sonları, evde geçirildiğinde kitap okumak için en ideal zamanlara dönüşebiliyor. Birçok Türk ve dünya klasiklerini Kidega’dan Papara Card’la alarak anında %15 nakit kazanabilirsin! İşte bir hafta sonunda okuyabileceğin harika klasikler.

Hayvan Çiftliği

George Orwell’in modern başyapıtı Hayvan Çiftliği, sınıfsal eşitsizlikler ve güç dengeleri gibi ciddi konuları masalsı bir çerçevede anlatan harika bir roman. Bu modern başyapıt, bir günde okuyabileceğin akıcılıkta.

Çavdar Tarlasında Çocuklar

Modern Amerikan edebiyatının en önemli eserlerinden birisi olan J.D. Salinger imzalı Çavdar Tarlasında Çocuklar, akıcı diliyle harika bir “büyüme” kitabı. Holden Caulfield’ın sıra dışı maceralarını okumaya başlar başlamaz bambaşka bir dünyaya gireceğine eminiz!

Kürk Mantolu Madonna

Türk edebiyatının en önemli eserlerinden olan Kürk Mantolu Madonna’yı eğer hâlâ okumadıysan, hafta sonu bunun için harika bir fırsat olabilir. Sabahattin Ali’nin incelikli tarzıyla nahif bir aşk hikayesini anlattığı roman, bir hafta sonunda bitirebileceğin kısalıkta.

Tüm bu aktiviteleri yaparken anında nakit kazanmak için ödemelerini Papara Card’ınla yapman yeterli. Saniyeler içinde ücretsiz Papara hesabı oluşturup, sana en uygun Papara Card’ınla ödemelerini gerçekleştirerek Cashback ile anında nakit kazanmaya başlayabilirsin.

Paparalı ol

Henüz Paparalı değil misin? Hızlı, kolay, hesaplı ve keyifli bir finans deneyimi için Papara hesabını ücretsiz oluşturabilirsin. Hemen aşağıdaki butona dokun, aramıza katıl.


Keşfet