Türkiye’nin farklı yerlerinden açık hava etkinlikleri

Papara

İçindekiler

Her ne kadar yeni bir yıla ocak ayında giriyor olsak da aslında pek çok şeyin yenilendiği ve bir sezonun başladığı ay eylül. Okullar, diziler, kültür-sanat etkinlikleri, hatta yeni bir mevsimin başlangıcı olan eylül, bu yıl her zamankinden biraz daha önemli, çünkü kısıtlamaların ardından umuyoruz ki ilk kez bu “yeni sezon” şölenini yaşayacağız.

Okullar henüz açılmamışken ve havalar da hâlâ harikayken yapılabilecek en iyi şey, açık havada yapılan kültür sanat etkinliklerine katılmak olabilir. Bu yazıda İstanbul, İzmir, Ayvalık ve Gaziantep’te katılabileceğin birbirinden farklı ve etkileyici, bütçe dostu açık hava etkinliklerini derledik. Etkinlikler sırasında sosyal mesafeye ve hijyen kurallarına özen göstermeyi, ödemelerini de temassız olarak gerçekleştirmeyi unutma! Hâlâ temassız ödeme teknolojisiyle tanışmadıysan, tamamen ücretsiz olan Papara Card’ların hepsinde temassız ödeme özelliği olduğunu hatırlatmak isteriz. Üstelik bir tek Papara Card’lar da değil; Papara QR kodu kullanarak İstanbul’daki taksilerde ve diğer birçok noktada QR kod ile temassız ödeme yaparak ayrıcalıklı bir finansal deneyim yaşayabilirsin. Şimdi hazırsan senin için derlediğimiz listemize başlayalım. :)

Açık Havada Sinemada (Büyükada, Heybeliada)

Yazın son günleri Adalar’a gitmek için en güzel zamanlardan biri; üstelik bugünlerde İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği ücretsiz açık hava sineması etkinlikleriyle karşılaşman da mümkün. 28 Ağustos’ta başlayacak açık hava film gösterimleri toplam 9 gün sürecek. Program ise şöyle:

28 Ağustos: Kraliçe Lear (Büyükada)

29 Ağustos: Ben, Daniel Blake (Büyükada)

31 Ağustos: Küçük Şeyler (Büyükada)

1 Eylül: Locman (Büyükada)

1 Eylül: Yuli (Heybeliada)

2 Eylül: Patrida (Büyükada)

2 Eylül: Küçük Deniz Kızı Ponyo (Heybeliada)

3 Eylül: Pişiriciler (Büyükada)

3 Eylül Hayaletler (Heybeliada)

4 Eylül: Merhaba Güzel Vatanım (Büyükada)

4 Eylül: Ah Gözel İstanbul (Heybeliada)

5 Eylül: Kaptan Fantastik (Büyükada)

Tüm gösterimlerin 20:30’da olduğu Açık Havada Sinemada etkinliğinde ayrıca 19:30’da filmlerin yönetmenleriyle söyleşiler de olacak.

Park’ta Rock (Küçükçiftlik Park)

İstanbul’un tam ortasında, açık havada bir rock gecesi yaşamak istiyorsan Park’ta Rock tam aradığın şey olabilir. 12 Eylül’de gerçekleşecek mini festivalde Türkçe alternatif müziğin son yıllarda en çok sevilen grupları Adamlar, Jakuzi ve Hedonutopia sahne alacak. Ulaşımın kolay olduğu bu noktaya eğer elektrikli scooter ile gitmek istersen hemen hop, ödemeni de Papara Card’ından gerçekleştir, anında %25 nakit kazan!

İstanbul’da Senfonik Yaz (Harbiye Açıkhava Tiyatrosu)

Yıllardır farklı eserleri yorumlayan Cemal Reşit Rey Senfoni Orkestrası, bu seneki “Senfonik Yaz” etkinliğinde de dört harika eseri baştan yorumladı; serinin son etkinliği “Masallar” ise 17 Eylül'de Harbiye Açıkhava Tiyatrosu’nda büyüleyici bir gece yaşamak isteyenleri bekliyor. Etkinlik öncesi eğer bir şeyler atıştırayım dersen, sana kazançlı bir önerimiz var. Burger King® restoranlarında ödemeni Papara Card ile yaparak anında %10 nakit kazanabilirsin.

Başka Sinema Ayvalık Film Festivali (Ayvalık)

Sinemalarda izlediğimiz pek çok ödüllü ve bağımsız filmin vizyona girmesinin arkasındaki en büyük oluşum Başka Sinema, son birkaç senedir Ayvalık’ta sıra dışı bir bağımsız film festivaline imza atıyor. Senenin en çok kendinden söz ettiren filmlerini harika Kuzey Ege atmosferinde izleyebileceğin Başka Sinema Ayvalık Film Festivali, bu sene 2-8 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek.

Zeynep Bastık & Murat Dalkılıç (Gaziantep)

Son yılların en çok parlayan ismi Zeynep Bastık’a bu sene konserlerde Türkçe Pop’un en güçlü isimlerinden Murat Dalkılıç eşlik ediyor. Gaziantep Üniversitesi’nin de organizatörleri arasında bulunduğu konser, 6 Eylül 21:00’de GAÜN Manevra Kültür Sanat Merkezi Açıkhava Sahnesi’nde!

İzmir Enternasyonal Fuarı (İzmir)

Bu sene 3-12 Eylül tarihleri arasında 90’ıncısı gerçekleşecek olan İzmir Enternasyonal Fuarı, Ege’nin en büyük kültür, sanat ve turizm etkinliği. Her gün farklı sahnelerde pop, caz ve rock konserlerinin gerçekleştiği Kültürpark’ta aynı zamanda pek çok farklı markanın ürünlerini tanıttığı standlar da bulunuyor. Üstelik Kültürpark’taki devasa lunapark da adrenalin bağımlılarının susuzluğunu gidermek için hemen yanında bekliyor olacak! İzmir Enternasyonal Fuarı’nın konser takvimi henüz net olmasa da, onlarca konser arasından sana uygun birinin olacağı kesin!

Sen de bu etkinlikleri gerçekleştirirken ödemelerini Papara ile yaparak daha hızlı bir finansal deneyim yaşayabilir ayrıca harcarken de kazanabilirsin. Papara hesabın yoksa hemen aşağıdaki butona dokun ve saniyeler içinde ücretsiz hesabını oluştur.

Keşfet