Tatilde okuyabileceğin kitap önerileri

Papara

İçindekiler

Kısıtlamaların kalkması ve yazın gelmesiyle şimdiden tatil planları yapmaya başladık. Koca bir yılın yorgunluğunu atmak için deniz, kum ve güneş üçlemesinin tam zamanı. Hem huzur bulmak hem de dinlemek için tatillerin olmazsa olmazı ise kitaplar. İster deniz kenarında istersen de yeşillikler içerisinde sürükleyici bir kitap okumak gibisi olmadığını biliyoruz. Eğer tüm planların hazırsa ve tek eksiğin bir kitapsa sana harika kitap önerilerimiz var. Üstelik bkmkitap.com’dan uygun fiyatlara alabileceğiniz bu kitaplar, Papara Card’lı ödemelerde anında %15 nakit de kazandırıyor. İşte tatilde okuyabileceğiniz kitap önerileri:

Seyir - Piraye

Dönüşümün tam zamanı! Zihin ve nefes koçluğu yapan Piraye Erdoğan, Seyir adlı kitabında insanı kadın üzerinden anlatarak bir dönüşüme çıkarıyor. İnsanın kendini özgürleştirmesinin yine kendisinde olduğunu anlatan Seyir, kişinin hayatta başarıyı ve huzuru yakalayabilmesi için en başta kendi dönüşümünü tamamlaması gerektiğini ortaya koyuyor.

Balıkçı ve Oğlu - Zülfü Livaneli

Usta edebiyatçı Zülfü Livaneli, toplumsal konulara olan duyarlılığını bir kez daha gösteriyor ve  “Balıkçı ve Oğlu” romanında göç konusunu ele alıyor. Ege kıyılarında yaşanan göç olaylarını anlatan bu şiirsel roman, canları pahasına bir bilinmezliğe doğru yol alan göçmenlerin hayatta kalma çabalarını ve bunun için göz aldıklarını anlatıyor. Göç, aile ilişkileri, kadın dayanışması, dostluk gibi konulara değinen “Balıkçı ve Oğlu” adlı roman tatilde okuyabileceğin harika bir kitap.

İkinci Hayatın Tek Bir Hayatın Olduğunu Anladığında Başlar - Raphaelle Giordano

Seni adım adım mutluluğa götürecek bu kitaba bir göz atmanı kesinlikle tavsiye ediyoruz. Daha önce pek duymadığımız bir kavram olan “Akut Rutinizm”’den bahseden yazar, gündelik hayatta özellikle de Batı ülkelerinde gittikçe yaygınlaşan ruhsal bir sorun üzerinden yola çıkıyor. Motivasyon eksikliği, mutlu-mutsuz olmama, anlam ve yön kaybı, hayal kırıklığı ve bıkkınlık konularında yön göstererek tekrardan hayatı sevmeyi öğretiyor. Hayat dolu olma, geçmişin yüklerinden kurtulma ve mutluluğu kendinde arama konularına ışık tutan bu kitabı bir solukta okuyacağından hiç şüphemiz yok.

21. Yüzyıl için 21 Ders - Yuval Noah Harari

21. yüzyılın ses getiren yazarlarından biri olan Yuval Noah Harari’yi “Sapiens” ve “Homo Deus: Yarının Kısa Bir Tarihi” kitapları ile tanımaya başladık. Daha önceki kitaplarında ilkel insanların gelişerek nasıl evrildiğini; mutluluk, ölümsüzlük ve tanrısallık gibi amaçlarla neler yaptıklarını anlatan Harari, bu romanında ise dünyada teknolojik ve ekonomik kırılmanın getirdiği yenilikler karşısında ortaya çıkan değişimleri anlatıyor. Bu gelişmeler ile toplumsal, siyasi, teknolojik ve varoluşsal gibi konularda yaşanan gelişmelere değiniyor.

Kedi Gibi Düşünmek ve Davranmak - Stephane Garnier

Kişisel gelişim kitaplarına meraklıysan Stephane Garnier’in kaleme aldığı “Kedi Gibi Düşünmek ve Davranmak” tam sana göre. Esrarengiz ve büyüleyici canlılar olan kedilerin yaşamından ilham alınarak yazılan bu kitap, hayata farklı bir perspektiften bakıp, kendimize dair yeni bir bakış açısı kazanmada yardımcı olacak nitelikte.

Papara ile hobilerini kazançlı hâle getir

Nerede olursan ol ya da neye ihtiyaç duyarsan duy, finansal ihtiyaçların için Papara yanında. Ücretsiz para transferleri, fatura ödeme işlemleri, döviz hesabı, harcama bölüştürmek ve bağış yapmak gibi akla gelebilecek tüm finansal işlemleri sana tek bir uygulama ile sunan Papara, ücretsiz sahip olduğun hesap ve Papara Card’lara ek, yaptığın harcamalarda Cashback ile anında nakit de kazandırıyor.

Paparalı olmak için ise hala geç değil! Çünkü Papara’da hesap açmak tahmin edemeyeceğin kadar kolay. Saniyeler içinde ücretsiz Papara hesabını oluşturabilir ve harcadıkça kazanacağın finansal bir dünya ile tanışabilirsin.

Bu yazı 17.02.2022 tarihinde güncellenmiştir. Bkmkitap Cashback programı sona ermiştir.
Cashback