Tam kapanma bitti! İşte açılma döneminde tedbiri elden bırakmamak için yapabileceklerin

Papara

İçindekiler

20 güne yakın bir tam kapanmanın ardından kademeli olarak eski normalimize dönmeye başladık. Aşılanmanın hızlanması ve yaz aylarının gelişini avantaja çevirebileceğimiz bu dönemde, önlemlere uyarak sen de eski sosyal hayatına dönebilirsin, ancak yine de dikkat etmen gereken bazı konular olduğunu unutma. Bunların neler olduğunu öğrenmek ve kademeli geçişten en iyi performansı alabilmen için aşağıda birkaç önerimizi senin için sıraladık. Papara avantajının da olduğu bu önerileri dinlemeye hazırsan başlayalım.

Tatile çıkmanın en güvenli yolu: Yolcu360 ile araç kirala

Yaz mevsiminin pek çoğumuzda ilk çağrıştırdığı şey tatil. Açılma döneminde tedbiri elden bırakmamak için yapılabilecek en mantıklı şey ise otobüs ya da uçakla seyahat etmek yerine şahsi araçla yolculuk yapmak. Araç kiralamayı oldukça basit bir hâle getiren Yolcu360, Türkiye’nin hemen hemen her noktasında hizmet veriyor. Dakikalar içinde bütçene en uygun aracı kiralayabileceğin Yolcu360 ödemelerini Papara Card’ın ile yaptığında ayda 250 TL’ye kadar %8 Cashback kazanabileceğini unutma!

Şehir içi ulaşımın en eğlenceli yolu: Martı ve hop

Bir yerden bir yere giderken hem sosyal mesafe kurallarına uyabileceğin hem de hiç sıkılmayacağın yolculuklar yapmak için en eğlenceli yöntem, son birkaç senedir özellikle büyük şehirlerde sıkça rastladığımız paylaşımlı elektrikli scooter’lar. Eğer sen de Martı veya hop’a erişimin olan bir ilde yaşıyorsan, ödemelerini Papara Card’ınla yaparak Martı yolculuklarının %5’ini, hop yolculuklarının ise %25’ini anında nakit olarak kazanabilirsin! Elektrikli scooter ile yaptığın yolculuk sana keyif verdiyse, Martı ve hop ile yapabileceğin şehir turları yazımıza göz atmayı unutma!

Dışarıda yemek için Cashback seçenekleri!

Kapanma döneminde en çok özlediğin şeylerden birisi, eminiz ki arkadaşlarınla bir mekanda oturup bir şeyler yiyip içmekti. Havaların da ısınmasıyla kapalı mekânlarda buluşmak yerine riski daha aza indirgeyip, bir parkta ya da deniz kenarında sevdiklerinle piknik yapabilirsin. Yemek için de endişelenmeye gerek yok! Burger King®, Popeyes® ve Arby’s®’in yemekten bıkmadığın favori menüleri Cashback ile seni bekliyor. Sevdiğin lezzetleri restoranlardan alırken ödemeni Papara Card ile yaparak anında %10 nakit kazanabilirsin. Böylece hem eğlenir hem doyar hem de bütçene destek olursun.

Cashback-Banner-Blog-v3

Toplu taşımayı kalabalık saatler haricinde kullanmaya çalış

Açık alanlarda virüsün bulaşma riskinin oldukça düşük olduğu artık bilimsel olarak kanıtlanmış durumunda. Buna uygun olarak da kafe ve restoranların açık alanlarına belli saatler arasında gidebilmemizin önü açıldı. Ancak evden çıkıp bir mekana ulaşabilmek için pek çoğumuzun toplu taşıma kullanması gerekebiliyor. Toplu ulaşım araçlarının mesai başlangıç ve çıkış saatlerinde bulaş riskini artıracak şekilde kalabalık olduğunu biliyorsun. Bu nedenle, sosyalleşeceğin saatleri bu durumu göz önünde bulundurarak seçmen önemli. İstanbul’da isen, İstanbulkart’ını doldurmak için sıraya girmene hiç gerek yok; Papara.com ya da Papara uygulaması Ödemeler menüsünden İstanbulkart'ına saniyeler içinde bakiye yüklemesi yapabilirsin! Üstelik geçmiş işlemlerinin tümünü de kolayca görüntüleyebilirsin.

Temassız ödemeleri tercih et

Kağıt ve madeni para kullanımının biliyorsun ki hijyen ve bulaşıcı hastalıkların yayılmasından kaynaklı her zaman riski vardı. Pandemi döneminde ise bu riskin daha fazla farkına vardık ve temassız ödeme yöntemlerini tercih etmeye başladık. Artık yüz yüze gerçekleştirdiğimiz neredeyse her ödememizi temassız olarak yapabiliyoruz. Üstelik bu yöntem, hijyenik olmasının yanı sıra hem daha güvenli hem de çevre dostu. Sen de fiziksel tüm ödemelerini temassız Papara Card’larınla güvenli bir şekilde yapabilirsin. Ayrıca, aralarında kafeler, restoranlar, kitabevleri, simitçiler gibi 132 farklı kurumda ve İstanbul’daki 1900 takside Papara QR kod ile hızlı ve temassız ödeme yapabilirsin. Eğer bir işletmen varsa da Bireysel Ticari hesaba başvurarak müşterilerine temassız ödeme ayrıcalığı sunabilir, işlerini büyütebilirsin.

En güvenli ve kazançlı ödeme aracı Papara ile hâlâ tanışmadın mı?

Her gün milyonlarca finansal işlemi en güvenli şekilde, hiçbir işlem veya kart ücreti ödemeden gerçekleştiren 10 milyona yakın Paparalı, Cashback anlaşmalı markalarından yaptıkları harcamalardan anında nakit kazanıyor, ödemelerini ise güvenli, pratik ve temassız olarak gerçekleştiriyor. Sen de hâlâ Papara’nın finansal özgürlük dünyasında katılmadıysan, saniyeler içinde ücretsiz Papara hesabını oluşturup aramıza katılabilirsin! Papara hesabı oluşturup finansal özgürlüğün tadını çıkarmak için yapman gereken tek şey aşağıdaki butona dokunman!

Bu yazı 6 Ocak 2023 tarihinde güncellenmiştir. Yolcu360, Martı, Popeyes® ve Arby’s® Cashback programı sona ermiştir. hop Cashback programı ve Burger King® restoranlarında geçerli Cashback programı devam etmektedir.
Keşfet