Başarıyla üye oldunuz Papara Blog
Great! Next, complete checkout for full access to Papara Blog
Welcome back! You've successfully signed in.
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.
Sanal Kart Nedir? Nasıl Kullanılır? Papara Sanal Kart Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Sanal Kart Nedir? Nasıl Kullanılır? Papara Sanal Kart Hakkında Bilmeniz Gerekenler

. Okuma süresi: 2 dk

İnternet alışverişinin hayatımızdaki yeri gün geçtikçe büyüyor. Daha çok ürüne daha az efor sarf ederek ulaşmak, indirim ve kampanyalardan yararlanmak ya da mağaza mağaza değil sadece birkaç sayfa gezerek istediğimiz ürünü en uygun fiyata nereden satın alabileceğimizi bulmak harika değil mi? Üstelik aldığımız ürün kapımıza kadar geliyor. Tüm bu konfora sahip olmak kredi kartlarını ve online ödeme sistemlerini de zorunlu kılıyor. Ancak alışverişi tamamlamak için kredi kartı numaramızı girerken hepimizin aklından aynı soru geçiyor: Acaba yeterince güvenli mi?

Online alışverişler bir dizi güvenlik sorununu da beraberinde getiriyor. Hangi site ne kadar güvenli? Birilerinin verdiğimiz kart bilgilerine ulaşması mümkün mü? Verdiğimiz bilgiler kimlerle paylaşılıyor? Hesabımdan ödeyeceğim tutardan daha fazlası çekilebilir mi? Kimlik ve kredi kartı dolandırıcılığı gerçeğini de göz ardı etmemek gerekiyor. Sanal kart uygulaması bu risklere girmeden güvenle alışveriş yapmak için ideal bir çözüm.

Sanal kart nedir?

Sanal kart, fiziki bir kredi kartına veya banka kartına ihtiyaç duymadan, internet alışverişlerini riskleri en aza indirerek gerçekleştirmenizi mümkün kılan bir kart türüdür. Sanal kart ilk kez oluşturulduğunda limiti Papara hesabındaki bakiye belirler. Dolayısıyla Papara hesabında hiç para olmaması durumunda kartın limiti de sıfır olacaktır. Bu durumda hesabına ihtiyacın kadar yükleme yapabilir, örneğin; 250 liralık bir harcama yapmak istiyorsan, sadece 250 liralık bir bakiye oluşturarak işlemini gerçekleştirebilirsin.

Sanal kart oluşturma

Kartını oluşturduktan sonra yeni bir limit belirleyebilir ve kullanma amacına göre isimlendirerek kartlarını özelleştirebilirsin.

Sanal kart nereden alınır?

Sanal kartlar bankaların ve Papara gibi dijital hesapların kullanıcılarına sunduğu bir üründür. Geleneksel bankalarda şubeye giderek, telefon ve internet bankacılığını kullanarak var olan kredi kartına ya da nakit hesabına bağlı bir sanal kart oluşturabilirsin. Papara'da ise sanal kartını uygulamadan veya web sitesinden anında oluşturup saniyeler içerisinde kullanmaya başlayabilirsin.

Papara’da kolayca hesap açabilir, hiçbir kullanım ücreti, aidat ödemek zorunda kalmadan oluşturacağın sanal kartla güvenli alışverişin tadını çıkarabilirsin. Papara'yı buradan daha detaylı olarak incele ve hayatına katacağı kolaylıklar ile hemen tanış!

Sanal kart nasıl kullanılır

İstersen mobil uygulaması üzerinden istersen web sitesinden işlem yapabileceğin Papara, faaliyetlerini T.C. Merkez Bankası denetiminde ve gözetiminde sürdürmektedir.

Papara_Comasist_cards-1

Dahası Papara Sanal Kart'la tıpkı Papara Black Card ve Papara Lite Card'da olduğu gibi Papara'nın anlaşmalı olduğu markalardan alışveriş yapabilir, anında nakit cashback kazanabilirsin.