Başarıyla üye oldunuz Papara Blog
Great! Next, complete checkout for full access to Papara Blog
Welcome back! You've successfully signed in.
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.
QR kod ile ödeme Papara ile sahaya indi!

QR kod ile ödeme Papara ile sahaya indi!

. Okuma süresi: 3 dk

Işık hızında 7/24 para transferi yapmanı sağlayan Papara'da, tüm finansal işlemlerini çok hızlı ve kolay gerçekleştirmen için yenilikçi ödeme yöntemleri geliştirmeye devam ediyoruz.

Teknoloji çağına en uygun para transferi yöntemi olan QR kod ile ödeme alma ve gönderme özelliğinin Paparalılar’ın en çok ilgi gösterdiği ödeme çözümlerinden birisi olduğunu biliyoruz. Temassız ödemeden bile daha hızlı ve kolay para transferi gerçekleştirebildiğin QR kod ile ödeme özelliğinden daha önce bahsetmiştik. Şimdi sana daha da güzel bir haberimiz var! Geçen yıl kullanıma açtığımız QR kod ile ödeme özelliği Papara desteğiyle artık daha da hızlı hayatında olacak. Çok yakında sokağa çıktığında daha fazla küçük işletmede Papara QR kodu ile ödeme seçeneğiyle karşılaşabilirsin.

Papara sahada!

Özellikle küçük ve orta ölçekli işletmeler için QR kod ile ödeme alma pek çok farklı avantajı içinde barındırıyor. Pos cihazına ihtiyaç duymadan, temassız olarak saniyeler içinde ödeme alabilen işletmelere her geçen gün yenileri ekleniyor. İşte bu nedenle, QR kod ile daha fazla işletmenin hayatını kolaylaştırmak için biz de sahadayız.

Papara’yla QR ile ödeme seçeneğini pek çok işletme kullanmaya başladı bile. QR kodları artık simitçiler, kafeler, kitabevleri, taksiler ve diğer birçok işletmede görebilir, ödemelerini temassız, hızlı ve güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsin. QR ile ödemenin hem hijyenik sebepler hem de kolaylığı nedeniyle çok popüler olduğu bu günlerde pek çok işletme Papara ile çağın ötesine geçmiş oldu.

Yeni çağın en beğenilen ödeme yöntemi QR kod ile ödeme neden daha avantajlı?

QR kod uygulamalarını bugüne kadar pek çok noktada görmüşsündür. İçinde pek çok bilgiyi barındırabilen QR kodlar, ödeme amacıyla ilk olarak uzak doğu ülkelerinde kullanılmaya başlandı ve Çin, Japonya gibi teknolojinin hayatın içine tamamen entegre olduğu ülkelerde en çok kullanılan ödeme yöntemlerinden birisi hâlini aldı. Paranın fiziksel ortamdan dijital ortama taşınma sürecine uzun süredir hepimiz zaten tanıklık ediyorduk. Bununla birlikte geçen yıl tüm dünyayı derinden sarsan koronavirüs salgını her şeyi etkilediği gibi paranın dönüşümünü de etkiledi. Büyük ihtimalle senin de son bir yılda en çok duyduğun cümlelerden biri “temassız var mı?” olmuştur. Bu durum sadece ülkemizde değil, tüm dünyada bu şekilde yaşandı. Çünkü QR kod ile ödeme hem daha hızlı hem de daha hijyenik olmasıyla bilinen temassız ödemeyi bir adım ileriye taşıyor.

QR kod ile para transferi yapmak senin için avantajlı olduğu kadar işletmeler için de büyük kolaylıklar sağlıyor. Bu yeni ödeme yöntemi sayesinde pos cihazına ihtiyaç duymadan, sadece bir kod okutularak tamamen dijital ortamda gerçekleşen para transferi de müşterilere güven veriyor.

QR kod ile ödeme alma ve yapmayı yakın gelecekte daha fazla duyacağından eminiz. Konu hakkında daha kapsamlı bilgi almak istersen, QR kod ve finansal teknolojilerin ilişkisini incelediğimiz yazıyı okuyabilirsin. Bu yenilikçi özelliği hâlâ denemediysen, saniyeler içinde Paparalı olup ışık hızında para transferi yapmaya başlayabilirsin. Hem de hiçbir ücret ödemeden! Hemen Paparalı olmak için tıkla!