QR kod ile ödeme Papara ile sahaya indi!

Papara

İçindekiler

Papara'da finansal işlemlerini ışık hızında gerçekleştirmen için yenilikçi ödeme yöntemleri geliştirmeye devam ediyoruz.

Teknoloji çağına en uygun para transferi yöntemi olan QR kod ile ödeme yapma/alma özelliğinin Paparalıların en çok ilgi gösterdiği ödeme çözümlerinden birisi olduğunu biliyoruz. Temassız ödemeden bile hızlı, işlemlerini anında gerçekleştirdiğin QR kod ile ödeme özelliğinden daha önce bahsetmiştik. Şimdi de sana güzel bir haberimiz var! Geçtiğimiz yıl kullanıma açtığımız QR kod ile ödeme özelliği Papara desteğiyle artık daha da hızlı hayatında olacak. Çok yakında sokağa çıktığında daha fazla küçük işletmede Papara QR koduyla ödeme seçeneğiyle karşılaşabilirsin.

Papara sahada!

Özellikle küçük ve orta ölçekli işletmeler için QR kodla ödeme alma pek çok farklı avantajı içinde barındırıyor. POS cihazına ihtiyaç duymadan, temassız olarak saniyeler içinde ödeme alabilen işletmelere her geçen gün yenileri ekleniyor. İşte bu nedenle, QR kodla daha fazla işletmenin hayatını kolaylaştırmak için biz de sahadayız.

Papara’yla QR ile ödeme seçeneğini pek çok işletme kullanmaya başladı bile. QR kodları artık simitçiler, kafeler, kitabevleri, taksiler ve diğer birçok işletmede görebilir, ödemelerini temassız, hızlı ve güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsin. QR ile ödemenin hem hijyenik sebepler hem de kolaylığı nedeniyle çok popüler olduğu bu günlerde pek çok işletme Papara ile çağın ötesine geçmiş oldu.

Yeni çağın en beğenilen ödeme yöntemi QR kod ile ödeme neden daha avantajlı?

QR kod uygulamalarını bugüne kadar pek çok noktada görmüşsündür. İçinde pek çok bilgiyi barındırabilen QR kodlar, ödeme amacıyla ilk olarak Çin, Japonya gibi ülkelerde en çok kullanılan ödeme yöntemlerinden birisi hâlini aldı. Paranın fiziksel ortamdan dijital ortama taşınma sürecine uzun süredir hepimiz zaten tanıklık ediyorduk. Bununla birlikte geçtiğimiz yıl tüm dünyayı derinden sarsan koronavirüs salgını her şeyi etkilediği gibi paranın dönüşümünü de etkiledi. Büyük ihtimalle senin de son bir yılda en çok duyduğun cümlelerden biri “temassız var mı?” olmuştur. Bu durum sadece ülkemizde değil, tüm dünyada bu şekilde yaşandı. Çünkü QR kodla ödeme hem daha hızlı hem de daha hijyenik olmasıyla bilinen temassız ödemeyi bir adım ileriye taşıyor.

QR kodla ödeme yapmak senin için güvenli ve avantajlı olduğu kadar işletmelere kolaylık sağlıyor. Kart kullanmana bile gerek kalmadan, temassız ödemeyle mesafeni koruyabilir ve işlemini anında gerçekleştirebilirsin. Eğer işletme sahibiysen de ücretsiz QR kodunu oluşturarak müşterilerinden kolayca ödeme alabilirsin. QR kod sayesinde müşterilerin sıra beklemeden ödemelerini anında yaparlar. Sen de POS cihazına bile ihtiyaç duymadan nakitsiz ödeme almanın avantajlarından faydalanırsın.

QR kod ile ödeme alma ve yapmayı yakın gelecekte daha fazla duyacağından eminiz. Konu hakkında daha kapsamlı bilgi almak istersen, QR kod ve finansal teknolojilerin ilişkisini incelediğimiz yazıyı okuyabilirsin. Bu yenilikçi özelliği hâlâ denemediysen, saniyeler içinde, ücretsiz bir biçimde Paparalı olup, ışık hızında para transferi yapmaya başlayabilirsin.

Paparalı ol

Henüz Paparalı değil misin? Hızlı, kolay, hesaplı ve keyifli bir finans deneyimi için Papara hesabını ücretsiz oluşturabilirsin. Hemen aşağıdaki butona dokun, aramıza katıl.

Papara