Para yatırma talimatı ver, hesabındaki tutar hiç azalmasın

Papara'ya para yatırma yöntemlerini keşfet. Para yatırma talimatı ver, hesabındaki tutar hiç eksilmesin.

Papara

İçindekiler

Selam Paparalı,

Papara'da hızlı, kolay, hesaplı ve keyifli finansal deneyimlerin kesintiye uğramasın, Papara her gün, 24 saat hayatını kolaylaştırabilsin istiyoruz. Bu sebeple bu yazımızda henüz keşfetmediğini düşündüğümüz bazı özelliklerimize dair ayrıntıları paylaşacak, Papara'ya para yatırma yöntemlerinin üzerinden geçeceğiz.

Papara’da ayrıntıların hayatı güzelleştirdiğine inanıyoruz. Zira bize göre küçük dokunuşlar, deneyimlerde büyük farklar yaratıyor. Her toplantıda ilk koltuğu kullanıcılarına veren Papara olarak para yatırma talimatı ve düşük bakiye bildirimi özelliklerimize dair ayrıntıları seninle paylaşmak istiyoruz. Turumuz başlasın!

Para yatırma talimatı nedir?

Papara’ya para yatırma seçeneklerine yazının ilerleyen bölümlerinde değineceğiz. Bu özelliğimiz daha çok, Papara’ya para yatırırken hesaplarına tanımladıkları banka/kredi kartını kullanan kullanıcılarımızın hayatını kolaylaştırıyor.

Papara’ya banka/kredi kartınla para yatıran bir Paparalıysan, düzenli para yatırma talimatı verebilirsin. Bu sayede Papara hesabındaki tutar hep istediğin seviyede kalır, Papara Card ile yaptığın harcamalarda hiç zorluk yaşamazsın. Papara hesabına düzenli para yatırma talimatı vermek için aşağıdaki adımları izle:

 • Papara’ya giriş yap ve hesabındaki tutarın sağında yer alan Yatır butonuna dokun.
 • Banka/kredi kartı ile yatır seçeneğine dokun.
 • Para Yatırma Talimatı Ver butonuna dokun.
 • Tanımlı banka/kredi kartını seç. Henüz tanımlı kartın yoksa Yeni Kart Ekle adımına geçebilirsin.
 • Bu aşamada sıklığı seçmeni bekleriz.
 • Aylık, haftalık, günlük gibi seçeneklerden birini tercih edebilirsin.
 • Dilersen Bakiyem Azaldığında seçeneğini kullanarak bir alt limit belirleyebilir, hesap tutarın o limite düştüğünde belirlediğin tutarın banka/kredi kartından hesabına otomatik olarak yatırılmasını sağlayabilirsin.
 • Veya Harcama Yaparken Bakiyem Yetersizse seçeneğiyle hesabındaki tutarın yetersiz kaldığı bir durumda otomatik para yatırma talimatı verebilirsin.Bir sonraki adımda seçtiğin sıklıkta Papara hesabına yatırılmasını istediğin tutarı gir.
 • İşlemi onayla.

Hepsi bu kadar. Otomatik para yatırma talimatını aldık. Seçtiğin sıklıkta, seçtiğin tutar, banka/kredi kartından hesabına yatırılacak. Bu sayede Papara deneyimin hiç kesintiye uğramayacak.

Para yatırma talimatlarımı nasıl yönetebilirim?

Dilersen daha önce verdiğin para yatırma talimatlarını yönetebilir, iptal edebilirsin. Bunun için şu adımları izle:

 • Papara’ya giriş yap ve hesabındaki tutarın sağında yer alan Yatır butonuna dokun.
 • Banka/kredi kartı ile yatır seçeneğine dokun.
 • Para Yatırma Talimatlarım’a gir.

Para yatırma talimatlarının sıklığını ve belirlediğin tutarı bu adımda düzenleyebilir ya da iptal edebilirsin.

Düşük bakiye bildirimi nedir?

“Ben kontrolü elimden bırakmam istemem, otomatik para yatırma yapmadan, beni yalnızca haberdar edecek bir özelliğiniz var mı?” diye soruyorsan, yanıtımız “Elbette var!”

Düşük bakiye bildirimi özelliği sayesinde Papara hesabındaki tutar belirlediğin limitin altına düştüğünde Papara’dan otomatik bildirim alırsın. Bu özelliği açtığında hesabına herhangi bir para yatırma işlemi gerçekleştirilmez, yalnızca hesabındaki tutarın belirlediğin limitin altına çıktığını anlık bir bildirim yoluyla öğrenirsin. Düşük bakiye bildirimi özelliğini açmak için aşağıdaki adımları izle:

 • Papara’ya giriş yap ve Hesabım butonuna dokun.
 • Ayarlar > Düşük Bakiye Bildirimi’ne dokun.
 • Düşük bakiye bildirimini aktif et ve limitini belirle.

Hepsi bu kadar. Örneğin limitini ₺1.000 olarak belirlediysen, hesabındaki tutar ₺999’ye düştüğünde sana anlık bildirim göndeririz. Bu sayede hesabındaki tutarı daima kontrol altında tutar, dilersen bu bildirimi aldığında Papara’ya dilediğin yöntemle, dilediğin tutarda para yatırabilirsin.

Papara’ya hangi yöntemlerle para yatırabilirim?

Papara’da seçenekler çok. En çok kullanılan para yatırma seçeneklerini aşağıda özetliyoruz:

Kendi banka hesabından Havale/EFT ile yatır: Kendine ait bir banka hesabından havale/EFT ile Papara’ya para yatırabilirsin. Bu adıma girdiğinde seni bir hatırlatma metni karşılar. Havale/EFT talimatının kısa süre içinde Papara hesabına yatırılması için belirtilen adımları dikkatli bir biçimde uygulaman gerekir. Aksi halde, yatırdığın tutar hesabına geçmez ve iadesi 24 saati bulabilir.

Adımları “Okudum, anladım” kutucuklarını işaretleyerek geçtikten sonra bankanı seçmeni bekleriz. Bu aşamada seçtiğin bankada, Papara’nın IBAN’ını görürsün. Banka uygulamana geçerek havale/EFT talimatını bu IBAN için verebilirsin. Unutma, açıklama kısmına mutlaka Papara Numaranı yazmalısın.

Hesabına tanımladığın banka/kredi kartıyla yatır: Papara’ya kendine ait bir banka/kredi kartını tanımlayarak bu yolla da para yatırabilirsin. Yeni Kart Ekle butonunu kullan, kart bilgilerini girerek kartını Papara’ya tanımla. Bu yöntemle dilediğin zaman banka/kredi kartından Papara’ya para yatırabilir, dilersen önceki paragraflarda anlattığımız gibi düzenli para yatırma talimatı verebilirsin.

En yakın ATM’den kartsız işlemle yatır: Papara Card’ın yanında yoksa da Papara’ya ATM’lerden para yatırabilirsin. Kartsız işlemle para yatırmak için Papara’da kayıtlı T.C. kimlik numaranı girmen gerekir. ATM'den kartsız işlemle para yatırırken ihtiyaç duyduğun bilgilere bankanı seçtikten sonra ulaşabilirsin.

En yakın ATM’den Papara Card ile nakit yatır: Papara Card’ını Türkiye’deki tüm ATM’lerde gönül rahatlığıyla kullanabilirsin. Herhangi bir ATM’ye kartını tak, Para Yatır seçeneğine dokun ve işlemini tamamla. Sana en yakın ATM’yi görmek için ATM Bul özelliğimizden de yararlanabilirsin.

Son olarak, Papara hesabına para yatırmak için CarrefourSA, Teknosa ve PTT’leri de kullanabilirsin. Gişe ve kasa görevlileri, sana süreçle ilgili yardımcı olur.

Gördüğün gibi, Papara’yı kullanabilmen için tüm kapıları açıyor, olanaklarda sınır tanımıyoruz. Dileriz bu yazımız Papara’yı daha çok kullanabilmen için yol gösterici olmuştur Paparalı!

Papara