Para isteme özelliği nedir?

Papara

İçindekiler

Selam Paparalı! Bu yazımız Papara para isteme özelliği ile ilgili olacak. Havale/EFT saati kısıtlaması, işlem ücretleri ve daha nicelerinin kulağa çok bunaltıcı geldiğinin farkındayız. Papara para isteme özelliği ile bu konular artık senin için can sıkıcı değil. Çünkü dilediğin kişiye para gönderebilir, Paparalı yakınlarından para isteyebilirsin. Nasıl mı? Tabii ki Papara para isteme özelliği ile.

Söylediğimiz gibi dilediğin Paparalı yakınından anında para isteyebilirsin. Para isteme işlemin sadece birkaç saniyeni alır ve karşı taraf işlemi onayladığında paran hesabına hemen yatar. Peki, Papara’da nasıl para istenir? İşte Papara’da nasıl para istenir sorusunun cevabı ve çok daha fazlası. 👇

Papara’da nasıl para isterim?

Papara para isteme özelliği ile para istemek çok kolaydır. Papara hesabın üzerinden bir tanıdığına, kısıtlamalara takılmadan 7/24 para isteği gönderebilirsin. İşlemini de tabii ki ücretsiz gerçekleştirerek. Papara para isteme özelliğini kolay bir şekilde kullanabilirsin.

  • Papara hesabına giriş yap.
  • Para Transferi seçeneğine dokun.
  • Para İste’yi seç.
  • İster telefon numarası, ister Papara numarası kullan.
  • Para isteyeceğin kişiyi seç.
  • Tutarı gir ve onayla.

Hepsi bu kadar!

📌 Onaylamadan önce bilgileri kontrol etmeyi unutma!
📌Açıklama kısmına istersen GIF veya emoji ekleyebilirsin.

Papara hesabın yok mu? Aşağıdaki butona dokun, saniyeler içinde ücretsiz hesap oluştur.

Para isteme özelliği hakkında bilmen gerekenler

Para isteme özelliği için elbette Papara hesabına ihtiyacın var. Daha sonra rehberden isim seçerek Paparalı yakınlarından kolayca para isteyebilirsin. Karşı taraf talebini onayladığında paranı hesabında anında görebilirsin. Para isteyeceğin kişinin banka hesabının olmasına da gerek yok. Para isteme özelliği sayesinde, finansal açıdan zor durumda kaldığın anları telafi edersin. Hem de 7/24 ve kolay birkaç adımla…

Papara’da para göndermek/istemek ücretli mi?

Papara para isteme özelliğini kullandığında işlem ücreti ödemezsin. Sadece para istemek değil, Papara’da yaptığın para gönderme işlemleri için de ücret ödemezsin.

Papara ile kolayca para iste ve para transferi yap

Papara para isteme özelliği sayesinde belirlediğin kişiden, banka hesabına gerek kalmadan ve anında para isteyebilirsin. Hesabına gecikmeli ve kesintili şekilde yansıyan bir para transferi sürecine hiç gerek yok. Hızlı ve kesintisiz para transferini mümkün kılan Papara’da işlemler için bir banka hesabına da gerek kalmaz. Sadece Papara hesabıyla para istemen ve diğer işlemlerini rahatlıkla gerçekleştirmen mümkündür. Rehberinden dilediğin kişiyi seçerek para istemen de bir seçenektir. Yalnızca telefon rehberine girerek Paparalı yakınlarından kısa sürede ve kolayca para isteyebilirsin.

  • Para isteklerini görüntüleme: Eğer bir yakının senden para istediyse bu işlemin Para Transferi > Bekleyen İşlemler menüsünden görebilirsin.
  • Para isteğini iptal etme: Eğer kabul etmek istemediğin bir para isteği varsa, Para Transferi > Bekleyen İşlemler menüsüne girip para isteğini reddedebilirsin.
  • Gelen para isteğini engelleme: Sana para isteği gönderen bir kişiyi tamamen engelleyebileceğini de biliyor muydun? Yabancı kişilerden yöneltilen para isteklerine karşı Bekleyen İşlemler’e girip talebi gönderen kişinin üzerine dokunup ‘Reddet’ seçeneğini seçerek para isteme talebini engelleyebilirsin. Eğer engeli kaldırmak istersen, takip etmen gereken adımlar da şu şekilde; Hesabım > Ayarlar > Gizlilik Ayarları > Kişi Engelleme

Düzenli para transferi nasıl yapılır?

Papara’daki özgürlükler ve fırsatlar bununla sınırlı değil. Paparalı yakınlarına veya Paparalı olmayanların IBAN’ına düzenli para transferi talimatı verebilirsin. Para gönderme işlemin tamamlandığında anlık bildirimle başarılı transfer hakkında bilgi de alabilirsin.

Düzenli para transferi için tamamlaman gereken iki adım vardır.

Para Transferi > Düzenli Para Transferi sürecini izleyerek bunu gerçekleştirebilirsin. Alternatif olarak transfer işlemin tamamlandığında göreceğin Düzenli Para Transferi Tanımla butonuna dokunabilirsin.

Düzenli para transferiyle günlük, haftalık veya aylık periyotlar için ödeme talimatı verilir. Talimat işleminden sonra işlem detaylarını görüntülemen de mümkün. Son İşlemler sayfasına gidip talimatın güncel durumuna bakabilir ve talimat gerçekleşmemişse Tekrar Dene butonuna dokunabilirsin.

Düzenli Para Transferi menüsünde aynı zamanda verdiğin talimatın tutarını, açıklamasını ve periyodunu güncelleyip değişiklik yapabilirsin. Düzenli Para Transferini Sil butonuyla otomatik talimatını da devre dışı bırakabilirsin.

IBAN’a para transferi

Papara’dan başkasının IBAN’ına para transferi işlemi sadece sözleşmeli hesaplar için geçerlidir. Transfer ücretsizdir ve günün herhangi bir vaktinde gerçekleştirilebilir. İşlem için Para Transferi > Para Gönder > Papara No/IBAN adımlarını takip etmen gerekir. İşte bu kadar kısa ve kolay. Sözleşmeli hesaba geçmek istersen ilgili yazımıza göz atarak bilgi alabilirsin.

İlgili içerik: IBAN’a para transferi

Taratma özelliği ile IBAN’a para transferi

Bir başkasının IBAN’ına para transferi yapmak hiç bu kadar basit olmadı! IBAN taratma özelliğiyle bu işlem artık daha kolay. Alıcı IBAN’ı kameradan taratabilir veya galeriden seçebilirsin. Ardından sadece onaylayarak transferi gerçekleştirebilirsin. Para Transferi > Para Gönder adımlarını takip ederek ve ardından kamera simgesine dokunarak taratma özelliğini kullanman mümkün.

Para transferlerini emoji ve GIF ile süsle!

Papara’da para transferi işlemleri kolay olmanın yanı sıra oldukça da eğlenceli. Para transferi işlemlerine GIF ve emoji ekleyerek anlık ruh halini yansıtabilirsin. Gülen bir yüz veya bir kalp, seçim senin.

Para transferi için seçtiğin kişinin bir Papara kullanıcısı olmasına da gerek yok. Rehberden seçtiğin kişi bir Papara hesabı açtığında, senin ilettiğin tutar onun hesabına yansır. İşlem bu sayede zahmetsiz bir biçimde tamamlanır.

Papara ile ayrıcalıklı finans deneyimi

Para isteme & para transfer etme, fatura ödeme, oyun & dijital kod satın alma, İstanbulkart’a bakiye yükleme, Yuvarla ile küsuratlı harcamaları bağışa dönüştürme, Papara Card’ı tüm dünyada kullanma, Cashback ile harcamalarından nakit kazanma… Bunlar Papara’da yararlanabileceğin eşsiz özelliklerin sadece birkaçı.

Hesabını şimdi saniyeler içinde ücretsiz oluştur, ailemize dahil ol. Papara hesabını oluşturmak için aşağıdaki butona tıklayabilirsin.

Papara