Başarıyla üye oldunuz Papara Blog
Great! Next, complete checkout for full access to Papara Blog
Welcome back! You've successfully signed in.
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.
Papara’nın bu özelliklerini kullanmayı unutma!

Papara’nın bu özelliklerini kullanmayı unutma!

. Okuma süresi: 3 dk

Neredeyse tüm Paparalı’ların severek kullandığı 7/24 ücretsiz para transferi, döviz transferi, kripto borsalarına para gönderme, fatura ödeme, Cashback ile nakit kazanma ve temassız ödeme gibi popüler Papara özelliklerinin farkındasındır, ama her geçen gün daha güçlü bir hizmet hâline getirdiğimiz Papara’da, daha pek çok özellik bulunuyor. Papara ile finansal özgürlüğünü eline aldın, sırada harcama yönetimini daha da kolaylaştırmak var! İşte Paparalı’ların günlük finansal hayatlarını kolaylaştıran özellikler. 👇

Bölüştür özelliği

Papara’ya son eklediğimiz özelliklerden birisi ise Bölüştür özelliği. Bölüştür sayesinde, Papara içinde belli gruplar ve etkinlikler oluşturup, grubun ortak hesabını kişilere eşit olarak bölüştürebilirsin. Özellikle ev arkadaşlarının evin ortak giderlerini takip etmek için kullanabilecekleri Bölüştür özelliği, grup etkinliklerinde, tatillerde, hatta basit bir akşam yemeğinde bile hayat kurtarabilen bir özellik. Bölüştür özelliği hakkında daha fazla bilgi almak istersen seni yazımıza alalım. Bölüştür özelliğini hâlâ denemediysen sana harika bir haberimiz var! 11 Nisan 2021’e kadar Papara Bölüştür özelliğini kullanarak, Sony PlayStation 5 kazanacak dört şanslı kişiden birisi olabilirsin. Parapa PlayStation kampanyası için ayrıntılı bilgi almak için yazımızı okuyabilirsin.

Harcama özeti özelliği

Papararalı’lar her zaman hesabını bilir. Çünkü Papara ile yapılan harcamalarda neye, ne kadar harcadım diye düşünmeye gerek yoktur. Harcama özeti özelliği sayesinde, her ay yaptığın tüm harcamaları ayrıntılı grafikler sayesinde kolayca takip edebilirsin. Böylece, hesabını bilir ve bir sonraki ay için önlemini alırsın. Harcama özeti özelliğinde market, veteriner, gıda, yeme & içme, dizi & film, giyim, dijital ürünler, spor ve müzik gibi harcamalarını ayrıntılı olarak görebileceğin birçok kategori bulunmaktadır. Üstelik ay içinde Cashbak’ten kazandığın tüm nakiti de görebileceğin harcama özeti özelliği, küçük birikimler yapmak için seni motive edecektir.

Bağış özelliği

Pek çok sivil toplum kuruluşu ve kâr amacı gütmeyen kurumlar, tamamen gönüllülerin emekleri ve bağışlar ile varlıklarını sürdürüyor. Bu kurumların toplum hayatında yarattığı büyük etkinin farkındayız; bu yüzden geçtiğimiz aylarda Papara’ya kolayca bağış yapabileceğin bazı kısayollar ekledik. Papara üzerinden pek çok kuruma bağış yapabileceğin bağış özelliğine sürekli yeni kurumlar eklemek için ise çalışmaya devam ediyoruz. Bağış özelliğini kullanarak bağış yapabileceğin kurumları görmek için buraya tıklayabilirsin.

İşlem geçmişi

Papara hesabın üzerinden yaptığın tüm harcama ve ödemeleri takip edebileceğin işlem geçmişi sekmesi, bütçe kontrolünü yapabileceğin bir diğer Papara özelliği. Gün gün, saat saat, yaptığın tüm ödemeleri görebileceğin işlem geçmişi sekmesi, aynı zamanda sonradan işlem dekontlarına ihtiyaç duyduğunda da başvurabileceğin bir yer.

QR ile ödeme yapma/alma

Türkiye’de QR kod ile ödeme yapma ve alma konusunda öncü finansal kuruluşlardan birisiyiz. Her geçen gün QR kod ile ödeme yapabileceğin noktaların artması için de elimizden geleni yapıyoruz. Temassız ödemeden daha hızlı, daha güvenli ve daha hijyenik bir yöntem olan QR kod ile ödemeyi, Papara uygulaman üzerinde, fiziksel bir karta bile ihtiyaç duymadan yapabilirsin. QR kod ile ödeme hakkında aklında sorular varsa, bu konuyu derinlemesine incelediğimiz yazımıza göz atabilirsin.

Papara ile finansal özgürlüğün tadını çıkar!

Hâlâ Paparalı değilsen, sadece birkaç saniyeni ayırarak anında ücretsiz bir Papara hesabı oluşturup finansal özgürlük dünyamıza katılabilirsin. Her geçen gün yeni özelliklerle geliştirdiğimiz Papara, bir süper uygulama olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Bu dönüşüme ilk tanıklık edenlerden birisi olmak için aramıza katılabilirsin. 😇