Paparalılar için ocak ayı takvimi

Papara

İçindekiler

Selam Paparalı! Papara ile kolay, hızlı ve avantajlı bir deneyim yaşaman için ocak ayı takvimi önerilerimizle karşındayız. Ocak ayı yeni yılın ilk ayı olduğundan kendini yenilemek için en iyi zaman. Bu yüzden ocak ayı takvimi, hayatında değiştirmek istediğin alışkanlıkların veya düşüncelerin varsa aksiyon alman için seni bekliyor. Biz de sana kolaylık olsun diye, ocak ayı için önerilerimizi “yeni” mottosunu göz önünde bulundurarak hazırladık. İşte Paparalılar için süper maddeler içeren ocak ayı takvimi.

Ocak ayı takvimi için ilk önerimiz: Zamanını boşa harcama, yeni hobiler edin

Hangi alanda olursa olsun, kişisel gelişimimiz için adımlar atmanın hepimize iyi geldiği bir gerçek. Yeni hobiler edinmek ve bu hobilerle iyi vakit geçirmek ise kişisel gelişim yolculuğunda gidilebilecek en keyifli rota.

Ocak ayında kendine günlük ve haftalık olarak yeni rutinler belirleyebilir ve daha düzenli bir hayata sahip olabilirsin. Kendine ayırdığın vakti, gerçekten keyif alacağını düşüneceğin yeni hobilerinle doldurmak, hem harika bir yıl geçirmeni hem de yetenekler hanene yeni maddeler eklemeni sağlayacak. Unutma! Yeni bir şeyler öğrenmek için başvurabileceğin birçok kitap ve hobi malzemelerini bkmkitap’ta bulabilir, ödemeleri ise Papara Card ile yaparak harcamanın %15’ini anında nakit kazanabilirsin. Ya da gittigidiyor ve n11.com’a göz atabilirsin. Birbirinden farklı kategorilerde, sana uygun birçok ürünü bulabileceğini tahmin ediyoruz, üstelik harcamalarında Cashback ile %5 nakit kazanarak.

Artboard-2_2x-1

Ocak ayında yeni bir başlangıç: Yıllık hedeflerini belirle

Yeni yıl için kafanda yeni hedefler olduğundan eminiz; sırada hedeflerini gerçekleştirmek için atman gereken adımlar var. Yılını iyi bir şekilde planlayarak ve hedeflerini yazarak işe başlayabilirsin. Yıllık planlayıcı, ajanda ya da günlük, yılını daha planlı geçirmen için kendine yapacağın en iyi yatırımlardan bazıları. Yüzlerce çeşit ajandayı ve planlayıcıyı bkmkitap’ta bulabilirsin. Üstelik Papara Card’ını kullanarak anında %15 nakit kazanma fırsatıyla!

Altın Küre Ödülleri’ne Netflix ile hazırlan

Ocak ayı, dünyanın en büyük sinema ve televizyon ödüllerinden olan Altın Küre Ödülleri’nin sahipleriyle buluştuğu ay. Bu yıl, 10 Ocak’ta gerçekleşecek Altın Küre Ödülleri’ne ise Netflix’in orijinal yapımları dikkat çekiyor. Netflix’te %50 Cashback ile izleyebileceğin, ödül alması muhtemel film ve diziler şöyle:

The Power of the Dog

Ödüllü yönetmen Jane Campion’ın, kovboy filmlerine oldukça yenilikçi ve incelikli bir bakış açısı getirdiği film, Benedict Cumberbatch ve Kristen Dunst’ın muhteşem oyunculuk performanslarıyla yılın favorilerinden.

tick, tick…Boom!

Eski Spider-Man Andrew Garfield, bu sefer müzikal dehasını konuşturduğu tick, tick…Boom!, en iyi müzikal dalında Altın Küre’nin en güçlü adaylarından biri.

Artboard-2-copy-3_2x-1

Passing

En iyi film ve en iyi kadın oyuncu dallarında adaylığı bulunan Passing, 1920’lerin New York’undan bugüne kadar büyük ihtimalle tanık olmadığın bir gerçekliği gözler önünde seriyor.

Squid Game

En iyi erkek oyuncu ve en iyi dizi dahil toplam dört dalda adaylığı bulunan Squid Game, Netflix'in en çok izlenen dizisi olma rekorunu haftalar içinde kırmıştı. Hâlâ izlemediysen, harika bir hafta sonu seni bekliyor. Squid Game’i beğendiysen, en iyi Kore dizilerine de göz atabilirsin.

Yıllık bütçe planı oluştur

Eminiz yıl sonunda maddi olarak da bir hedefin olmuştur. Belki kendine almak istediğin bir hediye, belki bir birikim hedefi, belki de daha tasarruflu geçen bir 2022 yılı…

Hedefin ne olursa olsun, bütçe planını yaparken en iyi yol göstericinin Papara’nın Aylık Özet ekranı olduğu bir gerçek. Hesabındaki bir aylık tüm para akışını tek bir ekranda inceleyebileceğin Aylık Özet ile en çok/en az harcama yaptığın kategori, gelir/gider, bir ay içerisinde toplam ne kadar fatura ödediğin, Cashback’ten ne kadar nakit kazandığın gibi aylık detayları tek bir ekranda görebilirsin. Gelecek bütçe planlarını da önceki aylarla kıyaslama yaparak sağlıklı şekilde yapabilirsin.

Yaşam alanını dönüştür

Evinde ya da odanda uzun zamandır değiştirmek istediğin bir şeyler mi var? Yeni yılın ilk ayı bunun için en ideal zaman. İster küçük bir dekoratif obje olsun, ister tüm evin havasını değiştirecek yeni duvar renkleri… Yaşam alanını dönüştürmeye başlarken harcamalarından kazançlı çıkacağını tekrar hatırlatırız. Dekorasyon ve yapı malzemesi alanındaki tüm harcamalarından anında %10 nakit kazanmak için Koçtaş’ı tercih edebilir ve ödemelerini Papara Card’ın ile yapabilirsin.

Sömestir tatili başlasın: Ailece yarıyıl tatili planın hazır mı?

Bu sene 21 Ocak’ta başlayacak olan yarıyıl tatili, iki hafta boyunca devam edecek. Ailece tatil için rotanı şimdiden çiz. Yolculuğunu araç kiralayarak yapacaksan Yolcu360’tan araç kiralayıp ödemeni Papara Card ile yaparak harcamanın %8’ini anında nakit kazanabileceğini unutma! Yolcu 360 ödemelerini Papara ile yaparak her ay toplam 250 TL nakit kazanabilirsin.

Eğer kış tatili bana göre değil diyenlerdensen, şehir içinde de gezebileceğin onlarca müze ve katılabileceğin kültürel etkinleri değerlendir. Bu keşif, çocuklar için de muhteşem olur.

  • İstanbul’daysan, tekrar ziyarete açılan İstanbul Resim ve Heykel Müzesi’nde İstanbul’un sanat tarihine harika bir yolculuk yaparak başlayabilirsin!
  • Sinema tutkunu bir İzmirliysen, her pazar saat 19:00’da Kültürpark’taki İzmir Sanat’ta ocak ayı boyunca gerçekleştirilen Wim Wenfers filmlerini ücretsiz olarak beyaz perdede izleyebilirsin!
  • Bu yarıyıl tatilini Ankara’da geçireceksen, tüm dünyadan milyonlarca ziyaretçi alan Anadolu Medeniyetleri Müzesi’nde büyüleyici bir tura çıkmak için harika bir zaman.

Şehir içi taksi ödemelerinden Papara QR kod ile ödeme yaparak anında %30 nakit kazanabileceğini söylemiş miydik? Hemen incele, kaçırma!

Hayalet Sanal Kart çıkart, internet alışverişini güvenle yap

Papara’da durmak bilmiyor, sürekli yeni bir ürün ve özellik çıkartıyoruz. E bu kadar çok yeni özellik olunca, bazıları gözden kaçmış olabilir. İşte bu yüzden sana ara ara harika özelliklerimizi hatırlatmak istiyoruz. Daha önce hiç Hayalet Sanal Kart ile harcama yaptın mı? Çünkü bu muhteşem kart internet harcamalarını güvenle yapabilmeni sağlıyor. Örneğin güvenli bulmadığın bir internet sitesinden alışveriş mi yapmak istiyorsun veya kart bilgilerinin kaydolmasını istemiyor musun? Cevabın evet ise Hayalet Sanal Kart tam sana göre. Sadece tek kullanımlık bir sanal kart olan Hayalet Kart, ilk harcamandan sonra hiçbir aksiyon almana gerek olmadan kendiliğinden yok olur. Böylece kart bilgilerinin kaydedilmesi gibi bir endişe yaşamazsın. Hayalet Sanal Kart hakkında daha fazla bilgi almak istersen dokun.

Senin için Ocak ayı takvimine aldığımız günler;

Ocak ayı özel günlerle dolu, ama bu ayın en önemli ve eğlenceli günlerini saymamız gerekirse;

4 Ocak Dünya Spagetti Günü’nde seninle daha önce paylaştığımız makarna tariflerini deneyebilir,

7 Ocak Görme Engelliler Günü’nde görme engelli yakınlarına Papara’nın BlindLook ile tasarladığı engelsiz finansal özgürlük deneyiminden bahsedebilir, bu özel günde Papara ile birçok kurum ve kuruluşa kolayca bağış yapabilirsin. Üstelik ister tek seferlik istersen de düzenli bir şekilde…

19 Ocak Dünya Popcorn Günü’nde sevdiğin arkadaşlarınla çeşit çeşit patlamış mısır hazırlayarak uzun bir Netflix izleme partisi verebilirsin. Arkadaşların arasında Netflix abonelik ücretinin tamamını ödeyip Cashback ile kazanmayan varsa, onlara bir iyilik yap ve Papara’nın kazandıran dünyası ile tanıştır.

Harika bir ocak ayı geçirmen için Papara sana yeter

Her ay olduğu gibi, ocak ayında da zamanını en iyi, kârlı ve günün teknolojisine uygun şekilde geçirmek için Papara sana yeter. Hâlâ eski nesil finansal servisleri kullanıyorsan, 2022 yılının ilk ayında Papara ile çağ atlamaya hazır ol. Ücretsiz Papara hesabı oluşturmak için aşağıdaki butona dokunman yeterli.

Bu yazı 17.02.2022 tarihinde güncellenmiştir. Bkmkitap Cashback programı sona ermiştir.

Keşfet