Papara'dan Yeni Özellik: Döviz Hesabı

Papara

İçindekiler

Paparalıların ihtiyaç duydukları, hayatlarını kolaylaştıracak özellikleri eklemek için büyük bir hızla çalışmaya devam ediyoruz. Döviz hesabı da bu sürecin önemli taşlarından biriydi; Papara'da ücretsiz Dolar, Euro veya Sterlin hesabı oluşturabilir; döviz alım/satımı yapabilirsin. 7 gün 24 saat döviz çekme/yatırma ve para transferi işlemlerini gerçekleştirebilirsin. Papara Döviz Hesabı ile ilgili tüm detaylar yazımızın devamında!

Bilindiği üzere döviz, günümüzde altından sonra en çok kullanılan yatırım araçlarından biri. Parasını değerlendirmek ya da değer kaybetmesini engellemek isteyenler, sıklıkla dövize ve döviz hesaplarına yönelmeye devam ediyorlar. Yatırım için en çok tercih edilen dövizlerin başında ise Euro, Dolar ve Sterlin geliyor. Papara olarak kullanıcılarımıza, döviz işlemlerini güvenli, ekonomik ve hızlı şekilde yapabilmeleri için Euro, Dolar ve Sterlin hesabı hizmeti sunuyoruz.

Döviz hesabı nedir, ne işe yarar?

Döviz hesabı, sahip olduğu parayı döviz üzerinden değerlendirmek isteyen Paparalılar için oluşturulmuş bir mevduat hesabıdır. Ülkemizde döviz hesapları çoğunlukla Euro ve Dolar cinsinden açılır. Eğer Euro, Dolar ve Sterlin üzerinden tasarruf sağlamak, birikim yapmak, para transferi işlemlerini Euro, Dolar ve Sterlin olarak gerçekleştirmek istiyorsan, öncelikle bir döviz hesabına sahip olman gerekir.

Papara’da döviz hesabı açmak çok kolay

Papara’da, web sitemizin ve mobil uygulamamızın sahip olduğu kullanıcı dostu arayüzümüz sayesinde, hesap işlemlerini kolaylaştırıyoruz. Euro, Dolar ve Sterlin hesabı açmak da Papara’yla yaptığın diğer işlemler gibi son derece kolay.

Döviz hesabı açmanın ön koşulu 18 yaşını geçmiş, onaylı ya da sözleşmeli hesap sahibi olan bir Paparalı olmandır. Koşulları sağlıyorsan Papara web sitesinden ya da mobil uygulamasından ücretsiz bir şekilde döviz hesabı oluşturabilirsin.

Papara, döviz hesapları da dahil hiçbir hesap için hesap işletim ücreti talep etmez.

Papara’yla döviz çekme-yatırma işlemleri yapabilirsin

Papara’nın anlaşmalı olduğu bankalarda bulunan hesaplarından Papara hesabına havale ve EFT yoluyla para yatırabilirsin.

Papara’da döviz hesaplarında bulunan parayı da yine Papara’nın anlaşmalı olduğu bankalardaki döviz hesabına aktararak çekebilirsin. Papara’da döviz yatırma ve çekme işlemleri tamamen ücretsizdir! Dolar, Euro ve Sterlin için anlaşmalı olunan bankalar aşağıdaki gibidir:

Dolar, Euro ve Sterlin için güncel para yatırma bankalarımız:

  • Yapı Kredi
  • QNB Finansbank
  • Garanti Bankası

Dolar, Euro ve Sterlin için güncel para çekme bankalarımız:

  • Yapı Kredi
  • QNB Finansbank
  • Garanti Bankası

Döviz transferi yapmanın en hızlı ve güvenli yolu: Papara

Paparalılar döviz transferlerini aralarında ücretsiz olarak yapabiliyor, üstelik sadece birkaç adımla. Papara web sitesi ya da mobil uygulamasından döviz hesabını seçerek, cep telefonunu ya da Papara numarasını bildiğin herhangi bir kişiye anında döviz transferi yapabilirsin.

Ancak döviz gönderdiğin kişinin de 18 yaşından büyük ve onaylı ya da sözleşmeli hesap sahibi olması gerektiğini unutma.

Papara’yla Euro, Dolar ve Sterlin alım satımı yapabilirsin

Döviz kurlarında gerçekleşen dalgalanmalar dönem dönem döviz alım satımında hareketlilik ihtiyacı doğuruyor. Papara’yla Dolar, Euro ve Sterlin hesaplarındaki parayı, güncel kur üzerinden satabilir ya da Türk Lirası hesabındaki parayla güncel kurdan Euro, Dolar ve Sterlin satın alabilirsin.

Döviz alım satımı için Papara hesabına girdikten sonra işlem yapmak istediğin döviz cinsine göre Euro, Dolar veya Sterlin al/sat butonlarından birini seçmelisin. Almak ya da satmak istediğin tutarı girdikten sonra, işlemlerini senin için en güncel kur üzerinden gerçekleştiriyoruz.

Tüm bu işlemler için Papara olarak herhangi bir ücret talep etmiyoruz, sadece döviz alım satımlarında kambiyo vergisi ödemen gerekiyor. Ödemen gereken oranı ve diğer ayrıntıları buradan öğrenebilirsin.

Nasıl Paparalı olunur?

Gelenekselleşmiş banka ve kredi kartı anlayışlarının kemikleşmiş sorunlarına yeni çözümler getirmek için hayata geçirdiğimiz Papara’da, hem fiziki hem de online alışverişleri, ödemeleri, döviz işlemlerini, para transferlerini, hesap işlemlerini ve çok daha fazlasını Paparalılar için avantajlı hale getiriyoruz. Eğer sen de hesabının kontrolünü elinde tutmak, hesapta olmayan kesintilerle, aidatlarla, faizlerle karşılaşmak istemiyor, bütçeni en verimli şekilde yönetmek istiyorsan Papara senin için de ideal seçenek. Henüz bir Papara kullanıcısı değilsen, Papara’nın web sitesine girerek ya da mobil uygulamasını indirerek birkaç dakikada ücretsiz hesap açabilirsin.

PaparaBireysel Finans