Başarıyla üye oldunuz Papara Blog
Great! Next, complete checkout for full access to Papara Blog
Welcome back! You've successfully signed in.
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.
Papara'dan Yeni Özellik: Döviz Hesabı

Papara'dan Yeni Özellik: Döviz Hesabı

. Okuma süresi: 3 dk

Paparalıların heyecanla beklediği “Döviz Hesabı” artık yayında! Papara’ya kullanıcıların ihtiyaç duydukları, hayatlarını kolaylaştıracak özellikleri eklemek için büyük bir hızla çalışmaya devam ediyoruz. Döviz hesabı da bu sürecin önemli taşlarından biriydi; Paparalılar artık Papara uygulaması içinden Dolar/Euro alım satımı yapabilecek, döviz çekme yatırma ve 7/24 anında döviz transferi işlemlerini gerçekleştirebilecek.Yazımızı okumaya devam ederek Papara Döviz Hesabı ile ilgili tüm detayları öğrenebilirsin.

Bilindiği üzere döviz, günümüzde altından sonra en çok kullanılan yatırım araçlarından biri. Parasını değerlendirmek ya da değer kaybetmesini engellemek isteyenler, sıklıkla dövize ve döviz hesaplarına yönelmeye devam ediyorlar. Yatırım için en çok tercih edilen dövizlerin başında ise Euro ve Dolar geliyor. Papara olarak kullanıcılarımıza, döviz işlemlerini güvenli, ekonomik ve hızlı şekilde yapabilmeleri için Euro ve Dolar hesabı hizmeti sunuyoruz.

Döviz hesabı nedir, ne işe yarar?

Döviz hesabı, sahip olduğu parayı döviz üzerinden değerlendirmek isteyen kullanıcılarımız için oluşturulmuş bir mevduat hesabıdır. Ülkemizde döviz hesapları çoğunlukla Euro ve Dolar cinsinden açılır. Eğer Euro ve Dolar üzerinden tasarruf sağlamak, birikim yapmak, para transferi işlemlerini Euro ve Dolar olarak gerçekleştirmek istiyorsan, öncelikle bir döviz hesabına sahip olman gerekir.

Papara’da döviz hesabı açmak çok kolay

Papara’da, web sitemizin ve mobil uygulamamızın sahip olduğu kullanıcı dostu arayüzümüz sayesinde, hesap işlemlerini kolaylaştırıyoruz. Euro ve Dolar hesabı açmak da Papara’yla yaptığın diğer işlemler gibi son derece kolay.

Döviz hesabı açmanın ön koşulu 18 yaşını geçmiş, onaylı ya da sözleşmeli hesap sahibi olan bir Paparalı olmandır. Koşulları sağlıyorsan Papara web sitesinden ya da mobil uygulamasından ücretsiz bir şekilde döviz hesabı oluşturabilirsin. Kullanmak istediğin döviz cinsine göre, hesabını oluştururken Papara Dolar hesabı ya da Papara Euro hesabından birini seçmelisin.

Papara, döviz hesapları da dahil hiçbir hesap için hesap işletim ücreti talep etmez.

Papara’yla döviz çekme-yatırma işlemleri yapabilirsin

Papara’nın anlaşmalı olduğu bankalarda bulunan hesaplarından Papara hesabına havale ve EFT yoluyla para yatırabilirsin.

Papara’da döviz hesaplarında bulunan parayı da yine Papara’nın anlaşmalı olduğu bankalardaki döviz hesabına aktararak çekebilirsin. Papara’da döviz yatırma ve çekme işlemleri tamamen ücretsizdir!

Döviz transferi yapmanın en hızlı ve güvenli yolu: Papara

Paparalılar döviz transferlerini aralarında ücretsiz olarak yapabiliyor, üstelik sadece birkaç tıkla. Papara web sitesi ya da mobil uygulamasından döviz hesabını seçerek, cep telefonunu ya da Papara numarasını bildiğin herhangi bir kişiye anında döviz transferi yapabilirsin.

Ancak döviz gönderdiğin kişinin de 18 yaşından büyük ve onaylı ya da sözleşmeli hesap sahibi olması gerektiğini unutma.

Papara’yla Euro ve Dolar alım satımı yapabilirsin

Döviz kurlarında gerçekleşen dalgalanmalar dönem dönem döviz alım satımında hareketlilik ihtiyacı doğuruyor. Papara’yla Dolar ve Euro hesaplarındaki parayı, güncel kur üzerinden satabilir ya da Türk Lirası hesabındaki parayla güncel kurdan Euro ve Dolar satın alabilirsin.

Döviz alım satımı için Papara hesabına girdikten sonra işlem yapmak istediğin döviz cinsine göre Euro ya da Dolar al/sat butonlarından birine tıklamalısın. Almak ya da satmak istediğin tutarı girdikten sonra, işlemlerini senin için en güncel kur üzerinden gerçekleştiriyoruz.

Tüm bu işlemler için Papara olarak herhangi bir ücret talep etmiyoruz, sadece döviz alım satımlarından %1 kambiyo vergisi ödemen gerekiyor.

Döviz hesaplarıyla ilgili daha fazla ayrıntı ve bilgi için seni www.papara.com adresine davet ediyoruz.

Nasıl Paparalı olunur?

Gelenekselleşmiş banka ve kredi kartı anlayışlarının kemikleşmiş sorunlarına yeni çözümler getirmek için hayata geçirdiğimiz Papara’da, hem fiziki hem de online alışverişleri, ödemeleri, döviz işlemlerini, para transferlerini, hesap işlemlerini ve çok daha fazlasını Paparalılar için avantajlı hale getiriyoruz. Eğer sen de hesabının kontrolünü elinde tutmak, hesapta olmayan kesintilerle, aidatlarla, faizlerle karşılaşmak istemiyor, bütçeni en verimli şekilde yönetmek istiyorsan Papara senin için de ideal seçenek. Henüz bir Papara kullanıcısı değilsen, Papara’nın web sitesine girerek ya da mobil uygulamasını indirerek birkaç dakikada ücretsiz hesap açabilirsin.