Papara’dan hızlı ve yenilikçi ödeme yapma/alma Yöntemi: QR kod

Papara

İçindekiler

Alışveriş ve ödeme alışkanlıklarımızın değişmesiyle  her yerde irili ufaklı QR kodlar görmeye başladık. Küçük bir kare resmin içinde bilgi saklayabilen QR kodlarını yeni nesil barkodlar olarak da düşünebiliriz. Her ne kadar başımızı çevirdiğimiz birçok noktada QR kodları görüyor olsak da bu yeni ödeme yönteminin hayatımıza sunduğu kolaylıklardan tam olarak faydalanamıyoruz.

Ancak, son birkaç yıldır QR kodlar farklı bir amaç için geri dönüş yapıyor; hem de oldukça etkili bir şekilde. Harcamalar için oldukça yaygın hâle gelen QR kod ödeme yöntemi, kullanıcılar kadar işletmeciler ve küçük girişimler için de pek çok kolaylık sağlıyor. Sadece telefon kamerası kullanarak saniyeler içinde ödeme yapabileceğin ve alabileceğin QR kodlarla ödeme yöntemi, oldukça hızlı ve güvenli!

Bu içerikte, Papara QR kodla ödeme alma ve ödeme yapmanın hangi alanlarda kullanılabileceğinden bahsedeceğiz, sen de bu bilgilerden faydalanabilir, ödemelerini kolaylaştırabilirsin.

QR kodla ödeme kimlerin işine yarar?

Papara hesabı hiçbir bankaya ihtiyaç duymadığı için, ödeme alırken bankalarla yaşayacağın prosedürler ya da işlem ücretlerini düşünmene gerek kalmaz. Yani, QR kodla ödeme alırken bir POS cihazına bile ihtiyaç duymazsın. Özellikle küçük işletmeler, internetten satış yapanlar ve serbest çalışanlar için ideal bir ödeme alma yöntemi olan QR kodun kullanımına birkaç örnek verelim.

POS cihazı olmadan satış yap

Özellikle Covid-19’un hayatımıza girmesiyle, mümkün olan her yerde temassız ödeme yapmayı tercih ediyoruz. Kart şifresi girmeden saniyeler içinde ödeme yapmak gerçekten çok konforlu. Salgın geçtikten sonra da temassız ödemeden vazgeçemeyeceğimiz apaçık ortada. Örneğin, kendi işletmende POS cihazın var ama alternatif ödeme yöntemlerinden yararlanmak istiyorsun. Papara ile QR kodunu kasanın yanına yerleştirerek müşterilerinden saniyeler içinde ödeme alabilirsin. Aynı şekilde eve teslimat sırasında da Papara QR kod ile hızlı ve güvenli bir şekilde ödeme alabilirsin. QR kodla ödeme almanın en güzel yanı, hiçbir ek ücretin olmaması ve seni hiçbir yere bağımlı kılmaması, yani tamamen özgürsün!

Papara QR kodla ödeme yapma


Serbest çalışanlar için 7/24 ödeme!

Günümüz ekonomisinin en büyük oyuncularından biri de serbest çalışanlar. Şirketler için de proje bazlı serbest çalışanları tercih etmek her geçen gün daha akla yatkın bir çözüm hâlini alıyor. Çalışan tarafından bakıldığında ise her şey o kadar da kolay değil, özellikle de ödeme alma konusu. Papara’nın sağladığı QR kodla ödeme alma, bu noktada serbest çalışanların işini çok kolaylaştırıyor. Eğer sen de bir serbest çalışansan, Papara ile banka hesabı, IBAN numarası, işlem ücreti gibi uğraştırıcı prosedürlere takılmadan saniyeler içinde ödeme alabilirsin. Yapman gereken tek şey Papara QR kodunu paylaşmak. Üstelik para transferi saatlerini beklemene de gerek yok! Tabii ki Papara QR kodu kullanmak için serbest çalışan olman şart değil. Herhangi bir iş karşılığında ödeme alman gerektiğinde Papara QR kod kullanarak nakitle hiç uğraşmadan saniyeler içinde ödeme alabilirsin.

Papara ile hızlı, güvenli ve ışık hızında ödeme al!

Tercih ettiğin ödeme yönteminin güvenilirliğine ve kolaylığına ne kadar önem verdiğini anlıyoruz. Her şeyin birkaç tıkla halledilebildiği dijital çağda zaman kaybediyorsan, henüz Papara’yla tanışmamış olmalısın. Papara ile günün her saatinde anında güvenli bir şekilde ödeme alabilirsin, hem de IBAN numarası bile paylaşmadan!

Müşterilerine QR kodunu gönder, saniyeler içinde ödeme al, üstelik hiçbir işlem ücreti ya da komisyon ödeme.

Hala Papara ile tanışmadıysan "Papara nedir? Papara’nın özellikleri, avantajları nelerdir?" yazımıza göz atabilirsin.

Paparalı ol

Henüz Paparalı değil misin? Hızlı, kolay, hesaplı ve keyifli bir finans deneyimi için Papara hesabını ücretsiz oluşturabilirsin. Hemen aşağıdaki butona dokun, aramıza katıl.

Papara