Başarıyla üye oldunuz Papara Blog
Great! Next, complete checkout for full access to Papara Blog
Welcome back! You've successfully signed in.
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.
Papara’da "Bölüştür" özelliği!

Papara’da "Bölüştür" özelliği!

. Okuma süresi: 2 dk

Papara’da tüm finansal işlemlerini kolay ve özgür bir şekilde gerçekleştirebilirsin. Zaman kısıtlaması ya da işlem ücreti gibi dertlerin olmaksızın üstüne Cashback ile sabit markalarda Papara Card’ınla yaptığın harcamalarında anında nakit kazanabilirsin. Peki, ödeme yaptığın bir harcamada ücreti sevdiklerinle bölüşebildiğini de biliyor musun?

Papara’da “Bölüştür” özelliği sayesinde ödediğin ücreti yakınlarınla bölüşüp, kolayca hesaplaşabilirsin. Tüm bu işlemleri de ücretsiz ve anında yaparsın.

Harcamalarda "Bölüştür" özelliği

Papara Card ile yaptığın harcamalarda “Bölüştür” özelliğini kullanarak anında para isteyebilirsin. İster papara.com’dan istersen de uygulamandan sevdiklerinle harcamalarını bölüştürebilirsin. Örneğin, arkadaşlarınla birlikte tatile gittin ve tüm alışverişi sen yaptın. Ödediğin hesabı ise arkadaşlarınla paylaşman gerekiyor. Bunun için zamanından çalıp, vakit kaybetmene hiç gerek yok. “Bölüştür” özelliği ile Papara Card’ınla yaptığın harcamanı kolayca sevdiklerinle paylaşabilirsin. Harcama tutarın eklediğin kişilere göre otomatik olarak eşit bir şekilde bölünür. Dilersen bazı arkadaşların için tutarda değişiklik yapabilirsin. En fazla 10 kişi ile ücreti bölüşebileceğini de unutma!

"Bölüştür" özelliği nasıl kullanılır?

Bölüştürmek istediğin harcamayı belirleyip, arkadaşlarını seçerek işlemini anında gerçekleştirebilirsin. Harcamanı Papara hesabı olmayan arkadaşlarınla da bölüşüp Papara’ya kolayca davet edebilirsin.

Papara.com’dan harcamanı arkadaşların ile paylaşmak için Hesabım üzerinden işlemini gerçekleştirebilir ya da uygulamada sol üst köşede yer alan Menü seçeneğinden “Bölüştür” özelliğini seçerek işlemini kolayca gerçekleştirebilirsin.

Bölüştür, Gelen İstekler ve Giden İstekler olarak üç ayrı sekme şeklinde görürsün.

Arkadaşların ile bölüştüğün harcamanı Bölüştür > Giden İstekler > Aktif İstekler sayfasından kontrol edebilirsin. Bölüştürme yaptığın arkadaşlarından cevap alındığında bölüştürme işlemin için hesaplaşma bilgilendirmesi yapılır. Hesaplaşılan bölüştürmeler Bölüştür > Giden İstekler > Tamamlanan İstekler altında yer alır.

Arkadaşından gelen istekleri Bölüştür > Gelen İstekler > Aktif İstekler sayfasında görüp işlem gerçekleştirebilirsin. Bölüştür özelliğinde aktif gelen ve giden isteklerini sayısal olarak da takip edebilirsin. Kaç tane gelen isteğin olduğunu, kaç tane giden isteğin olduğunu görebilirsin.

Unutulan işlemler için de endişelenmene gerek olmaz. Bölüştür’ün Hatırlatma özelliği ile sana dönüş yapmayan arkadaşlarına bilgilendirme gönderebilirsin.

Unutma, “Bölüştür” özelliğini sadece Papara Card harcamalarında kullanabilirsin.

Papara Card’ın yoksa buradan sana en uygun Papara Card’ı seçerek kullanmaya başlayabilir ve Papara’nın avantajlarından yararlanabilirsin.