Papara’da ATM’den kartsız işlem ile nasıl para yatırırım?

Papara

İçindekiler

Papara hesabına para yatırmanın pek çok farklı yolu var. Bu yollardan en çok tercih edilen ikisi ise banka hesabından Papara hesabına ücretsiz para transfer etmek ve anlaşmalı ATM’lerden Papara hesabına para yatırmak; hem de banka hesabına ihtiyaç duymadan!

Banka hesaplarının beraberinde getirdiği kısıtlamaları tercih etmeyen kişi sayısının her geçen gün arttığı özgür dünyada, en çok kullanılan yöntemlerin bunlar olması da oldukça doğal.

Papara olarak kullanıcılarımıza her zaman yeni teknolojilerle en büyük kolaylıkları sağlamayı hedefliyoruz, bu yazımızda bunlardan biri olan Papara hesabına ATM’lerden kartsız işlemle para yatırmayı anlatacağız.

Papara hesabına ATM’den para yatırmak gerçekten çok kolay: İşte yapman gerekenler

Papara hesabına para yatırmak için bir banka kartın olmasına bile gerek yok. Papara hesabına kartsız işlemle para yatırmak için ilk yapman gereken şey, Papara’nın anlaşmalı olduğu banka ATM’lerinden herhangi birini gitmek. Papara hesabına ATM’den işlem ücreti ödemeden para yatırabileceğin ATM’leri, aşağıdaki adımları izleyerek görebilirsin.

  • ATM’den kartsız işlemle Papara hesabına para yatırmak için Papara uygulamanı açıp sağ üst köşedeki “Yatır” butonuna dokun.
  • Karşına gelen ekranda pek çok para yatırma seçeneği göreceksin; bunlar arasından üçüncü sıradaki “Kartsız işlemle nakit yatır” seçeneğine dokun ve TC kimlik numaranı gir.
  • Bir sonraki adımda ATM’den ücretsiz para yatırma limitini göreceksin; para yatırma işleminden önce limitini kontrol etmeyi unutma! Devam ettiğinde Papara hesabına işlem ücreti ödemeden para yatırabileceğin banka ATM’leri listesini göreceksin; bu ATM’ler arasından kendine en yakın olanını seç, IBAN'ı bir yere not et.
  • Papara mobil uygulaması üzerinde yapacakların bitti. Bundan sonra tek yapman gereken ATM’ye gidip, kartsız işlemler menüsünü seçerek para yatırma işlemine başlamak.
  • Papara uygulaması üzerinden seçtiğin banka ATM’sinin menüsünden “Kartsız işlemler”i seçtikten sonra “Para yatırma” menüsüne ilerlediğinde TC kimlik numarası ve IBAN bölümlerini göreceksin. Doğru bilgileri girdikten sonra parayı ATM’ye yatır ve onayla. İşlem tamam! ATM’den işlem ücreti ödemeden Papara hesabına para yatırmak için yapman gerekenleri istersen aşağıdaki açıklayıcı videodan da izleyebilirsin.

Paparalı ol

Papara’da herkesin ihtiyacına uygun bir hesap ve kart seçeneği var. Sen de saniyeler içinde ücretsiz bir Papara hesabı oluşturup ihtiyacına uygun bir Papara Card’a da sahip olabilirsin. Hemen bir Papara hesabı oluşturup Papara'nın özgürlüklerle dolu dünyasına katılmak için tıkla.

Papara