Yuvarla’yı bünyemize kattık

Papara

İçindekiler

Selam Paparalı! Bugün oldukça özel olan bir haberi seninle paylaşmak istiyoruz ve bunun için çok heyecanlıyız. Paparalıların yardımlaşmaya ne kadar önem verdiğini biliyoruz. İşte bu yüzden sivil toplum kuruluşlarına kaynak sağlayan Yuvarla’yı bünyemize kattık. Gerçekleştirdiğimiz bu satın almanın önemi oldukça büyük. Çünkü bu, Türkiye’nin ilk sosyal girişim satın alınması. Hem bizim hem de ülkemizdeki girişimcilik ekosistemi için oldukça değerli olan bu yolculuğu sana detaylıca anlatmak istiyoruz.

Papara olarak bu satın alma ile birlikte ‘Bağış’ özelliğimizi güçlendirecek, daha fazla STK’ya ulaşmanı sağlayacak, bağış tutarlarını artırmaya yardımcı olacak, kısaca hızlı ve sürekli bir bağış kanalı oluşturacağız.

Yuvarla ile birlikte sen ve 13 milyonu aşkın Paparalı, Papara Card’larınız ile yaptığınız harcamalardaki küsuratları bir sonraki TL’ye yuvarlayarak aradaki kuruşları istediğiniz sivil toplum kuruluşuna bağışlayabileceksiniz. Harika değil mi?

Yuvarla nedir?

Eğer daha önce deneyimlemediysen veya duymadıysan ilk olarak Yuvarla’nın ne olduğu ve Yuvarla’nın nasıl çalıştığı hakkında seni kısaca bilgilendirelim. Yuvarla, kuruşları iyiliğe dönüştüren sosyal bir girişim. Mağazalarda eskiden görmeye alışkın olduğumuz şeffaf bağış kumbaralarının dijital ekonomiye uygun hali. Küsuratlı harcamaları bir sonraki TL’ye yuvarlayarak aradaki kuruşu seçilen sivil toplum kuruluşuna bağışlanmasını sağlıyor.

Yuvarla, tehdit altındaki doğal yaşamdan kadına şiddete, insani yardımdan nitelikli eğitime kadar günümüzün önemli sosyal sorunlarına çözüm bulmaya çabalayan sivil toplum kuruluşlarına bağış yapılmasını kolaylaştırıyor. Ülkemizdeki bireysel bağış kültürünü geliştirmek, sosyal ve çevresel sorunlara çözüm bulmak için çalışan sivil toplum kuruluşlarına kaynak yaratmayı hedefliyor. Yuvarla hakkında daha fazla bilgi için yuvarla.com sayfasını ziyaret edebilirsin.

Papara Card ile yapılan harcamalardaki küsuratlar yuvalanarak iyiliğe dönüşecek

Evet, doğru duydun! Artık Papara Card’ın ile yaptığın harcamandaki küsuratları bir sonraki TL’ye yuvarlayarak aradaki kuruşları bağışlayabileceksin.

Bu güzel habere dair mutluluğumuzu ve heyecanımızı sana biraz daha anlatmak istiyor, Yuvarla’yı satın almamıza dair düşünceleri seninle paylaşıyoruz;

CEO’muz Emre Kenci: “Bağış özelliğimiz ile ayda ortalama 3.000’in üzerinde bağış işlemi gerçekleşiyor. Bunu daha ileriye taşımak istedik. Yuvarla’yı ve gerçekleştirdiği güzel işleri uzun zamandır takip ediyorduk. Yuvarla’nın bünyemize katılması ile kullanıcılarımız artık Papara Card’ları ile yaptıkları harcamalardaki küsuratları yuvarlayarak aradaki kuruşları diledikleri sivil toplum kuruluşuna bağışlayabilecek. Bu satın almayla birlikte ‘Bağış’ özelliğimizi güçlendirmeyi, daha fazla STK’ya ulaşmayı, bağış tutarlarını artırmayı, hızlı ve sürekli bir bağış kanalı oluşturmayı, Yuvarla’nın ise daha büyük bir kitleye ulaşmasını hedefliyoruz. Yuvarla’yı satın almamız ülkemizdeki girişimcilik ekosistemi için de bir ilk. İlk kez bir sosyal girişim satın alınıyor. Papara olarak sosyal girişimcileri sonuna kadar desteklemekte kararlıyız. Bu konuda büyük bir adım attığımıza inanıyoruz.”

Yuvarla kurucuları Emre Danacı ve Erdi Yerebasmaz: “Tehdit altındaki doğal yaşamdan kadına şiddete, insani yardımdan nitelikli eğitime kadar günümüzün önemli sosyal sorunlarına çözüm bulmaya çabalayan sivil toplum kuruluşlarına yardım etmek için kolektif bir destek gerekiyor. Sosyal etki yaratmak konusundaki heyecanımızı Papara’nın da paylaştığını görmek bizi mutlu etti ve bu satışın zeminini oluşturdu. Papara ve Yuvarla’nın yollarının kesişmesi Yuvarla için oldukça önemli bir gelişme. Papara’nın 13 milyonu aşkın kullanıcısı ve iletişim kaynakları, Yuvarla’nın daha fazla kullanıcıya ve daha fazla bağışçıya ulaşması için kullanılacak. Birlikte çok daha fazla STK’ya ulaşacağız.”

Türk Eğitim Vakfı Genel Müdür Banu Taşkın: “Bireysel bağış kültürünün gelişmesi çok kritik ve çok önemli. Yuvarla, finansal teknolojileri kullanan müthiş bir sosyal girişim. Kişilere, yaptığı alışverişlerdeki küsuratları yuvarlayarak bağış kültürünü aşılamış oluyor.”

TEMA VAKFI Genel Müdürü Başak Yalvaç Özçağdaş: “TEMA VAKFI olarak STK’lar için yenilikçi ve sürdürülebilir kaynak geliştirme modellerinin önemine inanıyoruz. Bu zamana kadar Yuvarla’nın sivil toplum camiasında bilinen, tanınan ve güvenilen bir uygulaması vardı. Şimdi bu uygulamanın Papara ile daha çok kullanıcıya ulaşarak çalışmalarını başarıyla sürdüreceğine inanıyorum.”

Türk Eğitim Gönüllüleri Vakfı Genel Müdürü Sait Tosyalı: “Yuvarla ile alışverişler çok kolay bir şekilde eğitime dönüşebiliyor. Yuvarla’nın Papara bünyesinde yolculuğa devam edecek olması ile daha çok bağışçıya ulaşılacağını ve böylelikle bağışların katlanarak artacağını ümit ediyorum.”

Yuvarla’yı bünyemize kattığımızın haberini paylaşmaktan mutluluk duyduk. Senin de en az bizim kadar mutlu olduğunu biliyoruz. Çünkü iyilik paylaştıkça var.

PaparaHaberler