Papara Yatırım Hesabı ile herkes yatırım yapabilecek

Papara

İçindekiler

Selam Paparalı, hayatını kolaylaştıracak harika bir gelişme ile karşındayız. Finans işlemlerini kısıtlamalara takılmadan; hızlı, kolay, hesaplı ve keyifli bir şekilde gerçekleştirmeni sağlayan Papara, yenilikçi ürün ve hizmetlerine Papara Yatırım Hesabını ekliyor. Yatırım yapmak artık zor olmayacak. Çünkü Papara yanında.

Papara Yatırım Hesabın üzerinden bütçene göre yatırım yapabilir, global şirketlerin yatırımcısı olabilir ve yüksek hisse fiyatlarına takılmadan parçalı hisse satın alabilirsin. Amerika ve Türkiye borsalarındaki binlerce şirketin hissesini almana ve satmana olanak tanıyan Papara Yatırım Hesabı hakkında öğrenmek istediğin detaylar yazımızın devamında.

Global ve Türk şirketlerinin yatırımcısı ol

Papara Yatırım Hesabı ücretsiz Papara hesabında. Yatırım Hesabı sevdiğin şirketlere dilediğin tutarda kolayca yatırım yapmana olanak tanır. Kısa bir süre içerisinde aktif olacak Papara Yatırım Hesabı ile ilk olarak Nasdaq ve New York Stock Exchange borsalarındaki Apple, Amazon ve Tesla gibi binlerce şirkete, ardından daha sonra açılacak olan Borsa İstanbul’a erişim imkânına sahip olacak ve yatırım yapabileceksin.

Parçalı hisse olanağı ile herkes yatırım yapabilecek

Papara Yatırım Hesabın üzerinden bütçene göre hisse satın alımı yapabilirsin. Mevcut bir hisse fiyatından bağımsız olarak belirlediğin tutarda parçalı hisse satın alabilirsin. Aldığın hisse tutarına göre şirket ‘temettü’ yani kâr payı dağıtırsa, sahip olduğun hisse miktarına göre temettü elde edersin. Örneğin Apple’da hisse almak istiyorsun, 1 adet Apple hissesi 170 USD iken sen bu hisseye kendi bütçene uygun olarak 1 USD’den başlayan tutarda yatırım yapabilirsin. Satın aldığın hisse senedinin değeri artarsa, yatırımların büyüme elde edebilir. Ayrıca aldığın hisse tutarına göre şirket ‘temettü’ yani kâr payı dağıtırsa, sahip olduğun hisse miktarına göre temettü geliri elde edersin.

💡
Örnek olarak verilen Apple hisse oranı 08.04.2022 tarihindeki fiyat baz alınarak verilmiştir, yatırım yapma sürecinde güncel fiyatları kontrol etmeni tavsiye ederiz.

Papara Yatırım Hesabı hakkında bilmen gereken tüm detaylar

Akla gelen tüm finans işlemlerini en iyi deneyimle gerçekleştirmeni sağlayan Papara hesabın üzerinden bu yıl içerisinde Papara Yatırım Hesabına erişebileceğini söyledik. Şimdi Papara Yatırım Hesabı hakkında aklına takılan veya öğrenmek istediğin bilgileri senin için paylaşalım.

Papara Yatırım Hesabı nedir?

Papara Yatırım Hesabı hızlı, kolay ve güvenli bir borsa yatırım hesabıdır. Papara Yatırım Hesabında, geleneksel yatırım şirketlerinde hisse alım/satım tutarına bağlı olarak alınan komisyon uygulanmaz. Sadece işlem başına (alım/satım) sabit ücret uygulanır. Papara’daki TL, Dolar, Euro ve Sterlin hesabında olduğu gibi Papara Yatırım Hesabına da uygulamanın ana ekranındaki hesaplar üzerinden erişirsin. Yatırım Hesabında gerçekleştireceğin tüm işlemler yurt içi işlemler için SPK (Sermaye Piyasası Kurulu) ve Amerikan borsaları için ise SEC (U.S. Securities and Exchange Commission) lisanslı kuruluşlar tarafından güvence altına alınmıştır.

Papara Yatırım Hesabı ne zaman gelecek?

Papara Yatırım Hesabı 2022 yılı içerisinde uygulamanda aktif olacak. Yatırım Hesabının geleceği günü ‘Gelince Haber Ver’ butonuna dokunarak ilk öğrenenlerden biri sen olabilirsin. Bunun için izlemen gereken adımlar aşağıdaki gibi;

1- Papara hesabına giriş yap

2- ‘Hesaplar’ menüsü altından ‘Yatırım Hesabı’nı seç

3- ‘Gelince Haber Ver’ butonuna dokun.

Hepsi bu!

Papara Yatırım Hesabını Kimler kullanabilir?

18 yaşından büyük tüm Papara kullanıcıları Papara Yatırım Hesabını kullanabilir, Amerikan ve Türk borsalarındaki diledikleri şirketlerin hisselerini diledikleri tutarda alabilir. Papara hesabın yoksa aşağıdaki butona dokunarak hesabını saniyeler içinde ücretsiz olarak oluşturabilirsin.

Papara Yatırım Hesabına nasıl para aktarılır?

Papara Yatırım Hesabına para aktarmak Papara’daki diğer tüm işlemler kadar hızlı ve kolay. Papara Yatırım Hesabına, Papara hesabındaki bakiyeyi ışık hızında ve tabii ki ücretsiz olarak aktarabilirsin. Papara hesabına para yatırmanın ise alternatif dört farklı yolu var. Yazımızı tamamladıktan sonra Papara hesabına nasıl para yatıracağını ilgili içeriğimiz üzerinden öğrenebilirsin.

Hangi borsalarda yatırım yapabilirsin?

Papara Yatırım Hesabın ile ilk olarak Nasdaq ve NYSE (New York Stock Exchange) borsalarına erişim imkânına sahip olacak ve Amazon, Tesla, Apple, Zynga, Disney ve Uber gibi şirketlere yatırım yapabileceksin. Daha sonra erişimine açacağımız Borsa İstanbul’a erişerek Türk şirketlerin hisselerini de kolayca alabileceksin. Türk borsalarında TL, Amerikan borsalarında Dolar ile alım/satım yapma imkânına sahip olacaksın.

5 maddede neden Papara Yatırım Hesabını kullanmalısın

  • Tek bir hesapta tüm finansal işlemler: Finans ve yatırım işlemlerini tek bir platformdan gerçekleştir ve kolayca yönetirsin.
  • Temettü elde edebilirsin: Papara Yatırım Hesabın üzerinden Amerika ve Türkiye bosalarında binlerce şirketin hissesinde alım/satım yaparak temettü geliri elde edebilirsin. Elbette bunun için yatırımcısı olduğun şirketin temettü dağıtıyor olması şart.
  • Dilediğin tutarda yatırım yapma imkânı: Parçalı hisse özelliği ile bütçene göre yatırım yaparsın. Bütçen alacağın hisse senedinin fiyatının altında kalsa bile yatırım yapabilirsin.
  • Anlık verilerle takip et: Amerikan borsalarındaki canlı veriyi Papara Yatırım Hesabın üzerinden ücretsiz olarak takip edersin.
  • Yatırımların koruma altında: Amerikan borsalarından alacağın toplam 500.000$’a kadar alınan hisselerin, Menkul Kıymetler Yatırımcı Koruma Kurumu (SIPC) tarafından koruma altındadır. İşlemlerini güvenle gerçekleştirebilirsin.

Papara’nın ayrıcalıklarla dolu dünyası seni bekliyor

Finans, Papara ile boyut değiştiriyor. Hızlı, kolay, hesaplı ve keyifli Papara hesabın üzerinden dilediğin finans işlemini en yenilikçi ürün ve hizmetlerle deneyimleyebilirsin. 7/24 ücretsiz para transferi yapar ve faturalarını ödersin, İstanbulkart’ına bakiye yükler veya platform aboneliklerini dilediğin gibi yönetir, Cashback ile de en sevilen marka ve kategorilerde Papara Card’ınla harcama yaparken anında nakit kazanırsın. Şimdi sen de geç olmadan 13 milyonu aşkın ailemize katıl. Ücretsiz hesabını oluşturmak için ilk adımı at ve aşağıdaki butona tıkla.

Burada yer alan tüm içerikler genel bilgilendirme amacı ile paylaşılmaktadır ve yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

Bahsi geçen piyasa verileri içeriğin hazırlandığı tarihe ait olup, güncel piyasa verilerini yansıtmayabilir. Paylaşılan sektör ve şirket bilgileri halka açık kaynaklardan temin edilmiş olup, bu kaynaklardaki verilerin eksik veya hatalı olmasından doğabilecek zararlardan Papara (Papara Elektronik Para A.Ş.) sorumlu değildir.
Papara