Dünyanın ilk sesli kartı Voice Card ile tanış

Papara

İçindekiler

14 milyonu aşkın Paparalıyı ailemize yeni katılan Voice Card ile tanıştıralım. “Papara sesi duydu” diyerek geliştirdiğimiz Voice Card, sağladığı hizmetle dünyada bir ilk.

Başta görme engelli kullanıcılar olmak üzere POS cihazı ile yapılan ödeme işlemlerinde güçlük çeken kullanıcılar, Voice Card ile ödemelerini güvenle ve kolayca gerçekleştirebilecek.

Voice Card neden farklı?

Voice Card’ı dünyadaki tüm kartlardan ayıran anlamlı bir özellik var. Mastercard, Thales ve Blindlook iş birliğiyle hayata geçirdiğimiz Voice Card, herkes için özgür bir finansal deneyim sunuyor.

Kolay ve güvenli alışveriş deneyimi yaşarsın

Voice Card’ın sahip olduğu teknolojisiyle ödeyeceğin tutarı cep telefonundan sesli olarak duyarsın. Böylece hatalı ödeme yapma riski ortadan kalkar. Voice Card onaylanan ve hatalı işlemleri sana bildirir.

Finansal kontrolün senin elindedir

Voice Card’ın duyma özelliği ile başkasının yardımına ihtiyacın olmadan alışverişlerini özgürce yaparsın. Dolandırıcılık, kartla ödeme mağduriyeti gibi olumsuz durumlar yaşamazsın.

Voice Card’ın özelliklerini keşfet

Voice Card tıpkı diğer Papara Card’lar gibi bir ön ödemeli kart. Aylık kart ücreti ya da aidatı yok.

Diğer Papara Card’lar gibi Papara hesabındaki parayı harcar ve seni asla borçlandırmaz. Kartınla dünyanın her yerinde güvenle alışveriş yaparsın.

Kartın yönetimi çok kolaydır. Kartını dilediğin an internet harcamalarına açıp/kapatabilir ve harcama limiti belirleyebilirsin. Kartın ile ne kadar harcama yaptığını ayrıntılı grafiklerden inceleyerek her ay nerede, ne kadar ödeme yaptığını görüntülersin.

Yaptığın harcamaları bölüştürebilir, aboneliklerini tek bir yerden yönetirsin.

Dilediğin ATM’den para yatırır ve çekebilir, Akbank ATM’lerinden ücretsiz işlem gerçekleştirirsin.

Birçok marka ve kategoride yaptığın harcamalarda Cashback ile anında nakit kazanırsın.

Voice Card nasıl çalışır?

Voice Card POS cihazına takıldığında, ödeyeceğin tutarı akıllı telefonundan sesli olarak duyarsın. Şifreni girdikten sonra ödeme işlemini güvenle tamamlarsın. Voice Card, ödeme işlemi sırasında hem onaylı işlemi hem de hatalı işlemi sana bildirir.

Voice Card’ı nasıl aktive edersin?

Voice Card’ın teslim edildiğinde kartını aktive edip kullanmaya anında başlayabilirsin. Bunun için aşağıdaki adımları izleyebilirsin:

 • Papara hesabına giriş yap.
 • Papara Card sayfasına git ve Voice Card’ı seç.
 • Aktive Et butonuna dokun ve Papara’ya konum erişim izni ver.
 • Kartınla birlikte gelen föyün sol üstünde yer alan barkodu telefonunun kamerasıyla okut ya da kart bilgileriyle aktive et butonuna basarak kart bilgilerini gir.
 • Kart şifreni belirle.
 • Telefonunun NFC özelliğini kullanarak kartını telefonunla eşleştir.

Bu adımları tamamladıktan sonra, Voice Card'ını POS cihazına takarak yaptığın ödemelerde tutarı cep telefonundan duyabilmen için aşağıdaki adımları izlemelisin:

 • Cep telefonunun Bluetooth özelliğini aç.
 • Papara uygulamasına giriş yap ve uygulamanın açık olduğundan emin ol.
 • Voice Card'ını POS cihazına tak.

Voice Card'ını POS cihazına taktıktan sonra ödeyeceğin tutarı, kart şifreni girdikten sonra da ödeme işleminin tamamlandığını duyabilirsin.

Eğer cihazın iOS ise kart eşleştirme adımında kartını telefonunun ön kamerasının olduğu alanda tut ve eşleştirme işlemini tamamla.

Eğer cihazın Android ise kart eşleştirme adımında kartını telefonunun ön kamerasının olduğu alanda tut ve bekle. Daha sonra kartını telefonunun arka kamerasının olduğu alanda tut ve eşleştirme işlemini tamamla.

Voice Card ile nasıl ödeme yapılır?

 • Papara hesabına giriş yap ve uygulamanı açık tut.
 • Ödemeye yapacağın yerdeki görevliden kartını POS cihazına takmasını iste.
 • Ödeyeceğin tutarı duy.
 • Kart şifreni gir ve ödemeni tamamla.

Ödemeni duyabilmen için Bluetooth’unu aç ve konum erişim izni ver. Artık ödemelerini duyabilir; işlemini hızlı ve güvenle tamamlayabilirsin.

Papara hesabın yok mu?

Hızlı, kolay, hesaplı ve keyifli bir deneyim için hesabını saniyeler içinde ücretsiz oluşturabilirsin. Papara’nın ayrıcalıklı dünyasını keşfetmek ve yepyeni bir deneyim yaşamak için aşağıdaki butona dokun.

Papara