Papara, Türkiye Ödeme ve Elektronik Para Kuruluşları Birliği’nin Yönetim Kurulu’nda

Papara

İçindekiler

Türkiye Ödeme ve Elektronik Para Kuruluşları Birliği dernek olmaktan çıkıp meslek birliğine dönüşerek faaliyetlerini başlattı. Ortak kararların alındığı bu birlik sürekli gelişen, geliştirilen ve bu kararların uygulanmasında bütünlüğe bağlı olan bir yapı haline geldi.

İstanbul’da kurulan birliğin; üyeler arasındaki bağlılığı korumak, ödeme alanlarını geliştirmek, mesleki alanlarda ilerlemelerini sağlamak, haksız rekabeti önlemek bir yandan da rekabetçi ortamı korumak gibi birçok amacı vardır. Birlikteki tüm üyeler eş güdümlü olarak güven ve işbirliği içerisinde çalışarak temsilciler ve müşteriler arasındaki dayanışmayı koruyup, üstlerine düşen vazifeyi yerine getireceklerdir.

Papara da böyle bir birliğin içerisinde yer almaktan mutluluk duyarak tüm bu işbirlikleri, finansal sektörlerde güvenin sağlanması ve dayanışma için Türkiye Ödeme ve Elektronik Para Kuruluşları Birliği’nin Yönetim Kurulu’na katıldı. Papara Kurucu Ortağı ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İlker Diker, yeni kurulan Türkiye Ödeme ve Elektronik Para Kuruluşları Birliği’nde olup, Yönetim Kurulu’nda görev yapacaktır.

Papara, Türkiye’nin en yüksek işlem hacmine sahip finansal teknoloji girişimi olarak kuruluş içinde gerekli çalışmaların yürütülmesinde etkin bir rol oynayacaktır. Mesleki faaliyetlerin korunması, birlik ve beraberliğin sağlanması ve finansal anlamda gelişmelerin ilerlemesi gibi birçok alanda üstüne düşen görevi yapacaktır. İlker Diker de konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Sektörümüz için tarihi bir gün oldu. Türkiye Ödeme ve Elektronik Para Kuruluşları Birliği resmen kuruldu. TCMB'ye ve Hazine ve Maliye Bakanlığı’na bugüne kadarki destekleri için sonsuz teşekkürler... Papara olarak yeni kurulan birliğin yönetim kurulunda yer almaktan büyük gurur ve heyecan duyuyoruz” dedi.

Türkiye Ödeme ve Elektronik Para Kuruluşları Birliği, Türkiye’de faaliyetlerini hızla büyüterek içinde barındırdığı tüm üyelerin iktisadi alanda gelişmeleri ve meslek birliğinin sağlanması için sürekli çalışmalarına devam edecektir. Papara da birliğin Yönetim Kurulu’nda yer alarak tüm bu görevler için gerekli çalışmaları yapıp, birliğin gelişip büyümesine katkı sağlayacaktır.

Haberler