Başarıyla üye oldunuz Papara Blog
Great! Next, complete checkout for full access to Papara Blog
Welcome back! You've successfully signed in.
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.
Papara, Super App olma yolunda ilerliyor!

Papara, Super App olma yolunda ilerliyor!

. Okuma süresi: 2 dk

Dijital çağın finansal ihtiyaçlarını en hızlı ve kolay şekilde çözebilmek amacıyla çıktığımız finansal özgürlük yolculuğunda beşinci senemizdeyiz. Başta kolay ve ücretsiz para transferi özellikleriyle öne çıksak da, bugün para yönetimiyle ilgili neredeyse bütün işlemlerini hızlı bir şekilde gerçekleştirebileceğin finansal bir uygulama haline geldik. Bu doğrultudaki hedefimiz ise finansal bir ‘Super App’ yani süper bir uygulama olmak!

Günümüzde finansal işlemlerini online olarak gerçekleştiren hemen hemen herkesin bir akıllı telefon sahibi olduğunun farkındayız; yavaş yavaş her şeyin mobil uygulamalara taşındığının da... Geçtiğimiz sene yapılan bir araştırmaya göre, bir akıllı telefon kullanıcısının cihazında ortalama 80 tane uygulama bulunuyor, ancak bunlardan sadece 40’ını aktif olarak kullanıyor. Birden çok kanaldan finansal hizmet alan kullanıcılar ise, en kullanışlı ve avantajlı uygulamalar üzerinden tüm işlerini halledebilmek istiyorlar. Yani hiç kimsenin yeni servisler için yeni bir uygulama daha indirmeye pek isteği yok. Super App’ler tam olarak burada devreye giriyor.

Super App nedir?

Paparalıysan, Papara uygulamasının bir klasik bankacılık uygulamasından çok daha kullanıcı dostu özelliklerle tasarlandığını fark etmişsindir. Bundan sonraki hedefimiz ise finansal bir süper uygulama olmak. Super App, kısaca tek bir amaca hizmet etmeyen uygulamalara deniyor. Cihazındaki diğer uygulamalarla da iletişim kurabilen, her şeyi daha hızlı ve kolay bir şekilde yapmanı sağlayan süper uygulamalara en iyi örneklerden birisi Facebook. Cihazındaki neredeyse tüm uygulamalarla veri alışverişi yaparak hayatını kolaylaştıran Facebook, kendisini kullanmayanlar için bile pek çok diğer mecrada bir anahtar görevi görüyor. Uzak doğuda ise, bir mesajlaşma uygulaması olan WeChat, bugün Çin’in en çok kullanılan finansal uygulamalarından birisi hâline geldi. Özetle Super App’ler, tek bir konuya odaklanmak yerine hayatını pek çok alanda kolaylaştırmak için varlar.

Papara nasıl bir ‘Super App’ olacak?

Tabii ki Facebook örneğinde olduğu gibi Papara’yıbir sosyal platforma dönüştürmek gibi bir niyetimiz yok. Açık bankacılığın Türkiye’de de yaygınlaşmaya başlamasıyla, Papara üzerinden diğer tüm banka ve finansal hesaplarının da kontrolünü yapabileceğin bir süper uygulamadan bahsediyoruz. Örneğin, herhangi bir banka hesabı üzerinden yaptığın harcamaları, Papara’nın temiz ve kullanıcı dostu arayüzü üzerinden ayrıntılı olarak incelemek gibi.

Süper uygulama olma konusundaki iddiamız ise, yeniliklere her zaman açık olan yapımızdan ve her hafta yeni bir özellik yayınlamamızdan kaynaklanıyor. Örneğin, Türkiye’de sadece telefon numarası ile para transferini gerçekleştirebildiğin ilk finansal uygulamalardan birisi Papara’ydı. QR kod ile ödeme, ödeme bölüştürme gibi yenilikçi özellikleri de kullanıma sunan yine ilk bizdik. Bugünün trendlerini seneler öncesinden şekillendirerek geleceğin en havalı finansal süper uygulaması olmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Finansal alandaki en yeni özelliklerle hâlâ tanışmadıysan, birkaç saniyeni ayırarak anında Paparalı olabilirsin. Hemen ücretsiz bir Papara hesabı oluşturup finansal özgürlüğün tadını çıkarmaya başlamak için tıkla!