Papara QR kod her yerde!

Papara

İçindekiler

Temassız ödeme teknolojisi artık hayatımızın olmazsa olmazı. Bu harika teknoloji, ödeme alışkanlıklarımızı olumlu yönde etkileyerek durmadan gelişmeye devam ediyor. Örneğin temassız ödemeler için kredi ya da banka kartı kullanırken artık yeni bir seçeneğimiz daha var. Biz Papara’da finansal tüm ihtiyaçlar için durmadan teknoloji takip ederek ürün ve özelliklerimizi geliştirdiğimizden, bu yeni yeni duyulmaya başlayan ödeme seçeneğini çoktan kullanıma sunduk. Üstelik yaygınlaşması için çalışmalarımıza da devam ediyoruz. Bahsettiğimiz bu ödeme seçeneğinin ne olduğunu zaten tahmin etmişsindir. Eğer daha fazlasını öğrenmek istersen, yazımızı okumaya devam edebilirsin.

Geleceğin ödeme sistemi: QR kod ile ödeme

Karekod olarak da bilinen QR kodları uzun yıllardır aşina olduğumuz barkodların geliştirilmiş versiyonları olarak tanımlayabiliriz. Barkod sistemine kıyasla içinde pek çok bilgi barındıran QR kodun, aynı zamanda son derece güvenli bir bilgi saklama ve aktarma yöntemi olduğunu biliyor muydun? Üstelik pek çok farklı bilgiyi saklayabildikleri için uzun yıllardır farklı mecralarda da kullanılıyor. Instagram linkleri, web sitesi bağlantıları ve son olarak kafe ve restoran menüleri için bile kullanılan QR kodların ödeme aracı olarak kullanım ise ilk olarak Asya ülkelerinde başladı ve hızla en çok tercih edilen ödeme ve para transferi araçlarından biri hâline geldi.

Biz de bu yeni ve hızlı ödeme teknolojisinin ülkemizde adaptasyon sürecini hızlandırmak için çalışmalar yapıyor, sana son derece havalı ve güvenli bir ödeme seçeneği sunuyoruz. Artık birçok farklı kurum ve işletmede kolayca Papara QR kod ödeme seçeneğini kullanabilirsin. Ayrıca, Bireysel Ticari hesaba başvurarak işletmeni büyütür, Papara hesabını ücretsiz POS cihazına dönüştürebilir ve kendi QR kodunu oluşturarak kolayca ödeme alabilirsin.

Papara QR ile ödeme hızlı ve güvenli

QR kod ile ödeme yapmak sadece senin için değil, bu yöntemi kullanmayı tercih eden mekanlar için de oldukça avantajlı. Özellikle Bireysel Ticari hesap özelliğimiz ile küçük işletmeler için POS cihazına bile gerek duymadan ödeme alabilmeye olanak tanıyan QR kod, işletmelerin POS cihazlarının beraberinde getirdiği banka komisyonlarından da kurtulmasını sağlıyor. Pandemi dönemini pek de iç açıcı geçirmeyen işletmeler, Papara QR kod ile ödeme yöntemini tercih ederek hem müşterilerine daha hızlı ve güvenli bir ödeme seçeneği sunuyor, hem de klasik bankacılık sistemlerinin dayatmalarından kaçınabiliyorlar.

Bugün, Papara kullanarak QR kod ile ödeme yapabileceğin mekânların sayısı İstanbul’da 160’ı aştı. Aralarında kafeler, restoranlar, kitabevleri, hatta simitçilerin bile bulunduğu 160'ı aşkın işletmede ödeme yaparken kasanın yanında bulunan QR kodu Papara uygulaması üzerinden taratman, saniyeler içinde ödemeni gerçekleştirmek için yeterli.

Papara QR kod ile ödeme yapabileceğin bir başka yer ise taksiler. İstanbul’da pek çok taksicinin tercih ettiği QR kod ile ödeme, taksilerdeki nakit ile ödeme mecburiyetini ortadan kaldırıyor. Kullandığın herhangi bir takside Papara QR kodu ile karşılaşman mümkün, çünkü Papara QR kod ile ödeme alan taksilerin sayısı aylar içinde 2.100’ü aştı!

Hem işletmelerin işini kolaylaştırmak, hem de bir karta bile ihtiyaç duymadan, Papara ile saniyeler içinde ödemeni güvenle gerçekleştirebileceğin QR kod, Papara ile yakında çok daha fazla noktada karşına çıkacak. İstanbul’a ek, şu an 10’dan fazla şehirdeki küçük işletmeler QR kod ile tanışıp, kullanmaya başladı bile. Eğer sen de QR kod ile ilgili daha fazla bilgi edinmek istersen buradaki yazımıza göz atabilirsin.

Paparalı ol

Hâlâ Paparalı değilsen de sayısı 10 milyona yaklaşan Paparalıların finansal özgürlük dünyasına saniyeler içinde katılabilirsin; üstelik ücretsiz. Hemen bir Papara hesabı oluşturmak ve günlük finansal ihtiyaçlarına geleceğin teknolojileriyle en hızlı şekilde çözüm bulmak için aşağıdaki butona dokun.

Papara