Para biriktirmek için Papara’nın sana sunacağı 8 fayda

Papara

İçindekiler

Selam Paparalı! Para biriktirmek hayatımızın değişmeyen konularından biri. Eminiz sen de para biriktirmek konusunda zaman zaman düşüncelere dalıyor, nereden başlasam nasıl yapsam diye sorularla boğuşuyorsundur. Eğer para biriktirmek konusunda bir şeyler yapmak istiyorsan bu yazıyı mutlaka oku. Belki para biriktirmeye henüz başlayamadın ya da sürekli erteliyorsun, belki daha önce denedin ama vazgeçmek zorunda kaldın. Bu kez yeniden küçük adımlarla yola koyulman ya da yola devam etmen için sana yardımcı olmak isteriz. Bu yüzden seninle para biriktirmek konusunda fikirler ve birikim yapmanı sağlayacak bilgiler paylaşmak istedik. Ve elbette Papara’nın hem para biriktirmek için hem de bütçe tasarrufu yapmak için sana fayda sunacağı özelliklerden de haberdar olmanı istedik.

Para biriktirmek için ilk adım: Kazandığından fazlasını harcamamaya çabala

Para biriktirmeye karar verdin, ilk olarak dikkat etmen gereken birkaç kuralı seninle paylaşalım. Öncelikle bütçeni bilmen ve harcamalarını buna göre planlaman lazım. Bütçen ne kadarsa daha fazlasını harcamamalı, kazancının bir kısmını ufak da olsa kenara koymalısın. Kazancından fazlasını harcamak seni borçlandırabilir, birikim yapmanı engeller. Bunun için kendine aylık bir limit belirleyebilir ve harcamalarını bu limit üzerinden yapabilirsin.

Önerimiz: Harcamalarını Papara Card ile yapabilirsin. Papara Card’ın seni asla borçlandırmaz, harcaman eksi bakiyeye düşmez. Alışverişlerin için Papara Card’ına aylık harcama limiti tanımla ve kullan. Böylece borçlanmaz ve daha fazlasını harcamazsın. 

Harcamalarını bil

Sırada harcama takibi var. Her ay nerede, ne kadar para harcadığına ne kadar hakimsin? Yaptığın harcamaları bilerek birikim yapmaya başlayabilirsin. İlk olarak bir günde/haftada/ayda ne kadar harcadığını ve nelere harcadığını öğren. Daha sonra bu harcamaların ne kadarı gerekli/gereksiz analiz et. Ortaya çıkardığın tabloyu değerlendir ve bir sonraki ay gereksiz harcamalarını bilerek benzerlerini yapmaktan kaçın.

Önerimiz: Papara’nın aylık özet ekranı ve harcama grafikleri giderlerini takip etmen konusunda oldukça faydalı. Aylık özet ekranı ile her ay nerede, ne kadar harcama yaptığını ve en sık, en çok harcamanın ne olduğunu tespit etmen çok basit. Tek bir ekrandan bir ay içinde yaptığın tüm işlem akışını görebilirsin. Üstelik bunları görüntülemek tahmin edemeyeceğin kadar kolay. Papara hesabın üzerinden harcama yaptığında gözden kaçan hiçbir işlemin olmaz. Papara’nın geliştirdiği bütçe dostu bir diğer özellik ise ayrıntılı grafikler. Ayrıntılı grafikler sayesinde hangi kategoride ne kadar harcama yaptığını öğrenebilirsin. Bu grafikler yüzdelik dilimlerle neye, ne kadar harcama yaptığını öğrenmene ve bütçe tasarrufu yapmana yardımcı olur. 
Papara - Para Transferi

Ücretsiz para transferi ile paran cebinde kalsın

Birikimin büyüğü küçüğü olmaz. Finansal ihtiyaçlarımızı artık online kanallar üzerinden gerçekleştirebilme olanağına sahibiz. Bu konuda hayatımızı kolaylaştıran en güzel şeylerden biri de para transferleri. Ancak para transferi işlemlerinde işlem ücretleri olabiliyor. Meblağ gözüne küçük gelebilir ama bu da dikkat etmen gereken konulardan biri. Gereksiz her bir harcamadan, işlem ücretinden kaçınman birikim yapmanı kolaylaştıracaktır. Bu yüzden meblağ küçük de olsa “bir şey olmaz” demekten vazgeç.

Önerimiz: Para transferlerini Papara hesabın üzerinden ücretsiz olarak gerçekleştirebilirsin. Hem ücretsiz hem de zaman kısıtlamasız gerçekleşen para transferi işlemleri Papara’da çok kolaydır. Rehberden isim seçerek Paparalı yakınlarından para isteyebilir, onlara para gönderebilir veya başkasının IBAN’ına ücretsiz olarak hem de ışık hızında para transfer edebilirsin. Papara’nın hesaplı ve keyifli para transferi deneyimini keşfetmek için zaman kaybetme.

İlgili İçerik: IBAN'a para transferi nasıl yapılır?


Kart aidatı, kullanım ücreti, kart ücreti ödeme

Yukarıda bahsettiğimiz gibi gereksiz her türlü ek ücretten, masraftan kaçınman gerekir. Bunun için kullandığın kartlara aylık kart ücreti, aidatı ödeyip ödemediğini bilmen önemli. Bunca zaman farkında olmadan ödediğin ek ücretler olabilir. Şimdi kullandığın kartlara bak ve ne kadar aidat ödediğini öğren.

Önerimiz: Papara Card’ların hiçbirinde aylık kart ücreti, kart aidatı olmaz. Şimdi Papara Card’lardan dilediğine sahip olabilir ve seçtiğin Papara Card’ı anında kullanmaya başlayabilirsin. Papara’nın Black Card’ı ve Lite Card’ı ücretsizdir. Ayrıca her ay ilk oluşturduğun ve internet alışverişlerinde kullanabileceğin Papara Sanal Kart ve Hayalet Sanal Kart da ücretsizdir. 

İlgili İçerik: Papara Metal Card'ı artık satın alabilirsin


İndirimleri kovala, kazandıran programları takip et

Alışveriş yapmak istediğinde ya da bir şeye ihtiyacın olduğunda fiyat araştırması yapmayı unutma. Aynı ürün, farklı yerlerde farklı fiyatlara satılabilir, hatta indirimde olabilir. Bunun için ilk olarak fiyat araştırması yap, sonra alışverişini tamamla. İndirimleri ve kazandıran programları takip etmek her zaman kar elde etmeni ve daha az harcamanı sağlar.

Borçlanma, kazan

Cashback ile harcadıkça nakit kazan

Hemen Dene
Önerimiz: Papara’nın Cashback programı ile tanıştın mı? Papara Card sadece borçlandırmamakla kalmıyor, Papara Card’la yapılan harcamalarda anında nakit de kazandırıyor. Cashback programında geçerli markalarda Papara Card’ınla harcama yaparak bütçene destek olabilirsin. Cashback ile kazandığın nakit Papara hesabına anında geçer. İster hesabında tutabilir, istersen de kazancını nakit olarak ATM’lerden çekebilirsin. Bir aylık Cashback kazancını ayrıca ay sonunda toplu da alabilirsin.

Şimdi sen de Cashback markalarını incele ve eğer bu markalarda harcama yapıyorsan ödemeleri Papara Card ile yapmaya başlayarak bütçene destek ol.

Cashback ile harcadıkça nakit kazanabileceğin markalar şunlar:

  • Netflix
  • Spotify
  • YouTube Premium
  • Exxen
  • Uber
  • CarrefourSA
  • HOP
  • Playstation Network
  • Steam

İlgili İçerik: Cashback ile yıl boyunca harcadıkça nakit kazan


Aboneliklerini yönet

Online dizi/film, müzik, video, oyun gibi platformlara artık üye olmayan yoktur. Peki, bu platformlardan kaçını kullanıyorsun, kaç platforma üyesin ve her ay bu platformlara ne kadar ödeme yaptığını biliyor musun? Gittikçe yaygınlaşan abonelikler artık takibini oldukça zorlaştırıyor, belki de abone olduğunu bile unuttuğun ama sürekli ödeme yaptığın platformlar vardır. Bu bilinmezlikten kurtulman ve her ay boş yere para ödeyip ödemediğini öğrenmen gerekir. Aboneliklerini tek bir yerde toplayarak bu kontrolü sağlayarak gereksiz ödemelerden kaçınabilirsin.

Önerimiz: Papara’daki abonelikler özelliği göz bebeklerimizden biri. Netflix, YouTube Premium, Spotify ve Exxen gibi birçok platform aboneliğini Papara Card ile ödeyerek kolayca takip altına alabilirsin. Papara hesabın üzerinden aboneliklerini yönetir, dilediğin zaman kullanıma açıp/kapatabilir ve her ay ne kadar harcama yaptığını tek bir yerden görüntüleyebilirsin. Bilinmeyen ödemelerden kurtulmak için zaman kaybetme, tüm aboneliklerini Papara Card ile yap, öğren. 

Faturalarını düzenli öde

Cep telefonu, elektrik, su ve doğal gaz… Her ay ödememiz gereken ve takip etmemiz gereken birçok fatura var. Bunları düzenli olarak ödüyor musun? Düzenli ödemediğin faturalar sana ek ücretlerle geri döner. İşte bu yüzden faturalarını takip ederek düzenli bir şekilde ödemen gerekir. Bunun için otomatik ödeme talimatı verebilir ve gecikmelerin önüne geçebilirsin.

Önerimiz: Faturalarını tek bir yerden ödeyerek hem zaman kaybetmez hem de takibini sağlayabilirsin. Papara hesabın üzerinden birkaç adımda faturalarını ödeyebilir, aylık olarak fiyat karşılaştırması yapabilir ve otomatik ödeme talimatı verebilirsin. 

Hesaplı ve keyifli finansal işlemler için aramıza katıl

Papara, finansal işlemlerini hızlı, kolay, hesaplı ve keyifli gerçekleştirebilmen için tasarlandı. Şimdi sen de 13 milyonu aşkın Paparalının neden Papara’yı tercih ettiğini anlamak, bütçe dostu ürünleri kullanmak, harcadıkça kazançlı çıkmak ve en önemlisi ayrıcalıklı finans deneyimi yaşamak için harekete geçebilirsin. Zaman kaybetmeden Papara hesabını saniyeler içinde ücretsiz oluştur ve dilediğin Papara Card’a kolayca sahip ol, kullanmaya başla. Papara hesabını oluşturmak için aşağıdaki butona tıklayabilirsin.

Keşfet