Başarıyla üye oldunuz Papara Blog
Great! Next, complete checkout for full access to Papara Blog
Welcome back! You've successfully signed in.
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.
Onaylı ve Sözleşmeli hesaba geçmenin avantajları

Onaylı ve Sözleşmeli hesaba geçmenin avantajları

. Okuma süresi: 3 dk

Papara, bireysel ekonominin kontrolünü elinde tutman için finansal özgürlükler dünyasının kapılarını sonuna kadar açıyor. Bu dünyaya nasıl gireceğin konusunda ise ipler tamamen senin elinde. Çünkü her bir Paparalı’nın istekleri doğrultusunda, kendine en uygun yolu seçme özgürlüğüne sahip olmasını oldukça önemsiyoruz.

Bu yüzden de ailemize katılan herkesin aradığını bulacağına emin olduğumuz hesap türlerimiz ve Papara Card’larımız var. Şimdi sana Papara’daki bu hesap türlerinin neler olduğundan bahsederek bilgi vermek istiyoruz. Böylece hangisinin ihtiyaçlarını karşılayacağını öğrenerek kararı sen verebilirsin.

Onaysız hesap

Onaysız hesaplarda para limiti olur. Bu ne demek diyorsan hemen açıklayalım. Eğer hesabın onaysız ise hesabında bulundurabileceğin tutar en fazla 750 TL’dir. Gelen para ve nakit para yatırma limitin de yine aynı tutardır. Aylık para alma limitin ise 15 adettir. Hesabını yükseltmek ve limitleri ortadan kaldırmak istersen kolayca Onaylı ya da Sözleşmeli hesaba geçiş yapabilirsin. Korkma! Bu işlemler asla seni uğraştırmaz; aksine tahmin edemeyeceğin kadar kolay ve tabii ki de ücretsizdir.

Onaylı hesap ve Sözleşmeli hesap

Yukarıda bahsettiğimiz gibi Onaylı hesaba geçmek gözüne büyük bir işlem gibi görünmesin. Çünkü bunun için sadece kimlik bilgilerini sisteme girmen yeterli. Papara hesabı açtıktan sonra “Onaylı Hesaba Geç” butonuna tıklayarak, bu kısacık işlemi saniyeler içinde gerçekleştirebilir ve Onaylı hesabın olanaklarından faydalanabilirsin.

Eğer Onaylı bir Papara hesabına sahipsen, hesabında bulunduracağın para için artık sınır yoktur. Hesabına gönderilebilen para limiti, onaysız hesapta olduğu gibi 750 TL ile sınırlandırılmaz. Para transfer adet limitin aylık olarak Onaysız hesapta 15 iken, Onaylı ve Sözleşmeli hesapta 30'dur. Ayrıca, Onaylı hesap sahipleri kendi banka hesabından ayda 100.000 TL, nakit para yatırma kanallarından (ATM, PTT, Teknosa ve CarrefourSA) ise 750.000 TL’ye kadar para yatırma limitine sahiptir.

Onaysız ve Onaylı hesap limitleri hakkında bilgi verdik. Sırada Sözleşmeli hesap var. Sözleşmeli hesap, en geniş imkanların sunulduğu hesap türüdür. Üstelik Sözleşmeli hesaba geçiş yapmak kolay olduğu kadar da havalıdır. Nasıl oluyor dediğini tahmin ediyoruz. İsmine özel hazırlanan ve son derece havalı görünen Papara Black Card’a başvurup, daha sonra da kartını aktif ederek otomatik olarak Sözleşmeli hesaba geçiş yapabilirsin. Sözleşmeli hesapla birlikte yapabileceklerinin sınırı yoktur demiştik. Örneğin,

  • Sadece IBAN’ını bildiğin birine 7/24 ücretsiz olarak nakit transferi yapabilirsin.
  • Papara Black Card’ınla tüm ATM’lerden ayda 10.000 TL’ye kadar para çekebilir ya da kartınla ya da kartsız işlemle 10.000 TL’ye kadar nakit yatırabilirsin.
  • Banka hesabından ya da diğer Paparalı’lardan alacağın gönderi limiti 500.000 TL’ye kadar artış gösterir.
  • Eğer işletme sahibiysen, Ticari hesaba geçiş yapabilir, hesabını kendi POS cihazına dönüştürerek kolayca ödeme alabilirsin.

Yapabileceklerin yukarıdakilerle elbette sınırlı değil. Sözleşmeli hesaba geçmeni sağlayan Papara Black Card’ını dünyanın her yerinde kullanabilirsin. Hâlâ Sözleşmeli hesap sahibi değilsen buradan Papara Black Card’a başvuru yaparak kolayca hesabını yükseltebilirsin. Papara Card’ınla belirli markalardan yapacağın alışverişlerle nakit kazanacağın Cashback’i de unutma. Anlaşmalı olduğumuz markalar Papara hesabında her zaman günceldir.

Papara hesap türlerimiz ve Papara Card’larımız hakkında daha fazla bilgi edinmek için web sitemizden ve uygulamamızdan Ücretler & Limitler bölümüne bakabilirsin.

Kazançlı ve özgür bir bütçe yönetimi için Papara!

Paparalı’lar, Papara’nın finansal özgürlük demek olduğunu biliyor ve bunun keyfini sürüyor. Peki ya sen? Eğer hâlâ ailemize katılmadıysan web sitemize girerek ya da uygulamamızı indirerek, saniyeler içinde Paparalı olabilirsin. Mecburiyetten kullanmak zorunda kaldığın hesaplara ve kartlara veda et. Papara dünyasında mecburiyetler yok, çünkü bol bol seçeneğin var.