Papara’da limitler hakkında bilmen gerekenler

Papara

İçindekiler

Bu yazıyı 25 Mayıs 2023 tarihinde güncelledik. Güncel limitleri her zaman Ücretler / Limitler sayfasından görebilirsin.

Papara hesabında tutabileceğin para limiti hesap türüne göre farklılık gösterir. Eğer onaysız hesaba sahipsen hesabında en fazla 2.750 TL bulundurabilirsin. Onaylı veya sözleşmeli hesap sahibi kullanıcıları için para limiti bulunmaz.

Onaysız hesap sahibiysen, kimlik bilgilerini hızlı bir şekilde tanımlayıp onaylı veya sözleşmeli hesaba ücretsiz geçebilirsin. Onaylı ve sözleşmeli hesaplar, Papara’nın geliştirdiği birçok teknolojik özelliği kullanabilir, Papara Card ile harcar ve Cashback ile harcadıkça nakit kazanır.

Hesabına gelen para limiti

Papara hesabına, banka hesaplarından veya diğer Papara kullanıcılarından gelen para limiti de hesap türüne göre farklılık gösterir.;

Onaysız hesap: Her ay hesabına toplamda 2.750 TL para gelebilir.

Onaylı hesap: Her ay hesabına toplamda 50.000 TL para gelebilir. Bankadan para yatıran hesaplar için bu limit 500.000 TL’dir.

Sözleşmeli hesap: Her ay hesabına toplamda 50.000 TL para gelebilir. Bankadan para yatıran hesaplar için bu limit 2.500.000 TL’dir.

Hesabına nakit yatırma limiti

Papara hesabına para yatırmak için birçok seçeneğin var. ATM’den kartsız işlemle, hesabına tanımlı banka/kredi ile, ATM’lerden Papara Card ile ya da anlaşmalı noktalardan nakit para ile Papara hesabına para yatırabilirsin. Hesabına para yatırma limitin ise hesap türlerine göre şu şekilde;

Onaysız hesap: Sadece Papara Card ve anlaşmalı para yatırma noktalarından ayda 2.750 TL nakit para yatırılabilir. Papara hesabına para yatırma noktaları ise CarrefourSA, Teknosa ve PTT şubeleridir.

Onaylı hesap: Ayda 2.750 TL para yatırılabilir.

Sözleşmeli hesap: Ayda 25.000 TL para yatırılabilir.

Para çekme ve para transferi limitleri

Papara hesabına para yatırma limitleri dışında, para çekme ve para transferi işlemleri için de hesap türüne göre farklı limitler bulunuyor.

ATM’den Papara Card ile para çekme: Bu işlemi sadece sözleşmeli hesap sahibi kullanıcılar yapabilir. Limit ise günde 25.000 TL ayda da 100.000 TL’dir.

Para transferi: Onaysız hesaplar para transferi işlemi gerçekleştiremez. Para transferi işlemleri için kendine ait banka hesabından Papara hesabına para yatırmış olman gerekir. Eğer 18 yaşının altında bir sözleşmeli hesap sahibiysen, para gönderme limitin ayda en fazla 2.750 TL’dir.

IBAN’a para transferi: Papara hesabından başkasının IBAN’ına sadece sözleşmeli hesaplar para transferi yapabilir. Papara hesabından başkasının IBAN’ına ayda en fazla 30 adet para transferi yapabilme hakkın vardır. IBAN’a para gönderme limitin ise günlük en fazla 100.000 TL’dir.

Papara ile yeni bir deneyim yaşa

Papara’da para transferinden harcama bölüştürmeye, fatura ve oyun & dijital kod ödemelerinden harcadıkça nakit kazandıran Cashback’e kadar birçok ayrıcalıklı özellik var. Eğer Papara hesabın yoksa hesaplı ve keyifli bir finans deneyimi için aramıza katılabilirsin. Eğer onaysız hesap sahibiysen de daha fazla işlem ve yüksek limitler için onaylı veya sözleşmeli hesaba ücretsiz geçebilirsin. Papara dünyasını keşfetmek için şimdi zaman kaybetme ve aşağıdaki butona tıkla.

Papara