Başarıyla üye oldunuz Papara Blog
Great! Next, complete checkout for full access to Papara Blog
Welcome back! You've successfully signed in.
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.
Papara ile İstanbulkart’a nasıl bakiye yüklenir?

Papara ile İstanbulkart’a nasıl bakiye yüklenir?

. Okuma süresi: 3 dk

Bir zamanların Akbil’i olan İstanbulkart, hemen hemen tüm ulaşım araçlarında İstanbulluların hayatını kolaylaştırıyor. Hem de artık “İstanbul seni seviyor” konseptli yepyeni ve renkli tasarımlarıyla!

İstanbulkart sayesinde şehir içi minibüs ve dolmuşlar hariç tüm toplu ulaşım araçları için tek bir kart ile ulaşım sorununu kolaylıkla çözebiliyoruz. Hatta Beltur kafe ve restoranlarında, bazı anlaşmalı marketler, plajlar, benzin istasyonları ve şehir içi tuvaletlerde, İsbike bisikletlerinde, İSPARK otoparklarında ve üzerinde iTaksi logosu olan tüm taksilerde İstanbulkart ile kolayca ödeme yapabiliyoruz.

Artık birçoğumuzun korkulu rüyası “yetersiz bakiye” uyarısı ile karşılaşmak da yok! Çünkü tüm finansal işlemlerin için yanında olan Papara, İstanbulkart’a hızlı bir şekilde bakiye yüklemen için de kurtarıcın!

Papara ile İstanbulkart’a bakiye yüklemek gerçekten de saniyeler alıyor. İşte Papara hesabın ile İstanbulkart’a bakiye yüklemek için yapman gerekenler:

Papara uygulaması ya da papara.com üzerinden Papara hesabına giriş yap,

Ödemeler bölümünden İstanbulkart’ı seç,

  • İstanbulkart’ının ön yüzünde bulunan 16 haneli kart numarasını ya da arka yüzünde bulunan, 04’le başlayıp, 80’le biten 14 haneli seri numarasını gir.
  • Bir diğer yöntem olarak İstanbulkart’ının üzerindeki QR kodunu kamera ile okutarak işini kolaylaştır,
  • İstanbulkart’ına yüklemek istediğin bakiye miktarını gir,
  • Yüklemenin tamamlanması için İstanbulkart’ını Biletmatik’lere veya akıllı duraklardaki İstanbulkart talimat yükleme noktalarına dokundurman yeterli.

Hepsi bu kadar! İlk yüklemeden sonra kart numarası girmeden daha hızlı bir şekilde kayıtlı İstanbulkart’larına saniyeler içinde yükleme yapmaya devam edebilirsin.

Eğer NFC destekli bir Android veya İOS cihazı kullanıyorsan, aşağıdaki adımları takip ederek İstanbulkart’ına bakiye yükleme işlemini tamamlayabilirsin.

  • Papara uygulamanı aç,
  • Ödemeler > İstanbulkart > Geçmiş İşlemler adımlarını takip et ve yükleme bekleyen işlemine dokun,
  • İstanbulkartı’ını telefonuna dokundur, işlemini otomatik olarak anında tamamla.

Hepsi bu kadar!

İstanbulkart işlemlerin Papara ile kayıt altında

Hangi ay, hangi İstanbulkart’a, ne kadar yükleme yaptığını merak mı ediyorsun? Eğer, geçmiş İstanbulkart işlemlerini, daha önce tamamlanan yüklemeleri, oluşturduğun yükleme talimatlarını görmek istiyorsan;

  • Papara uygulaması ya da papara.com’dan hesabına giriş yap,
  • Ödemeler menüsünden İstanbulkart’ı seç,
  • Geçmiş İşlemler sekmesine dokun.

Böylece Papara hesabından yaptığın tüm İstanbulkart işlemlerinin kaydına anında ulaşabilirsin.

Papara ile İstanbulkart’a bakiye yüklemenin limiti var mı?

Papara ile birden çok İstanbulkart’a bakiye yüklemesi yapman da mümkün! Eminiz ailende ya da çevrende İstanbulkart’ı olan başkaları da var. Kendi kartına ek olarak, bu kartlar için de Papara hesabın üzerinden saniyeler içinde işlem yapabilirsin. Limitlere takılacağını sanmıyoruz ancak en çok kaç kart için işlem yapabileceğin, bir karta bir seferde en fazla ne kadar bakiye yükleyebileceğinin bazı limitleri var.

Papara hesabından aynı ay içinde toplam 1500 TL’lik İstanbulkart bakiye yükleme işlemi yapabilirsin. Ancak tek bir İstanbulkart için bu yükleme limiti 750 TL’dir. Yani birden fazla İstanbulkart için yükleme yapmak istiyorsan, sahip olduğun aylık toplam limit 1500 TL.

Aynı gün içinde 5 farklı karta bakiye yüklemesi yapabileceğin gibi, her yükleme işleminde en fazla 200 TL yükleyebilirsin.

Papara ile tüm finansal işlemlerini ışık hızında gerçekleştir!

Papara, günlük hayatta ihtiyacın olan tüm finansal işlemlerin için sana en hızlı, zahmetsiz ve özgürlüklerle dolu bir hizmet sunar; üstelik senden hiçbir ücret talep etmeden! Papara hesabınla harcama ve ödemelerini borçlanmayarak yapar, ön ödemeli sistem sayesinde limitlerin senin elinde olur. Böylece hesap ücreti, kart aidatı, gecikme faizi gibi giderler veya kart ekstresiyle asla karşılaşmazsın.

Sadece İstanbulkart yüklemeleri için değil; tüm faturaların, Oyun & E-Pin ödemelerin, internet alışverişlerin ve daha fazla için Papara’yı kullanabilirsin! Hemen bir Papara hesabı oluşturup finansal özgürlük dünyasına katılmak için tıkla!