Papara hesaplarında IBAN var mı?

Papara

İçindekiler

Papara hesabında sana özel oluşturulmuş bir IBAN şimdilik yok. Ama Papara hesaplarının birer IBAN’ı olması için çalışıyoruz. Çalışmalarımızla ilgili gelişmelerden seni haberdar edeceğiz, bizi takip etmeye devam et!

Bu konuda senin için önemli olduğunu düşündüğümüz iki soruyu da aşağıda cevapladık. İlki, Papara hesabına nasıl para gönderilir sorusu. Diğeri ise banka hesabından Papara hesabına nasıl para yatırabilirsin sorusu.

Paparalı olmayan birinden nasıl para alabilirsin?

Papara’da sadece Papara hesabı olanlar sana para gönderebilir. Başkasının IBAN’ından Papara hesabına para transferi yapılamaz. Ama dediğimiz gibi, her Papara hesabının birer IBAN’ı olduğunda başkaları da Papara IBAN’larına para gönderebilecek.

Özetle, Papara hesabı oluşturan herkes sana para gönderebilir. İster telefon rehberinden seni seçerek sana hızlıca para gönderebilir. İstersen de o kişiyi rehberinden seçerek ondan para isteyebilirsin. Papara'da hesap hesap oluşturmak ücretsizdir.

Banka hesabından Papara hesabına nasıl para yatırabilirsin?

Banka hesabından Havale/EFT ile Papara hesabına saniyeler içerisinde para yatırabilirsin.

Bunun için uygulama içerisindeki “Para Yatır > Havale/EFT ile Yatır“ adımlarını takip etmen yeterli.

Papara’nın diğer bankalardaki IBAN’larından birisini seçip o IBAN’a para gönderdiğinde tutar Papara hesabına saniyeler içerisinde yansır.

Unutma! Para gönderme işleminde açıklama kısmına Papara Numaranı yazmalısın.

Papara hesabına para yatırabileceğin yöntemler neler?

Papara hesabına aşağıdaki 5 farklı yöntem ile para yatırabilirsin.

  • Banka hesabından Havale/ EFT ile
  • Banka/kredi kartları ile
  • Kartsız işlem ile ATM’lerden
  • Papara Card ile ATM’lerden
  • CarrefourSA, Teknosa veya PTT kasalarından.

Papara ile yapabileceğin diğer para transferi işlemleri neler?

  • Para gönderme: Para Transferi > Para Gönder > Cep Numarası adımlarını takip edip rehberden isim seçerek 7/24 ücretsiz para gönderebilirsin. Para transferi işlemlerine GIF ve emoji ekleyebileceğini de unutma.
  • Başkasının IBAN’ına para gönderme: Papara hesabından Paparalı olmayanlara da 7 gün 24 saat ve ücretsiz olarak para gönderebilirsin. Para Transferi > Para gönder > Papara No/IBAN adımlarını takip et ve işlemini tamamla.
  • Para gönderme işlemi ile Papara’ya davet etme: Eğer para göndermek istediğin kişinin Papara hesabı yoksa da para gönderebilirsin. Kişiyi rehberinden seç ve para transferi işlemini gerçekleştir. Para gönderdiğin kişi SMS ile bilgilendirilir. Papara hesabını oluşturduğunda gönderdiğin para iletilir.
  • Düzenli para transferi: Papara ile düzenli para transferi yapmak istersen de işin çok kolay. Bir para transferinin bitiminde çıkan Düzenli Para Transferi Tanımla butonuna dokunarak veya Para Transferi > Düzenli Para Transferi adımlarını takip ederek bunu yapabilirsin. Düzenli para transferi ile günlük, haftalık veya aylık para transferi talimatları tanımlaman mümkün.


Papara