O meşhur konuya gelelim: Papara IBAN öğrenme

Papara

İçindekiler

Selam Paparalı! O çok aradığın  Papara IBAN öğrenme konusunu açıklamaya geldik. Papara IBAN öğrenme konusunu sıklıkla aradığını biliyoruz. Biz de adeta meşhur bir soru haline gelen ve hemen her Paparalının merak ettiği Papara IBAN öğrenme konusunu detaylıca anlatalım istedik.

Papara’da IBAN var mıdır, Papara IBAN numarası nedir, Papara IBAN nasıl öğrenilir gibi soruları da bununla birlikte sıklıkla soruyor olmalısın. Finansal işlemleri hiç olmadığı kadar kolaylaştıran, hesaplı bir hale getiren ve güvenilir kılan Papara’da biliyorsun ki para göndermek ve para istemek hem kolay hem de olabildiğince az maliyetlidir. Ve aslında, Papara’da para transferi yaparken Papara IBAN’a ihtiyacın bile yoktur. O çok aradığın Papara IBAN öğrenme yerine Papara hesap numaran veya cep telefonu numaran ile para transferi işlemlerini gerçekleştirebilirsin. Eğer ki Papara IBAN öğrenme için araştırmaya devam ediyor ve buna ihtiyaç duyuyorsan işte detaylar…

Papara IBAN nedir?

Papara IBAN öğrenme konusu sıklıkla sorduğun ya da aradığın konulardan biri. Geleneksel bankacılık işlemlerinde para transferi yaparken bankalar arası bir adres olarak tanımlayabileceğimiz IBAN, Papara’nın son finansal teknolojileri kullanan yenilikçi yapısında oldukça farklı. Çünkü Papara’da para transferi işlemlerinde Papara IBAN kullanılmamaktadır. Bunun yerine Papara hesap numaran yeterlidir.

Papara’da, Papara IBAN sadece kendine ait bir banka hesabından Papara hesabına para yatırırken kullanırsın. Diğer para transferi işlemleri için Papara IBAN kullanılmaz.

Papara IBAN öğrenme

 • Havale/ EFT ile
 • Kendine ait banka/kredi kartından
 • Kartsız işlem ATM’lerden
 • Papara Card ile ATM’lerden
 • CarrefourSA, Teknosa veya PTT kasalarından para yatırabilirsin.

Para yatırma işlemlerinde Havale/EFT seçeneğini tercih ettiğinde ise işlemini gerçekleştirebilmen için Papara IBAN’ına ihtiyacın olur. İşte tam bu noktada Papara IBAN numaranı kullanabilirsin. Papara IBAN numaran ve Papara numaran ile kendine ait banka hesabından Papara hesabına para gönderebilirsin.

💡
Unutma! Bu işlem başkasının banka hesabından yapılan para gönderme işlemlerinde kullanılmaz. Sadece kendine ait bir banka hesabından yapacağın havale/EFT işlemlerinde Papara IBAN numarası kullanılır. Diğer para transferi işlemlerinde Papara hesap numaranı kullanabilirsin.

Papara IBAN ve Papara hesap numaranın ne olduğunu bilmiyorsan, sırayla aşağıdaki adımları takip edebilirsin.

İlgili içerik: Papara numarası nedir?

Papara IBAN sorgulama

 • Papara hesabına gir
 • Ana ekrandaki Yatır seçeneğine dokun
 • Havale/EFT ile Yatır seçeneğini seç
 • Banka seçimini yap
 • Ekranda çıkan Papara IBAN’a dokun ve kopyala.

Hepsi bu kadar.

💡
Tercih ettiğin bankaya göre Papara IBAN’ın farklı olacaktır. Papara hesabına Havale/EFT ile para yatırırken bu ayrıntıya dikkat etmen gerektiğini unutma. 

Papara Hesap Numarası

 • Papara hesabına gir
 • Ayarlar menüsüne dokun
 • Bilgilerim seçeneğini seç
 • Son olarak Hesap Numarasına dokun ve öğren.

Ziyaret etmiş olduğun bu son kısımda Papara hesap numaran gözükür. Çıkan bu numaranın üzerine dokunduğun zaman sana özel olan numaranı kolayca kopyalamış olursun. Eğer izlemen gereken bu üç adım konusunda bir sorun yaşadıysan ya da başka bir biçimde hesap numaranı öğrenmek istiyorsan bir yol daha var. O da Papara’nın destek ekibiyle iletişime geçmek. Bunu 0850 340 0 340 numaralı Papara destek ekibini arayarak yapabilir; kolayca kişisel hesap numaranı öğrenebilirsin.

Destek ekibinin sunduğu diğer bir alternatif seçenek de mail yoluyla iletişime geçmek ve ilgili konuda yardım almak. Hesap bilgilerinin talebini beyan ettiğin kısa bir mail ile destek@papara.com adresine bir ileti yollayabilirsin. Böylece en kısa ve uygun zamanda geri dönüşün sağlanmasıyla birlikte hesap numaranı öğrenmiş olursun.

Papara’da para transferi işlemleri nasıl yapılır?

Yukarıda bahsettiğimiz gibi Papara IBAN numarası sadece Papara hesabına para yatırma işleminde kullanılır; para transferi işlemlerinde kullanılmaz. Papara’da para transferi işlemi gerçekleştirmek ise hem ışık hızında hem de ücretsizdir. Papara’da dilediğin kişiye anında para gönderebilir ya da Paparalı yakınlarından anında para isteyebilirsin. Para transferi işlemlerinde bilmen gereken diğer detaylar ise aşağıdaki gibidir;

Para gönderme

Papara hesabından diğer Paparalı yakınlarına para göndermek için IBAN’a ihtiyacın yoktur. Para Transferi > Para Gönder > Cep Numarası adımlarını takip edip rehberden isim seçerek 7/24 ücretsiz para gönderebilirsin. Para transferi işlemlerine GIF ve emoji ekleyebileceğini de unutma.

Başkasının IBAN’ına para gönderme

Papara hesabından Paparalı olmayan yakınlarına da 7 gün 24 saat üstelik de ücretsiz olarak para gönderebilirsin.

Bunun için Para Transferi > Para gönder > Papara No/IBAN adımlarını takip edip işlemini gerçekleştirebilirsin. IBAN'a para transferi hakkında daha fazla bilgi öğrenmek için ilgili yazımıza göz atabilirsin.

İlgili içerik: IBAN'a para transferi

Papara’da geliştirdiğimiz bir diğer hayatı kolaylaştıran özelliklerden biri olan “IBAN Tarama” özelliğini de kullanarak rakamlar arasında kaybolmaz, işlemini anında gerçekleştirirsin.

Para gönderme işlemi ile Papara’ya davet etme

Eğer para göndermek istediğin kişinin Papara hesabı yoksa da yine para gönderebilirsin. Kişiyi seç ve para gönderme işlemini gerçekleştir. Daha sonra karşı taraf Papara hesabını oluşturduğunda gönderdiğin para iletilecektir.

Para isteme

Acil paraya ihtiyacın olduğunda Papara ile diğer Paparalı yakınlarından kolayca para isteyebilirsin. Para Transferi > Para İste adımlarını takip et, Cep Numarası ya da Papara Numarası seçeneklerinden dilediğini tercih ederek işlemini gerçekleştir. Karşı taraf talebini kabul ettiğinde paran hesabına anında yatacaktır.

Düzenli para transferi

Papara ile periyodik para transferleri yapmak istiyorsan da işin çok kolay. Bir para transferinin bitiminde çıkan Düzenli Para Transferi Tanımla butonuna dokunarak veya Para Transferi > Düzenli Para Transferi adımlarını takip ederek bunu yapabilirsin. Düzenli para transferi ile günlük, haftalık veya aylık para transferi talimatları tanımlaman mümkün.

QR kod ile para gönderme

Peki Papara’da QR kod ile para gönderebileceğini biliyor muydun? Bu işlem de çocuk oyuncağı kadar kolay.

QR kod ile para transferi yapmak için QR İşlemleri > Ödeme Yap adımlarını izle. Açılan ekranda alıcının oluşturduğu Papara QR kodunu kamera ya da Galeri’den seçerek okut. İletmek istediğin tutarı belirle ve işlemi noktala.

Hızlı ve kolay işlemler için şimdi Paparalı ol

Sadece para transferi değil, fatura, oyun & dijital kod ödemeleri, İstanbulkart’a bakiye yükleme, tüm dünyada geçerli Papara Card ve harcadıkça kazandıran Cashback gibi Papara’da birçok ayrıcalıklı hizmet var. Şimdi sen de aramıza katılarak hesaplı ve keyifli bir finans deneyimi yaşayabilirsin. Papara hesabını saniyeler içinde ücretsiz oluşturmak için aşağıdaki butona tıklayabilirsin.

PaparaBireysel Finans