Papara hesabın için bilmen gereken 7 şey

Papara

İçindekiler

Türkiye’de 11 milyonu aşkın kişi, finans işlemleri için Papara’yı tercih ediyor. Papara’da kullanıcılarımıza ayrıcalıklı bir deneyimi yaşatırken, güvenlik için teknolojinin imkan sunduğu tüm olanaklardan faydalanıyoruz. Kullanıcılarımızın hesap ve kişisel bilgilerini korumak için gerekli tüm aksiyonları alıyoruz. Biz bu önlemleri alırken senin de bilmen gereken bazı konular var. Bunların neler olduğunu öğrenmek istersen ilgili içeriğimize göz atabilirsin.

İlgili içerik: Bilgi güvenliğin için bilmen gerekenleri senin için sıraladık

Güvenlik konusunda bilmen gerekenler

Papara, Bankalararası Kart Merkezi, MasterCard ve Visa üye kuruluşudur. 6493 sayılı yasa kapsamında kurulmuş bir elektronik para ve ödeme hizmetleri kuruluşu olan Papara, 5549 sayılı yasa kapsamında Mali Suçları Araştırma Kurulu yükümlü kuruluşları arasında yer alır.

Papara hesabını sadece sen oluşturabilirsin

Papara hesabın sana özeldir, başkası tarafından oluşturulamaz ve kullanılamaz. Papara’da hesap açma süreci, yüz tanıma/doğrulama sistemi gibi teknolojik özelliklerle güvenli bir şekilde gerçekleştirilir. Bu konuda senin dikkat etmen gereken ise bilgi gizliliğini sağlama konusudur. Her ne sebeple olursa olsun kişisel bilgileri kimseyle paylaşmaman gerekir. Bilgilerin 3. partilere aktarılması, mağduriyet yaşamana neden olabilir.

Bilgilerini kimseyle paylaşma! Kötü niyetli yaklaşımlara dikkat

Kişisel bilgilerini kimse ile paylaşmaman gerektiği konusuna dikkat çekmiştik. Hiçkimse senden fotoğraf, ikametgah adresi ve nüfus bilgilerini talep edemez. Eğer kişi ya da kişiler senden bilgilerini talep ederse veya sana ait olan bilgileri almak için ücret ödeme vaadinde bulunurlarsa kesinlikle kabul etmemelisin. Bu, bilgilerinin ihlal edilmesi anlamına gelir ve kişisel bilgilerinin kötü niyetli şahısların eline geçmesi demektir. Her türlü riske ve mağduriyete açık kapı bırakabilir.

Tahmin edilmesi zor bir şifre belirle

Kişisel bilgilerin dışında hesap şifren de sana özeldir ve kimsenin bilmemesi gerekir. Papara’da hiçbir işlem için senden şifre talep etmeyiz. Bunun yerine doğrulama kodu ile işlem gerçekleştiririz. Tahmini kolay olan (doğum tarihi gibi) bilgileri şifre olarak belirlememelisin. Çünkü doğum tarihi gibi bilgilere sosyal medya hesaplarından aboneliğinin olduğu farklı platformlara kadar her yerden kolayca ulaşılma imkanı var. Şifre oluştururken bu ayrıntıya dikkat etmen gerektiğini hatırlatmak isteriz.

Farklı platformlarda geçerli olan şifrelerinin aynısını kullanmamalısın. Tahmin edilme olasılığı olmayan, farklı bir şifre oluşturmak her zaman daha güvenlidir. Tüm bu detaylara dikkat ederek şifreni oluşturursan bir güvenlik önlemini daha almış olursun.

Paran Papara’da güvende

Papara’da hem hesap bilgin hem de paran güvendedir. Teknolojik altyapımız ve güvenlik donanımlarımız ile bunu en ileri düzeyde sağlıyor, olabilecek risklere karşı önceden senaryolar hazırlayarak önlemlerimizi alıyoruz. Papara’da sorun yaşamadan finansal işlemleri gönül rahatlığı ile gerçekleştirebilirsin.

Ekibimiz seni korumak için çok çalışıyor

Teknolojik güvenlik duvarımıza ek, Papara’da bilgi güvenliğini sağlamak için çalışan, alanında uzmanlaşmış güçlü bir ekibe sahibiz. Mali suçları araştırma ve siber güvenlik ekiplerimiz, bilgi güvenliğini sağlamak için aralıksız çalışıyor, dünyadaki gelişmeleri takip ederek ileri seviye bir teknolojiden faydalanıyor. Şüpheli bir işlem tespit ettiklerinde de hızla aksiyon alarak dolandırıcılık tehditlerini ortadan kaldırıyor.

Destek ekibimiz her zaman yanında

Papara’da eşsiz bir deneyim sunmak için geri bildirimlerin bizim için çok değerli. Aklına takılan bir soru olduğunda ya da herhangi bir sorun ile karşılaştığında bize 0850 340 0 340 telefon numarası ya da destek@papara.com adresi üzerinden dilediğin zaman ulaşabilirsin. Konuyu senin için incelemekten ve yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

Aramıza katıl

Henüz Papara’nın yenilikçi, hızlı ve güvenli dünyasına adım atmadıysan zaman kaybetmeden aramıza katılabilirsin. Ücretsiz Papara hesabını oluşturmak için şimdi harekete geç ve aşağıdaki butona tıkla.

250-px-button-2

Papara