Nasıl Papara hesabı açarım?

Papara

İçindekiler

Papara hesabı saniyeler içinde açılır ve anında kullanmaya başlanır. Üstelik Papara hesabı oluşturmak tamamen ücretsizdir. Peki nasıl Papara hesabı açılır biliyor musun? Cevabı çok kolay.

Senin için temelden başlayalım ve nasıl Papara hesabı açarım sorusunun cevabını yanıtlayalım. Başlamadan önce Papara uygulamasını hemen indirip hesabını oluşturarak 7/24 ücretsiz para transferinden fatura ödemelerine, oyun & dijital kod satın alımlarından harcadıkça kazandıran Cashback’e kadar birçok işlemi tek bir yerden ayrıcalıklı bir deneyimle gerçekleştirebileceğini de bil isteriz.

Şimdi gel, nasıl Papara hesabı açarım sorusunun yanıtını öğrenelim.

💡
Küçük bir not: Sen bu yazımızı okuyup Papara hesabının nasıl açılacağını öğrenirken Papara uygulamasını indirmeye başla. Böylece zaman kaybetmeden hesabını oluşturabilirsin. 🙂

Papara hesabı açmak için ilk adım

Papara hesabı açmak için iki seçeneğin var. Papara uygulamasını indirerek hesap açma sürecini tercih etmen daha kolay olabilir. Tabii seçim senin. Papara hesabını Papara.com adresinden veya Papara uygulaması üzerinden kolayca oluşturabilirsin. Bunun için takip etmen gereken adımlar şu şekilde;

  • Hesap Aç butonuna dokun
  • Ad, soyad, e-posta, cep telefonu bilgilerini git
  • Şifre belirle

Eğer istersen Facebook ve Google hesapların üzerinden de Papara hesabını oluşturabilirsin.

  • Cep telefonu numaranı gir ve işlemini tamamla.

Papara hesabın oluştu bile, hepsi bu kadar!

Papara hesap işlemleri

Hesabını oluşturdun, şu an onaysız bir Papara hesabına sahipsin. Şimdi daha fazla işlem erişimi ve yüksek limitler için hesabını kolayca onaylı veya sözleşmeli hesaba geçirebilirsin. Neden mi onaylı ve sözleşmeli hesaba geçmelisin? İşte yanıtı.

Sözleşmeli ve onaylı hesabın onaysız hesap ile farkı

Onaysız hesap sahibi olduğunda hesap bakiye limitin 1.250 TL’dir ve hesabında yapabileceğin işlemler kısıtlıdır. Onaylı veya sözleşmeli hesaba geçtiğinde ise bakiye limitin sınırsız olur. Ve Papara’nın geliştirdiği ayrıcalıklı birçok teknolojik ürün ve hizmetten faydalanabilirsin.

Örneğin bölüştür özelliği. Papara Card ile yaptığın harcamaları hiçbir efor sarf etmeden diğer Paparalı yakınlarında kolayca bölüştürebilirsin. Veya harcadıkça nakit kazandıran Cashback. Papara Card ile birçok anlaşmalı markada yaptığın harcamalarda sabit oranlarda nakit kazanır ve bütçene destek olursun. Anlatmaya doyamadığımız bir diğer örneklerimizden biri de başkasının IBAN’ına yapılan 7/24 ücretsiz para transferi. Papara hesabın üzerinden 7 gün 24 saat başkasının IBAN’ına para gönderebilir, IBAN tarama özelliğinden faydalanabilir ve para transferi işlemlerini emoji ve GIF ekleyerek eğlenceli bir hale getirebilirsin. Bunun için sözleşmeli hesaba geçmen gerekir. Onaylı veya sözleşmeli hesaba geçmek hiç zor değil, birkaç adımda kolay ve ücretsiz olarak hesabını onaylı veya sözleşmeli hesaba yükseltebilirsin.

Papara hesabı nasıl onaylanır?

Onaylı hesaba geçmeye karar verdiysen, bunun için tercih edebileceğin ve takip edebileceğin birkaç farklı yol var. Hesap onaylama işlemin için nüfus kimliğine ihtiyacın olacak. Kimliğini hazırladıysan aşağıdaki adımları takip ederek ve senin için hazırladığımız videoları izleyerek hesabını nasıl onaylayacağını öğrenebilirsin.

  • Papara hesabına gir
  • Hesabını onayla butonuna dokun
  • Kimlik tipini seç ve adımları takip et

Yeni TC Kimlik Kartı ile onaylı hesaba geçme

Eski nüfus cüzdanı ile onaylı hesaba geçme

Ehliyet bilgileri ile onaylı hesaba geçme

Yabancı Kimlik Kartı ile onaylı hesaba geçme

💡
Eğer sözleşmeli hesaba geçmek istersen de aşağıdaki videoyu izleyebilir ve Papara Black Card talep edebilirsin. Papara Black Card’a; Papara Card > Yeni Kart Ekle > Black Card’a başvur adımlarını takip ederek talep edebilirsin. İsmine özel hazırlanan kartın adresine ücretsiz olarak teslim edilecektir. 

NFC özelliğini kullanarak Yeni TC Kimlik Kartı ile sözleşmeli hesaba geçme

Papara Card’lar neler?

Kullandığın hiçbir karta benzemeyen, aylık kart aidatı ve kart ücreti olmayan Papara Card’lar oldukça özel ve havalı. Papara Card’ları dünyanın her yerinde ve internette özgürce kullanabilir; ATM’lerden para yatırıp/çekebilirsin. Papara’da hem fiziksel hem de online harcamaların için ihtiyaçlarına uygun kartlar vardır. Şimdi seni Papara Card’lar ile kısaca tanıştıralım. Papara Card’lar ile ilgili daha fazla bilgi almak istersen de bu yazımızı tamamladıktan sonra ilgili içeriğimize göz atabilirsin.

İlgili içerik: Papara Card nedir, nereden alınır?

Papara Black Card: İsmine özel hazırlanır, Black Card’a sahip olduğunda sözleşmeli hesaba geçmiş olursun ve başkasının IBAN’ına para transferi yapabilirsin.

Papara Edu Card: Anlaşmalı satış noktalarından 5 TL ücretle satın alırsın. Lite Card’ın hesabında tanımlandığında ödediğin ücret anında iade edilir.

Papara Batman Card: Papara hesabın üzerinden başvuruda bulunabilirsin. Havalı bir tasarıma sahip olan Batman Card’ın ücreti 75 TL’dir ve adresine teslim edilir.

Papara Sanal Kart: İnternet harcamaların için saniyeler içinde oluşturup kullanabilirsin. Harcama limiti belirleyip, kartını isimlendirebilirsin.

Hayalet Sanal Kart: İnternet harcamalarında güvenliğinden emin olmadığın sitelerde kullanabilirsin. Hayalet Sanal Kart, tek kullanımlık bir karttır. Harcaman yapıldıktan sonra senin hiçbir aksiyon almana gerek olmadan otomatik olarak yok olur. Böylece güvenle kullanabilirsin.

Hediye Kartı: Sevdiklerine armağan göndermenin orjinal yoludur. Papara hesabın üzerinden marka ve harcama limitini belirleyip dilediğin yakınına hediye edebilirsin.

Papara Edu Card: Öğrenciler için geliştirilen bir harçlık kartıdır. Edu Car, tıpkı Lite Card gibi anlaşmalı satış noktalarından alınabilir.

Papara Metal Card: Türkiye’nin ilk ve tek ön ödemeli metal kartıdır. 18 gram paslanmaz çelikten üretilen Papara Metal Card bir premium göstergesidir.

Şimdi Paparalı ol!

Papara hesabını nasıl açacağını, onaylı ve sözleşmeli hesaba nasıl geçeceğini öğrendin. Hadi o zaman, hesabını ücretsiz oluştur ve aramıza katıl. 7/24 ücretsiz para transfer et, faturalarını öde, İstanbulkart’a bakiye yükle, aboneliklerini takip et veya harcamalarını bölüştür. Yepyeni ve keyifli bir deneyim için şimdi aşağıdaki butona tıkla.

Papara