Papara hakkında senden gelebilecek soruları burada topladık

Papara

İçindekiler

Papara’da eşsiz bir deneyim yaşaman ve finansal özgürlüğün tadını çıkarman en büyük önceliğimiz. En iyi finansal deneyimi yaşayabilmen için tüm işlemlerini sorunsuz ve anında gerçekleştirmeni sağlayarak seni gelenekselleşmiş bankacılık tecrübelerinden çok farklı bir dünyaya davet ediyoruz. Sana da Paparalı olarak finansal özgürlüğün tadını çıkarmak kalıyor. Tabii, bu kadar yenilikçi ve kolay bir finansal deneyim, klasik bankacılık sistemlerine alışık kişilere “gerçek olmak için fazla iyi” gelebiliyor ve zaman zaman Papara’nın özelliklerinden kaçırdığın noktalar olabiliyor. Biz de bunu düşünerek aklına takılabilecek soruları senin için araştırdık ve yazımızda topladık. Aşağıda paylaştığımız bilgilerle, Papara deneyimini en üst seviyeye çıkarabilirsin.

Papara hesabına nasıl para yatırılır/çekilir?

Papara’da hesabına para yatırmak da çekmek de çok kolay. Dilediğin an 7/24 hesabına para çekebilir ya da yatırabilirsin.

Para çekmek için papara.com adresinden ya da Papara uygulamasından hesabına giriş yapıp, kendine ait banka hesabından IBAN numarası ile para çekebilir veya Papara Black Card’ınla tüm ATM’lerden 7/24 işlemini tamamlayabilirsin.

Eğer hesabına para yatıracaksan, bunun için birçok seçeneğe sahipsin. İster kendine ait banka hesabından, ister kartsız işlemle, ister Papara Lite Card veya Papara Black Card ile tüm ATM’lerden ya da CarrefourSA kasaları, TeknoSA ve PTT şubelerinden hesabına kolayca para yatırabilirsin. Kendine ait banka hesabından para yatırmayı tercih edersen Papara IBAN numaranın doğru girdiğinden ve Papara numaranı açıklama kısmına yazdığından emin olmayı unutma.

Papara’da işlemleri nasıl gerçekleştireceğini öğrenmek istersen daha fazla bilgi için YouTube kanalımızdaki videolara ulaşabilirsin.

Papara Black Card nasıl talep edilir ve kargo takibi nasıl yapılır?

Tüm dünyada kullanabileceğin, ATM’lerden para yatırabileceğin/çekebileceğin ismine özel hazırlanan ücretsiz Papara Black Card’ı talep etmek çok kolay. Üstelik aidat ya da ek ücret derdi yok, sadece kazanmak var!

Papara hesabına papara.com adresinden ya da uygulamasından giriş yapıp, Card menüsünde yer alan Black Card İste seçeneğinden talebini kolayca oluşturabilirsin.

Talebini oluşturduktan sonra kartın 10 iş günü içerisinde adresine gönderilir. Papara Black Card gönderin AGT kargo ile yapılır. Papara Black Card kargo takibini buradan yapabilirsin.

Cashback ile harcadıkça kazan—Nasıl mı?

Sonsuz koşullara bağlı, özgürce harcayamadığın kazançlara Papara’da yer yok. Anlaşmalı markalarda yapacağın harcamalarda Papara Cashback ile anında nakit kazanırsın. Üstelik koşulsuz ve şartsız!

Papara Cashback ile harcadıkça kazandığın nakit Papara hesabına anında yatar. Ayrıca, “Ay Sonunda Al” seçeneği ile ayın son günü kazançlarını toplu olarak alabilirsin. Eğer kazancını ay sonunda toplu olarak almak istersen Papara.com adresinde ya da uygulamasında yer alan “Cashback Ayarları” bölümünden “Ay Sonunda Al” seçeneğini seçebilirsin.

Papara Cashback hakkında daha fazla bilgiye ve anlaşmalı markalara buradan ulaşabilirsin.

Papara ile aylık bütçe yönetimi nasıl yapılır?

Aylık bütçenin tüm kontrolünü elinde tutmanı sağlayan Papara, Aylık Özet ekranı ile bir ay içerisinde yaptığın -en sık ya da az işlemlere kadar- tüm detayları tek bir ekrandan kolayca görmeni sağlar. Hesabını bilip, bütçeni kontrol altına tutmak için sen de ay bazlı yaptığın tüm harcamaları görüp diğer aylarla karşılaştırabilirsin.

Papara uygulamasına giriş yapıp sol üstteki menüye dokunduğunda karşına çıkan Aylık Özet ile inceleyebileceğin hesap hareketlerin şöyle:

 • Ay içinde hesabına giren ve çıkan para
 • Papara Card ile yaptığın harcama
 • Ulaşım, giyim, yeme & içme, market, online alışveriş, dizi & film, spor, dijital ürünler ve abonelikler kategorilerinde yaptığın aylık harcama
 • En yüksek ve en düşük harcama yaptığın markalar
 • Aboneliklerine yaptığın harcamaların ayrıntılı dökümü
 • Cashback ile kazandığın tutar
 • Fatura ödemelerin

Papara Aylık Özet’i ayrıntılı olarak incelemek için yazımızı okuyabilirsin!


Papara ile nasıl hesap bölüştürülür?

Artboard-2-copy_2x--1-

Papara’nın günlük hayatına kazandırdığı yenilikçi deneyimlerden bir diğeri ise Bölüştür özelliği. Papara Card ile yaptığın ödemeni yakınlarınla kolayca bölüştürebilirsin. Bunun için sadece harcamanı belirleyip, kişileri seçmen gerekir. Yakınların harcama bölüştürme talebini tek bir adımla onaylar, tutar ise Papara hesabına anında geçer. Papara ile hesabı şekilde bölüştürmek için izlemen gereken adımlar şöyle:

 • Papara uygulamasında sol üst köşede yer alan seçenekler bölümüne dokun
 • Bölüştür'ü seç
 • Bölüştürmek istediğin harcamanı seç
 • Harcamanı paylaşacağın Paparalıları seç ve devam et
 • Bölüştürmek istediğin tutarı, kişileri belirledikten sonra dilediğin gibi düzenleyebilirsin. Harcamanı en fazla 10 kişi ile bölüşebileceğini unutma.
 • Onayla butonuna dokun ve işlemini tamamla
 • Arkadaşların talebini onayladığında bölüştürmek istediğin tutar anında hesabına yansır

Papara QR ile nasıl ödeme yapılır?

Artboard-2_2x--1--2

Türkiye’de QR kod ile ödemeyi herkesle buluşturan Papara’nın bu yenilikçi ödeme yöntemini deneyimlemediysen ilk fırsatta geleceğe yolculuk rehberin burada. Papara QR ile ödeme yapmak için Papara uygulamasına giriş yap, menünü alt kısmında bulunan QR işlemlerine dokun ve kodu okut. Hepsi bu kadar!

Papara QR’ın geçerli olduğu taksilerde, QR ile ödeme yapacağın ilk yolculukta Cashback ile 15 TL nakit kazanabileceğini hatırlatırız.

Papara ile abonelik yönetimi nasıl yapılır?

Artık eğlence tüketimimizin neredeyse tamamını online platformlar üzerinden karşılıyoruz. Durum böyle olunca da bir ay içinde birden fazla platforma ödeme yapıyorsun. Netflix, YouTube, Exxen, Spotify gibi platformların abonelik yönetimi için artık ayrı ayrı işlem yapmana gerek yok; Papara’da tüm aboneliklerini aynı ekran üzerinden yönetebilirsin. Sen de platform ödemelerini Papara Card ile yaparak hem tüm aboneliklerini kolayca takip et, hem de bilgin dışında gerçekleşen bir ödemen olmasın.

Papara’da aboneliklerini yönetmek için izlemen gereken adımlar şöyle:

 • Papara hesabına giriş yaptıktan sonra Papara Card seçeneğine dokun
 • Ödeme yaptığın Papara Card'ı seç
 • Abonelikler'e dokun ve ayrıntıları görüntüle
 • Aboneliğini iptal etmek istersen ödeme yapmak istemediğin markayı seç
 • İşleme Açık butonuna dokun.

Hediye göndermenin dijital yolu, Hediye Kartı nasıl armağan edilir?

Artboard-2-copy-2_2x--1--1

Yakınlarına hediye almanın en teknolojik yolu yine Papara’dan! Artık kime, ne hediye alacağını günlerce düşünmene gerek yok; işi karşı tarafa bırakarak herkesin kârlı çıkmasını sağlayabilirsin. Hediye vermenin en teknolojik yolu Hediye Kartı’nı saniyeler içinde oluşturmak için izlemen gereken adımlar şöyle:

 • Ödemeler menüsüne gir
 • Hediye Kartı seç
 • Marka seçimini yapHediye Kartı göndermek istediğin kişiyi seç ve tutar belirle ve hediye seçme işini karşı tarafa bırak!

Tek kullanımlık harcamalar için Hayalet Kart nasıl oluşturulur?

Papara-SSS-02

İnternet alışverişlerinde sana en güvenli deneyimi yaşatan Papara’nın sunduğu tüm kartlarla online alışveriş yapabilirsin, ama yine de tedbiri elden bırakmak istemiyorsan güvenliğinden endişe ettiğin bir internet sitesinde alışveriş yaparken tek kullanımlık Hayalet Sanal Kart’ı kullanabilirsin! Harcamandan sonra anında yok olan Hayalet Sanal Kart’ı oluşturmak için;

 • Papara hesabına giriş yap
 • Papara Card menüsüne gir ve Yeni Kart’a dokun
 • Hayalet Kart Oluştur’u seç

Hepsi bu kadar!

İşte tüm işlemler bu kadar! Bu bilgilerin yardımcı olacağını umarız. Aklına takılan farklı bir konu olduğunda bize destek@papara.com ya da 0850 340 0 340 telefon numarasından ulaşabilirsin.

Hâlâ Paparalı değil misin? Papara tamamen ücretsiz!

Papara’nın sunduğu finansal özgürlük deneyimine hâlâ geçmediysen, saniyeler ayırarak ücretsiz bir Papara hesabı oluşturman yeterli. Tüm finansal işlemlerini aslında ne kadar kolay gerçekleştirebileceğini gördüğünde şaşıracağından eminiz :)

Hemen ücretsiz bir Papara hesabı oluşturmak için butona dokun, saniyeler içinde finansal özgürlük dünyasına taşın!

Buton-kucuk-10

Papara