Papara finansal özgürlüğün önündeki tüm engelleri kaldırıyor!

Papara

İçindekiler

Bugün, 15 Ekim Dünya Baston Günü! Papara olarak sana harika bir haberimiz var. Bildiğin gibi, Paparalıları her geçen gün yeni ürün ve hizmetlerimizle buluşturuyoruz. Finansal özgürlüğün herkesin hakkı olduğuna inandığımız için de gerçekleştirdiğimiz son iş birliği ile tüm engelleri aşıyoruz!

BlindLook ile yürüttüğümüz ortak çalışma sonunda, görme engellilerin de Papara’nın finansal özgürlük dünyasına ses odaklı teknoloji ile erişebilmelerini sağlıyoruz.

Dünyada ve ülkemizde görme engelli bireyler, günlük yaşamda birçok olanağa, ürüne ve hizmete erişimde zorluklarla karşılaşıyor. Hesap açma, para transferi, fatura ödeme gibi finansal işlemler de bu zorluklar arasında yer alıyor. Bu işlemleri gerçekleştirmek isteyen görme engelli bireyler, mutlaka bir başka kişinin kendisine eşlik etmesi ihtiyacını hissediyorlar.

Engelleri ortadan kaldırmak ve finansal eşitliği sağlamak için önemli bir adım atarak görme engellileri sosyal hayat ve dijital dünyada özgürleştirme misyonuyla hareket eden BlindLook ile bir iş birliği yaptık. Bu birliktelik kapsamında görme engelliler, BlindLook’un ses odaklı teknolojisi sayesinde Papara’yı rahatça kullanabilecek ve tüm finansal işlemlerini güvenli ve özgür bir şekilde gerçekleştirme deneyimi yaşayacak.

Finansal özgürlük artık engel tanımıyor!

Finansal özgürlüğü görme engellilerle buluşturma projemizin en büyük destekçilerinden CEO’muz Ahmed Faruk Karslı, BlindLook ile yaptığımız iş birliğinin arkasındaki motivasyonu şu cümlelerle anlatıyor:

“Günlük hayatımızda kolayca gerçekleştirdiğimiz eylemler, engelli bireyler için büyük zorluk olabiliyor. Papara olarak kullanıcılarımıza sunduğumuz hizmetlerden görme engellilerin de zorlanmadan, özgürce yararlanmasını istiyoruz. Toplumda kimseyi kategorize etmeden, herkesin eşit olanaklarla finansal işlemlerini gerçekleştirebileceği hizmetleri sunmak, bunu olabilecek en iyi deneyimle sunmak birincil önceliğimiz. Bu doğrultuda teknolojinin bizlere sunduğu imkânlardan faydalanarak engelleri kaldırdık ve Papara’yı görme engelli bireyler için de erişilebilir kıldık. Özellikle pandemi koşullarında engelli vatandaşlarımızın dijital ekonominin bir parçası hâline gelebilmelerini çok önemsiyoruz. Blindlook ile olan birlikteliğimiz sayesinde onlar da finansal işlemlerini kolaylıkla Papara uygulaması ve web sitesi üzerinden gerçekleştirebilecek.”

Herkes için erişilebilir bir dünya kurmak için teknoloji destekli projeler üreten BlindLook, görme engellileri sosyal hayat ve dijital dünyada özgürleştirmek için yenilikçi çözümler üretmeye devam ediyor. BlindLook kurucuları Sadriye Görece ve Cihat Ersin Aydın, engelsiz Papara iş birliğini şu cümlelerle anlatıyor:

“Türkiye’de 1 milyon görme engelli birey yaşıyor. Bu kitle hayatlarının birçok alanında engelleniyorlar. Papara ile kurduğumuz iş birliği sayesinde görme engellilerin finansal işlemlerde yaşadıkları engelleri ortadan kaldırdık.  Papara  uygulamasını ya da web platformlarını kullanabilmek görme engelliler için sadece dijital bir çözüme erişimden çok daha öte bir anlam taşıyor. Bu adım, görme engelli bireylerin toplumda tek başlarına var olabilme ve bağımsız yaşam gayretlerini de destekliyor. Görme engelli kitlenin ailesini ve yakın çevresini de dahil ettiğimizde, 5 milyon kişinin hayatına dokunan bir kapsayıcılık örneğine imza attık. Eşit ve engelsiz dünya hayalimize ortak olup, bu hayali büyüttükleri için Papara’ya çok teşekkür ediyoruz.”

Artboard-2-copy_2x

Finansal özgürlük herkesin hakkı; sen de aramıza katıl!

Milyonlarca Paparalının tüm günlük finansal işlemlerini en kolay şekilde gerçekleştirebilmeleri için sürekli yeni teknolojiler ve özellikler eklediğimiz Papara’nın finansal özgürlük dünyasında katılmak için artık önünde hiçbir engel yok! Hemen ücretsiz bir Papara hesabı oluşturup, geleceğin finansal deneyimine katılmak için aşağıdaki butona dokun!

Buton-kucuk-5

Haberler