Yeni nesil harçlık kartı Papara Edu Card artık satış noktalarında

Papara

İçindekiler

Dijital çağın çocuklarına yakışır çözümler sunan Papara, tüm dünyada geçerli Papara Card’ların yanı sıra, farklı ihtiyaçlara çözüm sunan yenilikçi kartlarla da hayatı kolaylaştırıyor. Harçlık kartı Edu Card da onlardan biri. Hem öğrencilerin hem de velilerin ihtiyaçlarına çözüm sağlayan Edu Card, erken yaşta finansal okuryazarlığın da temelini atıyor. Ve Edu Card, anlaşmalı satış noktalarından ücretsiz alınabiliyor.

Edu Card ile öğrenciler finansal büyümenin ilk adımını atarken hem öğreniyor hem de temassız ödeme yapıyor. Eğer sen de öğrenci ya da veli isen sana en yakın Edu Card satış noktasına gidip Papara Edu Card alabilirsin. Papara Edu Card hakkında bilmen gereken her şeyi ve Edu Card satış noktalarını bu yazıda bulabilirsin.

Papara Edu Card nedir?

Her türlü ihtiyacına göre Papara’da birbirinden farklı kart seçenekleri var. İstediğini kullanabilir ve dilediğin gibi yönetebilirsin.

İlgili içerik: Papara Card nedir, nereden alınır?

Edu Card, öğrencilere özel hazırlanan bir harçlık hesabıdır. Papara’daki diğer kartlar gibi o da seni asla borçlandırmaz, Cashback ile harcadıkça kazandırır. Nakit taşıma derdinden kurtarırken, dilediğin zaman para transferi yapabilmeni sağlar. İnternet alışverişleri, okul kantinleri ve POS cihazı geçen noktalarda temassız ödeme yapma kolaylığı sunarken, rehberden isim seçer gibi velinden ya da Paparalı yakınlarından ücretsiz para isteme/gönderme işlemlerini en hızlı şekilde gerçekleştirmene olanak sunar.

Nasıl Edu Card sahibi olabilirim?

Edu Card’a sahip olmak yine çok kolay. Bunun için yapman gereken ilk adım Papara hesabı oluşturmak. Hesabını saniyeler içinde ücretsiz oluşturabileceğini unutma. Daha sonra Papara Edu Card satış noktalarından kolayca alabileceğin Edu Card’ı hesabında tanımlayabilir, velinin de seni öğrencisi olarak eklemesi ile birlikte dilediğin gibi kullanmaya başlayabilirsin. Edu Card sahibi olmak istiyorsan anlaşmalı satış noktalarına gidip kartını 5 TL karşılığında satın alabilirsin. Bu tutarın sana iade edileceğini de söyleyelim.

Edu Card’da neler var?

Eğer öğrenci veya veli isen Edu Card’ın ikiniz için de sunduğu çözümlerle tanıştıktan sonra hayatınızı ne kadar kolaylaştıracağına inanamayacaksın. Öğrencilerin nakit taşıma derdini ortadan kaldıran Edu Card, erken yaşta bireysel ekonominin öğrenilmesini sağlıyor, kağıt ve madeni para ile de bulaşabilecek hastalık risklerini aza indirgiyor. Öğrenciler paraya ihtiyaç duydukları an velilerinden para isteyebiliyor, veliler de anında para göndermenin rahatlığı ile tanışıyor. Harçlığı evde unutmak gibi sorunları yok eden Papara Edu Card ayrıca öğrencilerin kantinlerde sıra beklemeden hızla ödeme yapabilmesini ve teneffüsleri daha iyi değerlendirebilmesini sağlıyor. Nakde ihtiyaç duyulması halinde ise öğrenciler Edu Card’ları ile ATM’lerden kolayca para çekebiliyor.

Edu Card satış noktaları

Öğrenciler, Edu Card programına dahil olan okullardan Edu Card'larını ücretsiz alabiliyordu. Artık anlaşmalı satış noktalarından da alabilecekler. Papara Edu Card ücretsizdir. Anlaşmalı satış noktalarına gidip 5 TL karşılığında satın alabilir ve bu tutarı Papara hesabında Edu Card’ını aktif ettiğinde geri alabilirsin. Böylece ücret ödememiş olursun.

Edu Card satış noktaları

 • CarrefourSA
 • D&R
 • GittiGidiyor
 • Hepsiburada
 • Teknosa
 • n11
 • Kidega
 • istegelsin
 • Trendyol

Finansal okuryazarlığın temelini at

Bu yazımızı okuduğuna göre öğrenci veya velisindir. Eğer öğrenciysen Edu Card tam sana göre. Edu Card ile nakde ihtiyaç duymadan temassız ödeme yapabilir, para yönetimini erken yaşta tecrübe ederek finansal okuryazar olabilirsin. Fiziki ya da internet harcamalarında Edu Card kullanarak harcamalarını ayrıntılı grafiklerde kategori bazlı görüntüler, aylık özet ile de nerede, ne kadar harcadığını, bir ay içerisinde gerçekleştirdiğin tüm işlem akışını kolayca öğrenirsin.

Okulda, gezide veya dışarıda acil paraya mı ihtiyacın oldu? Artık bu tür sorunlarla uğraşmana gerek yok. Velin ya da diğer Paparalı yakınların hesabına 7/24 kolayca para gönderebilir. Sen de aynı şekilde dilediğin Papara hesabına ışık hızında para gönderebilir veya Edu Card’ın ile ATM’lerden de para yatırıp/çekebilirsin.

Papara’nın harcadıkça kazandıran programı Cashback de Edu Card ile yaptığın harcamalarda da anında nakit kazandırarak bütçene destek olur. Gördüğün gibi finansal anlamda öğrencilerin ihtiyaç duyduğu tüm çözümler Papara’da. Cashback’te Netflix, Spotify ve Youtube Premium’a ek, farklı kategorilerdeki birçok marka seni bekliyor. Cashback ile hangi markalarda nakit kazanacağını merak ediyorsan aşağıdaki yazımıza göz atabilirsin.

İlgili içerik: Cashback nedir, nasıl çalışır?

Edu Card, velilerin de hayatını kolaylaştırıyor

Veli misin? O halde hem senin hem de öğrencin için harika çözümleri ile Edu Card ile tanışmalısın. Neden mi? Hemen açıklayalım:

 • Nakit problemi yok: Öğrencinin yanında yeterli para var mı diye endişelerin Edu Card ile son buluyor. Edu Card sayesinde öğrencine dilediğin an 7/24 ücretsiz para gönderebilirsin. Üstelik bunu ister Papara hesabından istersen de Papara hesabına tanımlı farklı bir banka/kredi kartın üzerinden gerçekleştirebilirsin. Sadece birkaç adımda, üstelik ışık hızında öğrencinin hesabına para göndermiş olursun.
 • Temassız ve hijyenik: Kantin, okul dışı harcamalar ve diğer ödemelerini Edu Card’ları ile temassız yapan öğrenciler, kağıt veya madeni para taşımak zorunda kalmıyor.
 • Düzenli harçlık talimatı oluşturabilirsin: “Bugün harçlık verdim mi?” ya da “Ne kadar harçlık vermiştim?” gibi unutulabilecek sorularla uğraşmana artık gerek yok. Edu Card ile öğrencinin hesabına harçlık gönderme talimatı oluşturarak düzenli bir sistem oluşturabilirsin. Öğrencinin hesabına günlük, haftalık veya aylık periyotlardan sana en uygun olanını seçip limiti belirleyerek harçlık gönderme talimatı verebilirsin.
 • Harcamaları takip edebilirsin: Veliler, öğrencilerinin harcamalarını kolay bir şekilde kontrol altında tutabilir ve takibini yapabilir. Tabii bunun için öğrencinin onayını almadan olmaz. 🙂 Öğrencinin Papara hesabından onay vermesi ile veliler öğrencilerinin harcamalarını kendi Papara hesaplarından anlık bildirimlerle takip eder, nerede, hangi işlem yapıldığını kolayca görüntüleyebilir.
 • Yönetim sendedir: Eğer veli isen öğrencinin Edu Card’ının yönetimini yapabileceğini bilmeni isteriz. Öğrencinin Edu Card’ını internet harcamalarına veya kantin dışındaki harcamalara kapatıp/açabilirsin. Böylece öğrencinin nerelerde harcama yapacağını belirler, işlemleri kontrol altında tutarsın.

Veli hesabına öğrenci nasıl eklenir?

Yukarıda paylaştığımız özelliklerden sonra Edu Card’ın avantajlarından hemen faydalanmak istiyorsan, hemen kendin ve öğrencin için kendinize ait Papara hesaplarını anında oluşturabilirsiniz. Öğrencin anlaşmalı satış noktalarından Edu Card’ını aldıktan sonra ise geride öğrencini kendi hesabına eklemek kalıyor. Bunun için aşağıdaki adımları takip edebilirsin.

 • Papara hesabına giriş yap
 • Sol üst menüye gir, Papara Edu’yu seç
 • Veliyim seçeneğine gir ve Öğrenci Ekleye dokun
 • İstenilen bilgileri gir ve işlemini tamamla.

Evet, bu kadar hızlı ve kolay.

Veli onaylama işlemi nasıl yapılır?

Öğrencilerin kendi hesaplarına veli ekleme işlemi de yine aynı şekilde oldukça kolay. Hesabına veli eklediğinde, velinin hesap hareketlerini ve bakiyenin görülebilmesi için onay vermen gerekir. Tüm bu işlemleri Velilerim menüsü üzerinden tamamlayabilirsin.

Aramıza katıl

Finansal anlamda herkesin ihtiyaç duyduğu çözümler en yenilikçi, kolay ve teknolojik özelliklerle Papara’da. Kısıtlamasız, üstelik kazandıran işlemler için şimdi sen de ücretsiz Papara hesabını saniyeler içinde oluştur ve aramıza katıl. 13 milyonu aşkın Paparalının neden Papara’yı tercih ettiğini anlamak birkaç işleme bakar. Hadi, zaman kaybetmeden aşağıdaki butona tıkla ve Paparalı olmanın ayrıcalığı ile tanış.

Papara