Papara Card’ımı Kaybettim, Ne Yapmalıyım?

Papara

İçindekiler

Kart kullanıcılarının en büyük korkularından biri kartlarını kaybetmek ya da çaldırmaktır. Kartın kaybolduğunda harcama yapılmamış olsa bile çalınmadığından emin olamayabilirsin. Dolayısıyla, her ihtimali düşünerek kartını kapatman gerekir. Böyle bir durumda da kartının bağlı olduğu kurum ile iletişime geçip, süreci takip etmek zorunda kalırsın.

Papara’da ise bu tür süreçler yaşamana gerek yok. Kart iptali işlemlerini gerçekleştirmek sadece birkaç saniyeni alır. Bunun için, telefon görüşmeleri yapman da gerekmiyor. Kartının kaybolduğunu ya da çalındığını düşündüğünde Papara web sitesi veya mobil uygulaması üzerinden hesabına giriş yapabilir ve Papara Card sekmesinden kartını ya da kartlarını tek bir dokunuşla anında kullanıma kapatabilirsin.

Herhangi bir sebep yüzünden uygulamayı ve web sitesini kullanamadığın zamanlarda da Papara Müşteri Hizmetleri sana yardımcı olmaya hazır. Günün herhangi bir saatinde 0850 340 0 340 numaralı telefonu arayarak kartını iptal etmemizi de sağlayabilirsin.

Papara web sitesinden ve mobil uygulama üzerinden kart nasıl kapatılır?

Papara’nın kullanıcı dostu arayüzünü biliyorsun. Ana sayfan seni yapmak istediğin işlemlere kolayca yönlendirmek amacıyla tasarlandı. Kartını kapatmak istiyorsan web sitenin ya da uygulamanın ana sayfasında yer alan Papara Card menüsünde sahip olduğun Papara Card’ları görüntüleyebilirsin. Kapatmak istediğin kartı seçerek ekranda beliren seçeneklerden “Kullanıma Kapat/Aç”la kartını kullanıma kapatabilirsin. Kartını kullanıma kapattığında, harcama yapılmaz ve kartını istediğin zaman yeniden açabilirsin. Kapattığın kartı tekrar kullanmaya başladığında, aynı kart numarası, son kullanma tarihi ve CVV bilgileriyle kullanmaya devam edersin.

Kartını tamamen iptal etmek istiyorsan...

Eğer kartını tamamen iptal etmek istiyorsan bu kartını tekrar açamayacağın anlamına gelir. Bunun için kartını kapatıp açabildiğin sayfadan bu kez “Kartı İptal Et” seçeneğini tercih etmelisin.

İşlem geçmişinde sana ait olmayan bir harcama mı var?

Kartın kayıp değil ama işlem geçmişinde sana ait olmayan bir harcama gördüysen, bu harcamalara itirazda bulunabilirsin. İtirazını 0850 340 0 340 numaralı çağrı merkezini arayarak ya da destek@papara.com e-posta adresinden yapabilirsin, böylece şüpheli işlemle ilgili ters ibraz (chargeback) süreci başlatılmış olur.

Kısaca Papara hesabına ve bir Papara Card’a sahip olmak kadar kartlarını kapatmak veya iptal etmek de son derece kolaydır.

Papara Card nedir, nasıl alınır? Hangi Papara Card bana uygun?

Papara Card’lar Papara hesabındaki bakiyeyi kullanmanı sağlayan, dünyanın her yerinde geçerliliği olan fiziki varlığa sahip ön ödemeli kartlardır. Bir Papara Card’a sahip olmak için önce Papara hesabı açmalısın. Papara web sitesi ve mobil uygulaması üzerinden ücretsiz olarak açacağın hesapla, Papara Black Card ve Papara Lite Card’ın özelliklerini inceleyerek sana uygun Papara Card’ı seçebilirsin.

Papara_cards

Papara Lite Card, belirli satış noktalarında 5 TL vererek alabileceğin bir Papara Card’dır. Kartını aktif hale getirdiğinde ödediğin 5 TL hesabına geri yatırılır.

Papara Black Card almak için ise web sitesi ve uygulama üzerinden başvuru yapman gerekir. Böylece kartın adına özel basılır ve en kısa sürede adresine teslim edilir. Bu işlemlerin hiçbiri için bir ücret ödemen gerekmez ve ek olarak hiçbir Papara Card’ın aylık ücreti ve aylık aidatı da yoktur.

Papara Card ailesinin bir diğer üyesi de Papara Sanal Kart’tır. Diğer iki kartın aksine Sanal Kart’ın fiziki bir varlığı yoktur ve sadece internet alışverişlerinde kullanılır. Hesabını açtığın an bakiye yükleyip kullanmaya başlayabileceğin Sanal Kart, online alışverişler, harcamalar için güvenli ve hızlı çözümler sunar.

Ayrıntılı bilgi için "Saniyeler İçinde Nasıl Paparalı Olunur?" yazımıza göz atabilir ya da papara.com adresini ziyaret edebilirsin. Sana uygun olan kartlardan birini seçerek Papara’nın sunduğu birçok fırsattan hemen yararlanmaya başla.

Papara