Başarıyla üye oldunuz Papara Blog
Great! Next, complete checkout for full access to Papara Blog
Welcome back! You've successfully signed in.
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.
Papara Card Nedir? Papara Card Nereden Alınır?

Papara Card Nedir? Papara Card Nereden Alınır?

. Okuma süresi: 4 dk

Papara Card, 2021 Temmuz ayı itibariyle Türkiye'de 9.3 milyonu aşkın Paparalı'nın günlük finansal işlemlerini dünyanın her yerinde özgürce, borçlanmadan ve hiçbir kart ücreti ödemeden yapmalarını sağlıyor. Hâlâ kullanmaya başlamadıysan ya da bir Papara Card’a nasıl sahip olacağını henüz bilmiyorsan, bu yazıda Papara Card ve Papara Card çeşitleri hakkında merak ettiğin tüm soruları cevaplıyoruz.

Papara Card, Papara hesabındaki paranın internet ya da fiziksel harcamalarda ayrıca ATM’ler dahil birçok yerde kullanabileceğin ön ödemeli kartlardır. Papara Card’lar, kredi kartının aksine borçlanmadan harcama yapmanı sağlar, yani limiti kendin belirlersin. Kısaca Papara, kullanıcılarına kontrollü ve gerçekçi bir para yönetimi sunar.

Papara Card’ları tüm dünyada ve internette kullanabilirsin. Papara kullanıcılarının ihtiyaçlarına ve kullanım alanlarına göre seçebilmeleri için, farklı ihtiyaçlara yönelik Papara Card çeşitleri bulunuyor. Papara hesabına para yatırma noktalarından ya da para transferiyle yatırdığın parayı sahip olduğun Papara Card’ı dünyanın  her yerinde kullanabilirsin. Papara Card’ların kullanım ücreti, aidatı yoktur.

Papara Lite Card, Papara Black Card, Papara Sanal Kart, Hayalet Sanal Kart ve şimdilik kapalı beta durumunda olan Papara Metal Card olmak üzere beş çeşit Papara Card vardır.

Papara Lite Card nedir?

Papara Lite Card'ı anlaşmalı satış noktalarından istediğin an alır, anında kullanmaya başlarsın. Papara Lite Card’ı D&R, Teknosa, Hepsiburada, Gittigidiyor, Kidega, n11.com, İstegelsin, CarrefourSA marketleri, carrefoursa.com’dan ve CarrefourSA Online Market’lerinden hemen alabilirsin. Kartını alırken ödediğin 5 TL ücret, kartını aktifleştirdiğinde Papara hesabına iade edilir. Daha önce de belirttiğimiz gibi Papara Card ücreti, tüm Papara Card'lar için 0 (sıfır) TL'dir. :) Üstelik kullanım sürecin boyunca kart ücreti, aidat, kullanım ücreti adı altında senden hiçbir ücret talep edilmez. Tüm Papara Card’lar gibi Papara Lite Card’ı da dünyanın her yerinde kullanabilirsin. Papara Lite Card’ına tüm ATM’lerden para yatırabilir, alışverişlerde temassız ödeme özelliğinden yararlanabilirsin. Bu kart ATM’lerden para çekme hizmetini kapsamaz.

Papara Black Card nedir?

Sahip olduğun Papara hesabını kullanarak Papara uygulaması ya da papara.com üzerinden Papara Black Card için başvuru yapabilirsin. Papara Black Card ismine özel hazırlanarak adresine teslim edilir ve bu kartla birlikte hesabın Sözleşmeli hesap olur. Papara Lite Card’da olduğu gibi Papara Black Card’da da temassız ödeme teknolojisi mevcuttur. Kartın için herhangi bir aidat ya da masraf ödemezsin. Papara Lite Card’dan farklı olarak Papara Black Card’la ATM’lerden hem para yatırma hem para çekme işlemlerini gerçekleştirebilirsin. Papara Black Card’ı da dünyanın her yerinde kullanabilirsin.

Papara Sanal Kart

Papara’nın tüm Onaylı ve Sözleşmeli hesap kullanıcıları, uygulamayı ya da web sitesini kullanarak her ay ücretsiz bir Papara Sanal Kart oluşturma hakkına sahiptir. Aylık en fazla 10 tane Papara Sanal Kart oluşturabilirsin. Papara Sanal Kart sadece online işlemlerde kullanılabilen, fiziki bir varlığı olmayan kartlardır. Sahip olduğun Papara Sanal Kart’ları istediğin zaman kapatıp, açabilirsin. Kapatıp, yeniden açtığında kart bilgilerin değişmez. Bu özellik sayesinde her kartına bir işlev yükleyebilir ve kullanım amacına uygun olarak kartını yeniden isimlendirerek özelleştirebilirsin. Papara Sanal Kart’ın limitini sen belirler ve ihtiyacın doğrultusunda arttırıp, azaltabilirsin.

Hayalet Sanal Kart

Hayalet Sanal Kart, internet harcamalarında sadece tek bir sefer kullanmak istediğin durumlar için geliştirilmiştir. Eğer güvenli olmadığını düşündüğün bir internet sitesi varsa ya da kart bilgilerinin kaydolması gibi endişeler taşıyorsan, bu esrarengiz kart tam sana göre. Saniyeler içinde Hayalet Sanal Kart'ını oluşturup, kullanmaya başlayabilirsin. Üstelik harcaman gerçekleştikten sonra senin hiçbir aksiyon almana gerek kalmadan kartın kendiliğinden kapanır.

Papara Card'lar Cashback ile daha kazançlı

Cashback, Papara’nın tüm kullanıcılarına sunduğu bir nakit kazanma özelliğidir. Cashback markalarından yapacağın alışverişlerle her ay sabit oranlarda nakit kazanırsın. Hangi Papara Card’a sahip olduğun fark etmeksizin, onaylı ve sözleşmeli Papara hesabınla Cashback'in tüm avantajlarından faydalanabilirsin. Markaların güncel nakit kazanma oranlarını ve hangi kategorileri kapsadığını web sitesi ya da uygulama üzerinden takip edebilirsin. Kazandığın nakiti ister anında harcayabilir, istersen hesabında biriktirerek nakit olarak çekebilirsin.

Cashback-Banner-Blog-v2-4

Papara Card Nereden Alınır?

Paparalılar'ın maksimum faydası gözetilerek tasarlanmış her Papara Card, kullanım kolaylıkları, ekonomik olmaları ve güvenilirlikleri sebebiyle günümüzde hızla yaygınlaşıyor. Eğer henüz bir Paparalı değilsen, hemen papara.com adresinden ya da Papara uygulamasını indirerek ücretsiz bir hesap açabilirsin. Papara Lite Card’ı satış noktalarından temin edebilir ve hemen kullanmaya başlayabilirsin. Uygulama ve web sitesi üzerinden Papara Black Card için başvuru yapabilir ve mobil uygulama veya web sitesi üzerinden Papara Sanal Kart oluşturabilirsin.Bu yazı 10.07.2021 tarihinde güncellenmiştir.