Bölüştür özelliği ile ortak ödeme karmaşasına son

Papara

İçindekiler

Bölüştür, Papara Card ile yaptığın harcamaları ve Papara hesabından ödediğin faturaları bölüştürmeni sağlar. Böylece ortak ödemelerde kim ne kadar ödeyecek karmaşasını yaşamazsın.

Papara Card ile harca, Bölüştür ile hesaplaş

Harcamanı bölüştürmek istediğin kişileri seç, Bölüştür özelliği senin yerine bölüştürsün.

Harcama tutarın eklediğin kişilere göre eşit bir şekilde bölünür. Dilersen, manuel olarak bazı arkadaşların için tutarda değişiklik yapabilirsin.

Unutma! Bölüştür özelliğinde ücreti en fazla 10 kişi ile bölüşebilirsin.

Faturalarını da bölüştürebilirsin

Bölüştür özelliği sadece Papara Card ile yaptığın harcamalarda değil, Papara hesabında gerçekleştirdiğin fatura ödemelerinde de kullanılır. Örneğin ev arkadaşın varsa, elektrik veya su faturanı Papara hesabından ödeyip, Bölüştür özelliğini kullanarak ücreti bölüşebilirsin. Böylece unutulan ödemeler veya ödeme hatırlatma gibi sorunlarla uğraşmazsın.

Bölüştür özelliği nasıl kullanılır?

Bölüştür özelliğini Bölüştür, Gelen İstekler ve Giden İstekler olarak üç ayrı sekme şeklinde görürsün.

Arkadaşların ile bölüştüğün harcamanı Bölüştür > Giden İstekler > Aktif İstekler sayfasından kontrol edebilirsin. Bölüştür yaptığın arkadaşlarından cevap alındığında bölüştürme işlemin için bilgilendirme alırsın. Gerçekleşen bölüştürmeler Bölüştür > Giden İstekler > Tamamlanan İstekler altında görüntülenir.

Arkadaşından gelen istekleri Bölüştür > Gelen İstekler > Aktif İstekler sayfasında görüp işlem gerçekleştirebilirsin. Bölüştür özelliğinde aktif gelen ve giden isteklerini sayısal olarak da takip edebilirsin. Kaç tane gelen veya giden isteğin olduğunu görebilirsin.

Unutulan işlemler için de endişelenmene gerek olmaz. Bölüştür’ün hatırlatma özelliği ile sana dönüş yapmayan arkadaşlarına bilgilendirme gönderebilirsin.

Eğer harcamanı bölüştüreceğin kişinin Papara hesabı yoksa sorun değil. Arkadaşını Papara’ya davet ederek de işlemi tamamlayabilirsin.

Aramıza katıl

Papara’da keşfedebileceğin birçok özellik var. Daha hızlı, kolay, hesaplı ve keyifli bir finans deneyimi için seni Papara’ya davet ediyoruz. Papara hesabını aşağıdaki butona dokunarak saniyeler içinde ücretsiz oluşturabilirsin.

Papara