Otomatik ödeme talimatı nedir?

Papara

İçindekiler

Selam Paparalı! Finansal işlemlerin için hayatın boyunca sıklıkla karşılaştığın o terimlere değinmek istiyoruz. Otomatik ödeme talimatı gibi… Her ay düzenli olarak yaptığımız işlerimizden biri de fatura ödemek. Sen de birçoğumuz gibi ay sonu fatura ödemeyi unutabilir ya da son dakika aklına getiriyor olabilirsin. Tam da bu yüzden otomatik ödeme talimatı ortaya çıktı ve fatura ödeme işlemlerini kolaylaştırdı. Hızlı olduğu kadar kolay da olan otomatik ödeme talimatı ile her ay faturalarını tek tek ödemen gerekmez. Çünkü faturaların otomatik ödenir. Otomatik ödeme talimatı sayesinde fatura ödeme günlerini de kaçırmazsın. Hayatını kolaylaştıran otomatik ödeme talimatı ve çok daha fazlası için yazımızı okumaya devam et.

İşte detaylar 👇

Papara’da faturalarını nasıl ödersin?

Papara hesabın üzerinden hiçbir işlem ücreti olmadan hızlı ve kolay bir şekilde faturalarını ödeyebilirsin. Papara Ödemeler kısmından ödemek istediğin faturanın kategorisini ve kurumu seç, ödemek istediğin faturanın bilgilerini gir ve tutarı görüntüle. Ardından ödemeyi gerçekleştir. İşte bu kadar kolay. Şunu unutma! Faturaların sadece Papara hesabındaki bakiye ile yapılır. Ödemelerde banka ya da kredi kartları kullanılmaz.

Ödediğin faturanın dekontunu görmek ya da indirmek için Ödemeler sayfasından ya da İşlem Geçmişi sayfası Son İşlemler kısmını kullanabilirsin. İşlem detayı içinde dekonta tıklayarak ödediğin faturaya ait olan dekontu PDF olarak indirebilirsin. Her ay bir sürü faturayla uğraşmak istemiyorsan Papara senin için faturalarını takip edebilir ve ödeyebilir. Bunun için faturaların otomatik ödeme talimatı vermen yeterli. Otomatik ödeme talimatını 7/24 istediğin zaman verebilirsin. Fatura detayında bulunan Ödeme Talimatı Ver butonuna tıklaman yeterli.

Papara’da otomatik ödeme talimatı nasıl verilir?

Papara’da otomatik ödeme talimatı vermek çok kolay. Ödemeler kısmından ödeme yapmak istediğin kurumu seç ve fatura bilgilerini gir. Burada eğer kesilmiş bir fatura varsa fatura tutarını görüntüleyebilirsin. Ardından ödeme talimatı ver butonuna dokun ve işlem tamam. Unutma! Hesabında yeterli bakiye varsa ödeme tarihleri geldiğinde faturaların ödenir. Hesabındaki bakiyenin yeterli olduğundan emin olmalısın.

Otomatik ödeme talimatı verdiğim faturalar ne zaman ödenir?

Otomatik ödeme talimatı verdiğin faturaların ödeme tarihleri geldiği zaman, hesabında bakiye olması durumunda otomatik olarak ödenir. Herhangi bir işlem yapmana gerek yok. Eğer hesabında yeterli bakiye yoksa faturaların ödenemez. Papara her iki günde bir hesabındaki bakiyeyi kontrol eder ve yeterli olduğunda ödemeyi gerçekleştirir. Faturan ödendiği zaman ya da bakiyen yetersiz ise bildirim kısmından ya da e-posta ile seni bilgilendiririz.

Papara hesabımdan fatura öderken işlem ücreti ödemem gerekir mi?

Papara hesabından fatura ödemesi gerçekleştirirken herhangi bir şekilde işlem ücreti ödemezsin tıpkı diğer Papara işlemlerinin ücretsiz olması gibi.

Fatura ödemelerim ilgili kuruma ne zaman yansır?

Fatura ödendikten sonra ilgili kurumun hesabına yansıma süresi değişebilir. Ödeme sonrası en kısa sürede ilgili kurum hesabına yansımasını gerçekleştiririz.

Eğer fatura ödemen sonrası ödemenin ilgili kurum hesabına yansımadığını düşünüyorsan ya da bir sıkıntı varsa Papara'ya kayıtlı cep telefonundan çağrı merkezimizi arayarak ya da Papara'ya kayıtlı e-posta adresinden destek@papara.com adresine yazarak talebini bildirmen yeterli olacaktır. En kısa sürede problemlerini çözeriz.

Papara ile faturalarımı nasıl takip edebilirim?

Otomatik ödeme talimatı olmadan Papara ile faturalarını kendin ödüyorsan fatura bilgilerini girerek ödeme gerçekleştirdiğinde faturanı takip etmeye başlanır ve Ödemeler kısmından ayrıntılı grafiklerle ay bazında takipte olan faturaları görüntüleyebilirsin. Takipte olan faturaların hakkında seni her zaman bildirim ve e-posta ile bilgilendiririz.

  • Faturan kesildiğinde
  • Faturanın son ödeme günü geldiğinde
  • Faturanın son ödeme tarihi geçtiğinde

Papara tüm ödemelerinde seninle

Papara ile sadece fatura ödemelerini değil, diğer ödeme ve çeşitli bakiye yükleme işlemlerini de gerçekleştirebilirsin. Oyun & e-pin ödemeleri, İstanbulkart bakiye yükleme ve farklı kurum ve kuruluşlara bağış işlemlerinin en pratik yolu tabii ki Papara. Her türlü ödeme, fatura, bağış, karta bakiye yükleme gibi işlemlerin hepsinin Papara hesabındaki bakiyeden yapıldığını unutma.

Eğer Paparalı değilsen ve Papara’nın finansal özgürlükler evrenine dahil olmak istiyorsan hemen aşağıdaki butona tıkla. Papara Card’a sahip olmak da ücretsiz ve çok kolay. Papara’nın her türlü harcamada Cashback ile anında nakit kazandıran ve diğer her türlü finansal işlem için hızlı, güvenilir ve kolay dünyasına  seni bekliyoruz.

Papara Sözlük