Oscar ve Altın Küre ödüllerine Netflix’le hazırlan!

Papara

İçindekiler

Dünyanın en popüler sinema ve televizyon ödülleri olan Altın Küre ve Oscar Ödülleri sezonu başladı. Oscar adayları henüz Amerikan Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi tarafından açıklanmasa da, eleştirmenlerin bazı tahminleri var. 28 Şubat 2021’de sahiplerini bulacak Altın Küre adayları ise geçtiğimiz günlerde açıklandı. Biliyorsun; pandemi sebebiyle geçtiğimiz sene maalesef vizyonda pek fazla filme erişim şansımız olmadı. Netflix ise bu krizi fırsata çevirerek bu ödül sezonuna güçlü yapımlarla adını yazdıracak gibi görünüyor. Bu yazıda, ödül alması kuvvetle muhtemel Netflix yapımlarını listeleyeceğiz. Unutma; Netflix abonelik ücretini Papara Card’ınla ödersen, ödediğin paranın %50’sini Cashback ile anında nakit olarak geri kazanırsın.

İşte 93’üncü Akademi Ödülleri’nden adaylık alacağına kesin gözüyle baktığı bazı Netflix filmleri:

Bu sene pandemi nedeniyle 25 Nisan’a ertelenen 93’üncü Akademi Ödülleri’nde ilk kez vizyon filmleri değil, online platform filmleri daha ağırlıkta olacak gibi görünüyor. İşte Netflix’te bulabileceğin ve aday olacağına kesin gözüyle bakılan bazı filmler.

Mank - IMDb Puanı: 7,1

Amerikan sinemasının yaşayan en büyük yönetmenlerinden David Fincher’ın son uzun metraj filmi Mank, 1930’lı yılların Hollywood ortamında, alkol sorunu olan bir yazar Herman J. Mankiewicz’in kült filmi Citizen Kane’in senaryosunu yazım sürecinde yaşadıklarını merkezine alıyor. 2 saat 11 dakikalık süresi ve orta ağırlıktaki temposuyla gerçek sinemaseverlere hitap eden filmin bir diğer özelliği ise tamamen siyah beyaz çekilmiş olması.

Malcolm & Marie - IMDb Puanı: 6,0

Tenet’le yıldızı parlayan John David Washington ve son yılların gözde genç oyuncusu Zendaya’nın başrollerinde oynadığı drama filmi Malcolm ve Marie, beklentileri oldukça yükselten bir filmdi, ancak pek çok izleyicinin umduğunu bulamadığı, filmin IMDb puanından belli oluyor. Yine de Zendaya’ya en iyi kadın oyuncu dalında bir Oscar adaylığı getirmesine kesin gözüyle bakılan Malcolm & Marie, keyifli bir hafta sonu için keyifli vakit geçirebileceğin bir film.

The Trial of Chicago 7 - IMDb Puanı: 7,8

1968 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nde geçen film, o sene büyük bir olaya dönüşen Demokratik Parti Ulusal Kongresi sırasında gerçekleşen protestoları ve bu protestolar sonrasında suçlu duruma düşen yedi sanığın yargı sürecini anlatıyor. Hollywood’un en güçlü kalemlerinden Aaron Sorkin’in senaryolaştırdığı, gerçek olaylardan uyarlama hikaye, hafta sonuna heyecan katmak isteyenler için ideal bir seçim.

I’m Thinking of Ending Things - IMDb Puanı: 6,6

Iain Reid’in aynı isimli kitabından (Her Şeyi Bitirmeyi Düşünüyorum) uyarlama film, kitabı okuyanlar tarafından “Bu kitap nasıl filmleştirilebilir?” merakıyla izlendi. Tamamen düşünce akışı üzerine kurulu olan bir senaryoyu görselleştirmeyi, herhalde Amerikan bağımsız sinemasının iddialı isimlerinden Charlie Kaufmann’dan başkası cesaret edemezdi. Eğer zihnin yeterince temizse, I’m Thinking of Ending Things’in tam bir sinemasal başyapıt olduğunu söyleyebiliriz.

Önümüzdeki haftalarda da Netflix’e birbirinden iddialı yeni film ve dizilerin geleceğini duymuşsundur. En iyi film, dizi ve belgeselleri evinin konforunda, tek bir abonelik ücretiyle izlemek için Papara Card’ını kullanmayı ve Cashback ile anında nakit kazanmayı unutma!

Keşfet