Ön ödemeli kart nedir? Ön ödemeli kartların avantajları nelerdir?

Papara

İçindekiler

Parayla alakalı bir kart düşündüğünde aklına bir banka hesap kartı ya da kredi kartı geliyorsa, henüz Papara ile tanışmamış olabilirsin. Papara, klasik bankacılık sistemlerinin getirdiği kısıtlamaların hiçbiriyle seni karşılaştırmaz; bu nedenle tamamen ön ödemeli bir sistem kullanır. “Ön ödemeli kart da ne?” diye düşünüyorsan, bu yazıda ön ödemeli kartın çalışma prensiplerini ve banka ve kredi kartlarına karşı avantajlarını paylaşacağız.

Ön ödemeli kart nedir?

Her şeyin internet üzerinden yapılmaya başlandığı dijitalleşen dünyada, online ödemeler için hepimizin bir tür ödeme aracına ihtiyacımız var, ancak birçoğumuz bankacılık sistemlerine giremiyoruz ya da girmemeyi tercih ediyoruz. Bu sorunu çözmek için ilk olarak bankacılık sistemlerine erişimi olmayanlar için bir çözüm olarak geliştirilen ön ödemeli kartlar, ilk çıktıklarında içine cebindeki paranın bir kısmını bakiye olarak yükleyebileceğin ödeme araçlarıydı; tabii ki hâlâ çalışma prensibi böyle olan ön ödemeli kartlar bulunuyor. Papara Card da ön ödemeli kartlar kategorisine girse de kredi kartlarının sunduğu avantajlardan çok daha fazlasını koşulsuz olarak sunuyor. Tüm Papara Card’lar, senin elinde olan parayı daha derli toplu bir şekilde yönetmeni ve online ödemeler yapmanı sağlar; bunun yanında Cashback sabit marka ortaklıkları ile birçok harcamandan anında para kazanırsın.

Ön ödemeli kartların avantajları nelerdir?

Kredi kartlarıyla kıyasladığımızda, ön ödemeli kartlar sadece sahip olduğun parayı harcamanı sağlar. Bunun yanı sıra, Papara kullanıcıları Papara Card ile yaptıkları tüm harcamaları ayrıntılı grafiklerle takip edebilirler. Yani Papara Card kullandığında hangi kategoride ne kadar harcama yaptığını ay sonunda görür, bütçe yönetimini bu verilere göre yaparsın. Ayrıca Papara Card ile sadece hesabına yüklediğin parayı harcayabileceğin için hiçbir şekilde borçlanmazsın; yani her şey kontrol altında.

Ön ödemeli kartlarla para transferi yapmak için banka mesai saatlerini beklemene gerek kalmaz. İstediğin an, istediğin kişiye 7/24 para transferi yapabilirsin, üstelik hiçbir EFT ücreti ödemeden! Üstelik Papara mobil uygulamasını kullanarak acil durumlarda telefon rehberinden bir yakınını seçip para isteyebilir ya da gönderebilirsin.

Ön ödemeli kartların bir diğer avantajı ise online alışverişlerdeki en büyük endişe olan güvenlik sorununu gidermesi. Eğer internet alışverişlerinde kredi kartı bilgilerini paylaşmaktan çekiniyorsan, Papara Card’ına sadece yapacağın alışveriş tutarı kadar para yatırıp ileri dönemdeki potansiyel güvenlik sorunlarından kaçınabilirsin. Hatta istersen farklı web sitelerinde yapacağın harcamalar için Papara Sanal Kart ve Hayalet Kart oluşturup bütün riskleri ortadan kaldırabilirisin.

Ücretsiz ön ödemeli kartını Papara’dan al

Papara’da farklı ihtiyaçları karşılayan herkese uygun bir ön ödemeli kart seçeneği bulabilirsin. Üstelik Paparalılara basit bir ön ödemeli karttan çok daha fazlasını sunan Papara Card’lara hiçbir zaman kart ücreti ya da kart aidatı ödemezsin. Beş farklı renk seçeneğiyle sunulan Papara Card, öğrencilere özel olarak tasarladığımız Papara Edu Card, prestijli Metal Card veya DC evrenine selam duran Batman Card; hiçbir ücret ödemeden finansal özgürlüğün tadını çıkarabileceğin çok sayıda kart seçeneği Papara'da. Hemen bir Papara hesabı oluşturup kendine en uygun Papara Card’ı seçmek için aşağıdaki butona dokun.

Keşfet