Olimpiyatlardan gelmiş geçmiş en efsanevi anlar

Papara

İçindekiler

2020’de yapılması planlanan Tokyo Yaz Olimpiyat Oyunları pandemi sebebiyle bir yıl ertelenerek 23 Temmuz’da başladı. Tüm dünyadan en iddialı atletlerin ve takımların yarıştığı yaz olimpiyatları, dört senede bir sporseverlere adeta “en iyiler” seçkisi sunuyor. Bu sene, Türkiye Kadın Voleybol Takımının en güçlü takımlardan Çin’i 3-0 mağlup ederek tüm Türkiye’yi gururlandırarak başladığı 2021 Tokyo Yaz Olimpiyat Oyunları, 8 Ağustos’a kadar devam edecek. Olimpiyatları izlemek istersen TRT Spor, TRT Spor Yıldız ve Eurosport kanallarından takip edebilirsin.

Olimpiyat oyunlarından aldığın ilhamın biraz daha uzun sürmesini isteyenlerdensen de, ilk olarak 1896 yılında gerçekleştirilen yaz olimpiyatlarından tüm zamanların en iyilerine aşağıda senin için hazırladığımız listeden ulaşabilirsin! Unutma, YouTube Premium ile tüm YouTube videolarını reklamsız ve kesintisiz olarak izleyebilirsin. Üstelik Papara Card ile yapacağın YouTube Premium ödemelerinin %50’sini anında kazanarak bu harika hizmetten yarı fiyatına faydalanman mümkün!

1- ABD basketbol takımının en havalı yılı: 1992

Efsaneleşmiş NBA yıldızlarının en iyilerinin aynı takımda buluştuğu 1992 yılında, ABD olimpiyatlardan basketbol dalında altın madalya ile dönmüştü. Gerçekten de yıldızlardan oluşan takımda Michael Jordan, Larry Bird, Scottie Pippen, Charles Barkley ve Magic Johnson gibi yıldız isimler bulunuyordu. İşte 1992 Barselona Yaz Olimpiyatlarından Dream Team olarak da anılan ABD Basketbol Takımı’nın en efsanevi anları:

2- Usain Bolt dünya starı oluyor: 2008

2008 Pekin Olimpiyatları’nın en büyük isimlerinden birisi şüphesiz Usain Bolt olmuştur. 100 ve 200 metre koşu yarışlarında altın madalya ile dönen Usain Bolt’un ismini 2008 yazından sonra sık sık duymaya devam ettik. Bolt’un ipi göğüslediği harika anları izlemek için tıkla.

3- Michael Phelps’e 8 altın madalya: 2008

2008 Pekin Olimpiyatları’nın bir diğer yıldız ismi ise yüzme denince akla ilk gelen atletlerden Michael Phelps oldu. Aynı yıl içinde 8 altın madalya kazanan Phelps, olimpiyatlardan sonra bir reklam yıldızına dönüştü. İşte Phelps’in 8 altın madalya kazandığı anlar:

4- Cimnastik Asimetrik Paralelde ilk 10 puan Nadia Comaneci’ye: 1976

1976 yılında Montreal’de düzenlenen yaz olimpiyatları, cimnastik asimetrik paralel dalında ilk kez tam puan alan bir atlete şahit olunan anlara sahne olmuştu. Romanyalı jimnastik sporcusu Nadia Comaneci’nin efsanevi bir performansla 10 tam puanı aldığı anlar ı izlemek için tıkla.

5- Abebe Bikila’nın çıplak ayak maraton koşusu: 1960

1960 Roma Olimpiyatları’nın tarihe geçen anları, Etiyopları koşucu Abebe Bikila tarafından yazıldı desek abartmış olmayız. Maratondan hemen önce ayakkabılarının ayaklarına uyamadığını fark eden Bikila, yarışı yalın ayak koşmaya karar veriyor ve tarihe olimpiyat maratonunu çıplak ayakla bitiren ilk kişi olarak adını yazdırıyor.

6- Naim Süleymanoğlu’ndan dünya rekoru: 1988

1988 Seul Olimpiyatları’nda halter dalında dünya rekoru kıran Naim Süleymanoğlu, sadece Türkiye değil, dünya literatürüne de “Cep Herkülü” olarak adını yazdırdı. Naim Süleymonoğlu'nun dünya rekoru kırdığı anları hatırlamak için tıkla.

Paparalı ol

Finansal tüm ihtiyaçlarını tek bir yerden en iyi deneyimle gerçekleştirmek, kısıtlamalara maruz kalmamak üstelik harcarken de kazançlı çıkmak için hemen ücretsiz Papara hesabını oluştur, Papara Card’lardan dilediğine de yine ücretsiz sahip ol, tüm dünyada ve internette özgürce kullan.

Keşfet