Faturalar, İstanbulkart, Oyun & Dijital Kod ve dahası: Papara Ödemeler

Papara’da fatura ödeyebilir, İstanbulkart yükleyebilir, bağış yapabilir, Oyun & Dijital Kod alabilir, sevdiklerini mutlu edebilirsin.

Papara

İçindekiler

Selam Paparalı,

Papara olarak finansal hizmetlere erişimini hızlı, kolay, hesaplı ve keyifli hâle getirmek için çalışıyoruz. Ödeme süreçlerini daha iyi yönetebilmen, kartlı harcamalarında aradığın kolaylığı yaşaman, dilediğin hedefler için birikim yapabilmen için yenilikçi çözümler üretiyoruz.

İşte Ödemeler adımımızı da bu yaklaşımlarla geliştirmeyi sürdürüyoruz. Gel, bugün seninle Papara'nın Ödemeler adımında bir keşif turuna çıkalım. Papara'dan kolayca yapabileceğin ödemeleri birlikte keşfedelim.

Papara Ödemeler nedir?

Papara’ya giriş yaptığında en alttaki sekmelerden biri olarak konumlanan Ödemeler adımı, fatura, Milli Piyango, Oyun & Dijital Kod, üyelik aidatı gibi ödemelerini kolayca yönetebileceğin bir menüdür. Papara’dan sigorta satın almak, doğal gaz, internet, su, elektrik gibi faturalarını ödemek için bu adımı kullanabilirsin.

Papara Ödemeler adımında neler var?  

Papara’nın finansal evreni her geçen gün genişliyor, tabii bu durumda güncellemeleri takip etmek biraz zorlaşabiliyor. Hangi kuruluşlarda, hangi ödemeleri yapabileceğini hatırlatmak için tüm adımların üzerinden beraber geçmek istiyoruz.

Papara > Ödemeler adımına girdiğinde seni Kurum ve Oyun Ara arama çubuğu karşılar. Yapmak istediğin ödemenin Papara’da olup olmadığını kontrol etmek için bu alanı kullanabilirsin.

Ayrıca yine ekranın en üstünde Papara’dan ödediğin faturaların ve sık yaptığın işlemlerin kısa yollarını görürsün. Örneğin sık sık İstanbulkart yüklüyorsan, bu kısa yolu kullanarak sık işlem yaptığın tutarla ödeme sürecini hızlandırabilirsin.

Papara’da hangi ödemeleri yapabilirim?

Ödemeler adımında yer alan alt başlıklar aşağıdaki gibi sıralanır.

Sigorta: Biliyorsun, Papara olarak 2022’de kullanıcılarımıza sigorta ürünlerini yenilikçi deneyimlerle sunmaya başladık. Bu adımı kullanarak %5 anında nakit kazanarak Cep Telefonu Sigortası, Evcil Hayvan Sigortası veya Seyahat Sağlık Sigortası satın alabilirsin. Bu sigortaların kapsamlarına ilişkin bilgi için yazılarımızı ziyaret edebilirsin.

Milli Piyango: Bu adımı kullanarak Milli Piyango internet sitesi üzerinden Çılgın Sayısal Loto, Süper Loto, Şans Topu oynamak ve Milli Piyango bileti almak için kupon kodu satın alabilirsin. Bu kuponları nasıl kullanacağını görmek için şu videoyu izlemeni öneriyoruz:

Hediye Kartı: Hediye Kartı, Paparalıların en sevdiği özelliklerden biri. Ödemeler adımından ulaşacağın Hediye Kartı ile onlarca markadan birini seçebilir, sevdiklerine seçtiğin markanın online satış kanallarında geçerli ve yıl boyunca kullanılabilecek Hediye Kartı armağan edebilirsin. Üstelik tutarı da sen belirlersin. Seçebileceğin markalar içinde Trendyol, Yemeksepeti, Hepsiburada, H&M, IKEA, İpekyol, Karaca gibi pek çok farklı kategoride, en çok sevilen markalar olduğunu hatırlatalım.

Bağış: Papara olarak sivil topluma erişimi kolaylaştırmanın iyiliğin çoğalması için önemli olduğuna inanıyoruz. Tam da bu sebepten, onlarca sivil toplum kuruluşuna bağış süreçlerini hızlı, güvenli ve şeffaf bir biçimde gerçekleştirme olanağı sunuyoruz. Ödemeler > Bağış adımından ulaşabileceğin Bağış menümüzde 40’a yakın sivil toplum kuruluşuna dilediğin tutarda bağış yapabilirsin. Üstelik bu işlemi yalnızca kendi adına değil, başkası adına da gerçekleştirebilir, böylece sevdiklerini de iyilik hareketinin bir parçası hâline getirebilirsin.

Papara’dan sevdiklerinin adına da bağış yapabilirsin
Paparalılar STK’lara başkası adına bağış yapabiliyor, başkası adına bağış yaparken o kişinin görebileceği bir not ekleyebiliyor.

İstanbulkart: Papara’nın dijital kanallar içinde, İstanbulkart yüklemeleri için en çok kullanılan üçüncü uygulama olduğunu biliyor muydun? NFC destekli telefonunla İstanbulkart yüklemelerini Ödemeler ağından birkaç adımda tamamlayabilirsin.

Oyun & Dijital Kod: Paparalıların en sevdiği özelliklerimizin başında Oyun & Dijital Kod adımı geliyor. Pubg Mobil, Valorant, LoL, Metin2, Zula, Knight Online gibi farklı türlerde video oyunlar için oyun içinde kullanabileceğin para ve kredileri satın alabileceğin bu menüde, S Sport Plus, BluTV, Düşyeri, Fizy, Microsoft Office gibi markalardan abonelik ve iTunes, Google Play bakiyesi de satın alabilirsin.

Doğalgaz: Yazımızın başında fatura ödemelerinden söz etmiştik, değil mi? Papara’da Ödemeler > Doğalgaz adımından İgdaş, Bahçeşehir Gaz, İzmir Gaz, Bursa Gaz, Agdaş, Akmercan, Aksa, Armadaş, Armagaz, Balgaz, Beygaz, Çinigaz, Çordaş, Çorumgaz, Dergaz, Diyargaz, Doğu Gaz, Enerya, Erzingaz, Esgaz, Gazdaş, İngaz, İzgaz, Kargaz gibi pek çok doğal gaz sağlayıcısının faturasını ödeyebilirsin. Doğal gaz faturanı ödemek için yalnızca abone numaranı bilmen yeterli. Üstelik dilersen doğal gaz faturaların için otomatik ödeme talimatı verebilirsin.

Elektrik: Doğal gaz fatura ödemelerinde sunduğumuz esnekliği, elektrik başlığı altında da sunuyoruz. Enerjisa Ayesaş, Enerjisa Başkent, Enerjisa Toroslar, Aksa, Çamlıbel Epsaş, Zorlu Enerji gibi elektrik dağıtım sağlayıcılarındaki aboneliklerinin fatura ödemelerini Papara’dan kolaylıkla tamamlayabilirsin.

Su: İstanbul’dan İzmir’e, Uşak’tan Gaziantep’e, Muğla’dan Kastamonu’ya, su faturası ödemelerin için de Papara yeter. Abone numaranı gir, ödemeni tamamla, dilersen otomatik ödeme talimatı ver.

İnternet & TV: Turknet fatura ödeme, D-Smart fatura ödeme, Digiturk fatura ödeme gibi ihtiyaçların için de Papara’yı kullanabilirsin. İnternet & TV adımında onlarca internet ve televizyon aboneliğini bulabilir, fatura ödemelerini kolayca gerçekleştirebilirsin.

Üyelik Aidatı: Sivil toplum kuruluşlarına aidat yönetim sistemi sunan Fonzip’in altyapısını kullanan ve Papara üzerinden aidat ödemesi almaya izin veren dernek ve vakıflarda üyeliğin varsa, bu adımı kullanarak üyelik aidatlarını da hızlı bir biçimde ödeyebilirsin.

Ödemeler için Papara yeter

Gördüğün gibi, Papara faturadan oyun ve dijital kodlara, tüm ödeme ihtiyaçların için yanında oluyor; ödeme süreçlerini kısaltırken bağış ve hediye taleplerine de kolay ve yenilikçi çözümler sunuyor. Papara’yı kullanmak için bir sebep daha!

Papara