“Ödeme günüm ne zaman?” endişesine Papara ile son!

Papara

İçindekiler

İnternetten ödeme yapmak pek çok alanda hayatımızı kolaylaştırıyor. Ancak ödeme yapma işlemi eskisine kıyasla ne kadar kolay olursa olsun, yapılacak ödemelerin sayısı arttıkça bazı şeyler gözden kaçabiliyor. Fatura ödemeleri, abonelik ödemeleri ya da bir yakınına düzenli olarak yapman gereken ödemeler… Tüm bunların takibini yapmak sana da bazen zor geliyorsa doğru yerdesin. Çünkü Papara ile nasıl kolayca para transferi ve diğer finansal işlemlerini gerçekleştirebiliyorsan, fatura ve diğer ödemelerini de anında yapabilirsin. Otomatik ödeme talimatı, ayrıntılı grafikler ve aylık hesap özeti gibi hem erişimi hem de takibi kolay özellikler sayesinde tüm ödemelerinin kontrolü senin elinde. Unutma! Papara ile hiçbir ödemen gözden kaçmaz.

Otomatik fatura ödeme talimatı nasıl oluşturulur?

Fatura ödemelerini kaçırmamanın kesin yolu şüphesiz otomatik fatura ödeme talimatı vermek. Papara ile tüm faturalarını en kısa yoldan anında ödeyebileceğin gibi, otomatik ödeme talimatları oluşturup sonraki aylarda faturalarının son ödeme tarihlerini hiç düşünmeden hayatına devam edebilirsin.

Papara ile otomatik ödeme talimatı vermek için;

  • Papara.com ya da Papara uygulamasına giriş yap
  • Ödemeler menüsüne gir
  • Ödeme yapmak istediğin kurumu seç ve fatura bilgilerini gir
  • Ödeme Talimatı Ver butonunu seç

Eğer daha önceden ödediğin bir fatura varsa Ödeme Talimatı Ver butonuna dokunman yeterli.

İşlem tamam :)

Otomatik ödeme talimatı verdiğin faturaların, Papara hesabında yeterli miktarda para olduğu sürece otomatik olarak ödenir.  Eğer otomatik ödeme talimatı verdiğinde hesabında yeterli tutar yoksa da endişelenmene gerek yok. Her iki günde bir hesabındaki tutar kontrol edilir ve sana hesabında tutar yetersizliğini haber vermek için bildirim ve mail atılır. Böylece her durumdan haberdar olur, hesabında yeterli tutar olduğunda da işlemini gerçekleştirirsin.

Aylık hesap özeti ile fatura harcamalarını takip et

Papara’ya yeni eklenen Aylık Özet menüsünden ödemesini yaptığın faturaların takibini aylık karşılaştırmalı olarak yapabilirsin. Aylık Özet ekranı üzerinden farklı kişilere yaptığın para transferleri ve ödemeler, kurumlara ve vakıflara yaptığın bağışlar ve daha fazlasını da basit ödeme grafikleri ile karşılaştırmalı olarak takip edebilir, bütçeni harcamalarına göre yönetebilirsin. Bir diğer yandan, Fatura ödemelerini grafiklerle de aylık bazlı görüntüleyebilirsin. Ödediğin faturanın dekontunu görüntülemek istersen de işlemin kolayca gerçekleştirebilirsin. Ödediğin faturanın dekontunu Ödemeler sayfasından ya da İşlem Geçmişi > Son İşlemler adımından ilgili faturayı seçerek dekontu görüntüleyebilirsin.

Tüm finansal işlemlerin için sana en kolay ve hızlı çözümleri sunan Papara ile hâlâ tanışmadıysan, tamamen ücretsiz bir Papara hesabı oluşturup yeni ve özgür finansal hayatına başlayabilirsin. Hemen ücretsiz bir Papara hesabı oluşturmak ve finansal hayatını sorunsuz şekilde yönetemeye başlamak için aşağıdaki butona dokunman yeterli!

Buton-kucuk-3

Papara